Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi célra kutyát szaporítótó...

Hobbi célra kutyát szaporítótól? Nagyon rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Vessetek meg, kövezettek meg, de inkább csak értelmes válaszokat írjatok.

Mivel nem csak az én választásom, ezért fajtatiszta kölyökkutyát szeretnénk örökbefogadni/ venni HOBBI CÉLRA (kirándulásokra, túrázni, kerékpározni, lovagolni). Sajnos jelenleg nincs ez a bizonyos fajta örökbefogadható és fiatal. Folyamatosan keresem a tenyésztőket, de eddig nem találtam olyat, ahol mostanában lenne kutya. De találtam egy falusi családot, akiknél viszont van.

NINCS TÖRZSKÖNYVÜK a szülőknek SEM. Viszont megnéztem a fedezőkant és a szukát a kölykökkel - mindegyik szép, erős állat.

Nagyon megfelelő körülmények között tartják őket, és az otthon ülő hölgyemény egész nap velük van elfoglalva. Láttam a tápot: Royal Canine. Fajtára jellemző esetleges eü problémák jelét sem látom. Tervezem, hogy visszamegyek majd egy állatorvos ismerősömmel is.

8 hetesen, 1x oltva, 2x féregtelenítve lehet elhozni őket, chippel.


Szerintetek mit csináljak? Vegyek 80ezerért törzskönyves kutyit tenyésztőtől, aki ugyanúgy elkaphat bármilyen bajt, vagy vegyem meg ettől a szaporítótól 20ezerért+chip ár, pláne ha a doki ismerősöm szerint is egészséges?


2013. ápr. 28. 20:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Csak a kíváncsiság kedvéért.. Milyen fajta?

Én nem vennék szaporítótól kutyát, hiába tartja jól őket, ha nincsenek szűrve az örökletes betegségekre és elég csak hordozónak lenniük bizonyos betegségeknél, nem is kell, h látszódjon rajtuk bármi, születhetnek beteg kölykök, amit nem látszik azonnal a kölykökön.

2013. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Állatorvos nem fogja tudni neked megállapítani az örökletes betegségeiket, a rákra való hajlamukat, meg az ilyesmiket, ha vannak, hiába viszed el. Max. azt tudja megmondani, hogy a szülők meg a kölykök ránézésre egészségesek, de az semmit nem jelent a jövőre nézve.

Én semmiféleképpen nem vennék szaporítótól, nem támogatom, hogy még több ilyen alom jöjjön létre, pont elég gazdátlan keverék van a menhelyeken, meg szaporított fajtatiszta kutya a fajtamentőknél. Én inkább azt mondanám, hogy ne legyen olyan sürgős az a kutya, jelentkezzetek be a közeli menhelyeken, fajtamentőknél, hogy ha lesz fiatal kutya, szóljanak, mert elvinnétek. Nem kell sietni. Vagy éljetek boldogan egy keverékkel, az legalább nagyobb eséllyel lesz örökletes betegségektől mentes szűrések nélkül is.

2013. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
süketségre és csípődiszpláziára vannak szűrve, de az saját költségen, az előző 2 alomban nem fordult elő beteg kutya... legalábbis ezt mondják:)
2013. ápr. 28. 20:59
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Igen,rossz ötlet.Még egy állatorvos sem lát bele a kutyába.Nincs arra garancia,hogy később nem jön ki öröklött betegség.Ha nem törzskönyves egyik szülő sem,azt sem lehet tudni,nem rokonok-e.

Nem vagy küllembíró.Attól,hogy szépnek látod a kutyákat,nem biztos,hogy tényleg azok.Lehet olyan hibájuk,ami eleve kizárja őket a tenyésztésből.A fedezőkan sem biztos hogy az,amit mondanak(mondjuk ez tenyésztőknél is így van sok helyen,még aranykoszorús mestertenyésztőt is ismerek,aki nem a valódi szülőkre törzskönyvezteti az almot).

És ami az egyik fő érv:nem támogatjuk a szaporítás semmilyen formáját!Képzeld el,ha azt tapasztalják a faluban,hogy ezektől megveszik a kölyköket,hányan kezdenek majd disznóólban szaporítani a jó bevételért.

2013. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Írod,hogy az előző 2 alomban nem volt ilyen betegség.Hányszor elletik nyomorult szukát?Meddig fogják még kizsigerelni?Elmondom:addig,míg megveszik tőlük a kölyköket.
2013. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
A döntést neked kell meghozni mi nem tudunk segíteni. De a saját történetemet elmomdom. Boxert szerettem volna, hobbi célra. Nézegettem a hirdetéseket, megláttam egy kutyust és beleszerettem. Felhívtam a hirdetőt, majd még aznap elhoztam. Oltva féregtelenítve, chip nem volt még kötelező. Elmondták csak egyszer szerettek volna kutyust, hogy kipróbáják milyen. A kutya gyönyörű volt és nagyon nyugis, higgadt. Ez azóta sem változott, jólnevelt, nyugodt, és mindenki megcsodálja milyen gyönyörű felnőtt lett belőlle. Még azok is akik nagyon régóta boxereznek. Csakhogy 8 hónaposan kiderűlt mindkét mellső lábára dps, műtét, kezelés, stb. Nem a pénzt sajnálom amit kiadtam bár az sem volt kevés, inkább az érzés fáj hogy soha nem élhet olyan életet amit megérdemelne. Mindíg figyelni kell, nehogy túlerőltesse magát, és persze az is ott van hogy vajon lesz-e más baja még amire szűrni kellet volna az szűlőket.
2013. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi idős a szuka? Milyen időközönként voltak almok? Miért adnak állítólag 100%-os, szűrt, oltott, royalon nevelt, hiperszuper kölyköket húszezerért?
2013. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Ez az érdekes.Felnevelni is többe kerül.Valamiért mégis megéri nekik,ha már a 3.almot gyártották.
2013. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
A dp szűrésről csak annyit, h hivatalos dp szűrést törzskönyves kutyáknak értékel ki a 3 tagú ortopédiai bizottság, erről adnak hivatalos papírt. Minden további kiértékelés attól az orvostól származik, aki a röntgent csinálta, nincs róla semmi az ég világon, amivel bizonyítani lehet, h valóban igaz, amit állítanak.
2013. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig nem tudjuk milyen fajta ?
2013. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!