Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Luposan és Taste Of The...

Luposan és Taste Of The Wilde, de hogyan?

Figyelt kérdés

Vettem Luposant (a por jellegűt, amiben 20% kagylókivonat van, lehet a pellettet kellett volna venni, de a fressnapfs-ban csak por volt) és arra az van ráírva hogy az első 14 napban ajánlott dupla adagot adni vagy ha a kutya állapota úgy kívánja.

Namármost ő 10 hónapos 28kb-os kutya a cetli szerint 3/4-ed kellene adni neki vagyis ezt duplázva másfél kanállal, de amúgy meg egészséges csak megelőzés miatt vettem, akkor is adjak neki dupla adagot az első 2 hétben? nem lesz tőle baja? szerintetek van értelme?

Illetve ezt egyben szoktátok oda adni neki vagy 2 adagban reggel és este?


A másik kérdésem, hogy most tervezem lecserélni a dog chow tápot TOTW-ra, a kérdésem az lenne hogy milyen visszahívási hullám volt és melyik tápok érintettek benne? Ez fajtára vonatkozó (szárnyas, bölényes vagy lazacos)? vagy egy időben legyártott összes fajta termékre?

Szerintetek vehetek már totw-ot teljes nyugalommal?

Illetve azt is mondták a fressnapfsban hogy a superpremium tápokhoz már nem kell adni luposant se de a dogchow-hoz még mehet (mondjuk ők a select goldot gondolták superpremiumnak).


Ne haragudjatok hogy hosszú voltam, Köszi előre is mindenkinek.


+1 ha már itt vagyok és megkérdezem, akkor az ilyen fressnapfsban található marhafül meg nyuszifül meg préselt bőrből készült csontok ezek mennyire műanyagok?

Mondjuk Trixie marhabör karikát vettem, meg egy multifittes csont alakú préselt marhabör rágcsát (igaz balga módon nem a naturt hanem valami pacal ízesítésűt, gondolom ez is tele van ízfokozóval és nem kellene odaadni igaz?)

Illetve mindenki azt mondja hogy sertés húst nem nagyon kellene a kutyának adni, ott meg tele volt füstölt cupákkal, akkor azok még mehetnének? Egyáltalán ilyen helyen lehet-e ilyen dolgokat venni (mármint lehet persze de ezek mennyire jók vagy sem?), vagy inkább hentesnél kellene szétnézni ilyen csontos dolog után? De gondolom az meg már a BARF etetésre hajazna, gondolkoztam ebben is, de nem fűzök hozzá sok esélyt csak ilyen 1-2 heti egyszeri alkalomra gondoltam max, itt annyi elég hoyg le kell fagyasztani 1 hétre és utána oda lehet neki adni a cupákot?



2013. ápr. 29. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A luposant nem nagyon lehet túladagolni, de ha csak megelőzésre adod nyugodtan add a normál adogot, nem kell duplázni az első két hétben. Mi legalábbis nem dupláztunk, a doki sem mondta hogy kéne. Viszont ne ijedj meg ha azt látod hogy az izűletek megduzzadnak az elsőnapokban ez normális, mivel a zöldkagyló kivonat oda gyűjti a nedvességet. Az is valószínű hogy sokkal többet fog inni de ez is normális.A tápra ne, tudok mit mondani, bocs.
2013. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Premium tápokhoz nem kell kiegészítés. De tápból én inkább Acana-t vennék. Nekem az szimpatikusabb, nem is volt botránya.
2013. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Köszi ezek hasznos infok voltak :)

Egyenlőre még nem vettem észre hogy megduzzadt volna (alapból elég izmos a lába)


2. Az Acana-val az a bajom hogy mostmár talán a Nestlé vette át és ki tujda hoyg ezzel változott e valami benne vagy sem.

Meg nekem valahogy szimpibb lenne a totw, csak ezek a visszahívásos dolgok tartanak kicsit vissza.

A luposant meg gondoltam még ilyen kúra szerüen vagy folyamatosan adni legalább 1,5 éves koráig utána meg kúra szerüen, ki tudja tényleg belerakták e a megfelelő mennyiséget és ha nem lehet túladagolni akkor ártani csak nem árt.


Másik amit elfelejtettem megkérdezni a fressnapfsban azt mondták hogy nem jó ha ilyen fiatalon váltogatva van a tá inkább még egy kis ideig (1,5 éves koráig) maradjak dog chown és majd utána váltsak tápot, szerintetek?

2013. ápr. 29. 09:11
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, Brit Prémiumon nem gondolkoztál még, esetleg a Brit Care még jobb. Nagyon jó kis tápok szerintem, az ár érték arány meg szerintem kiválló.

[link]

[link]

2013. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs az lemaradt hogy dog chowal én alapból nem etetnék nézd meg az összetételét annak amit linkeltem, meg a dog chowét. Szerintem a Britek nyernek. Én ezzel etetek, kb 10 hónapos koráig kapta a Caret, aztán a Prémiumot. Váltogatni azért nem jó mert hasmenést okozhat ha gyorsan váltasz. Nekem boxerem van ezek a tápok beváltak nálla, meg a luposan is.
2013. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!