Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külterületre kell költöznöm,...

Külterületre kell költöznöm, ahol rengeteg a betörés, rablás. Mindent visznek amit lehet. Milyen fajta kutya lenne ideális?

Figyelt kérdés
Terület őrzésre főleg,és kisérőkutyának akit be lehetne tanítani arra is hogy semmikor ne egyen fel idegen ételt , és bírja a sok egyedüllétet is amíg melóban vagyok.

2013. ápr. 29. 12:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmiet, a kutyát simán lefújják, a szájába purhabot nyomnak, stb. Szereltess be riasztót az hatásosabb. Az emberi leleményesség határtalan ha kutya ártalmatlanìtásáról van szó.
2013. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is felesleges lenne egy kutyát kitenni ennek a veszélynek.

Mondanám, hogy szerezz be egy kuvaszt, vagy moszkvai őrkutyát, de hidd el, ha valaki be akar jutni, az be is fog :(

Szerintem is kamera, lehetőleg valami jó hangos riasztóval.

2013. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Kamera és ki kell írni hogy fel is veszi amit lát.. persze arra meg van maszk.. Kutyát ilyenre semmiképp, nagyon sokat kell foglalkozni egy kutyával ahhoz, hogy ne fogadjon el csak tőled ételt. és ez se 100% soha.

Úgyhogy kamera és rendőrséghez bekötött riasztó. Plusz akár mellé még egy kutya de csak magad miatt ne a terület őrzésére. És ha elmész otthonról akkor meg a kutya kennelbe, hogy ne mérgezzék meg. :/

2013. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Sajnos senki nem reagál itt a riasztóra, kevés az állandó ottlakó aki éjjel nappal ott volna,azok akik vannak sem rambók hogy oda merjenek menni betörőt kergetni :( Volt aki sok pénzért beköttetett kivonulós riasztót de mire azok kiértek ,már árkon bokron túl voltak a betörők és nem üres kézzel.
2013. ápr. 29. 12:36
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom tényleg mi legyen. Ha 2-3 kutyát tartok azokat azért nehezebb lefújni vagy nem tudom... Nemrég az utcában az egyiknek a vaskapuját vitték el amíg elment munkába arra a riasztó sem jó.
2013. ápr. 29. 12:40
 6/32 anonim ***** válasza:
50%

Jaj, kuvaszt, moszkvai őrkutyán ne!

Ezek annyira megvadulnak a magánytól, hogy még téged is megtámadnak, a gyerekeket meg pláne.

Beidomított, kiképzett doberman párban jó, de én valamelyik security céget is megbíznám a biztonság kedvéért.


Ágybérlőt nem tudsz odavenni? Van olyan, aki csak éjjel dolgozik, nappal vigyázna a házra. Ha veszély van hívja a rendőrt.

2013. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Idegent nem vennék oda ha nem muszáj. Kivonulós riasztót szeretnék csak mivel külterület ,lassúak. Doberman bírja a hideg teleket ,nagy havat végig kint a kertben?
2013. ápr. 29. 12:54
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen célra csakis pásztorkutyát és minimum kettőt, de jobb ha több. Ők alapból bizalmatlanok mindenkivel, nem kell tanítani őket a területőrzésre, hiszen ösztönösen ők benne a legjobbak. A bedobott kaját is a legtöbb nem eszi meg, amelyik olyan, azt elég gyorsan le lehet róla szoktatni. Bírják a meleget, bírják a hideget.
2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól szigetelet házzal, de egy betanított dobi ára horor. Nem hiszem hogy kifizetnél annyit, több százezerről is szó lehet. Ha meg kölyköt veszel azt be kellene tanítani, ami akár 2-3 év. De nem hiszem hogy neked lenne annyi időd, mivel most kellene. Ráadásúl esélyes hogy ellopják még kicsinek, ha olyan helyen laksz. Esetleg nézz körűl menhelyen hátha.

De azt jó ha tudod egy ilyen tipusú kutyához kell ám tekintély, nem elég csak megvenni.

2013. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Közép ázsiai juhászt javasolnám. Rövid szőrű fajt inkább ne válassz, télen nagyon fáznak kint.
2013. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!