Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tőle valami komolyabb...

Lehet tőle valami komolyabb baja, vagy ugyanakkora így a megbetegedés esélye, mintha ki sem szedtem volna belőle a kullancsot?

Figyelt kérdés

Ma találtam a kutyusomban egy kullancsot, és mikor ki akartam szedni belőle csipesszel, akkor véletlenül megnyomtam a kullancs potrohát, és (bocsánat a kifejezésért) kifolytak a belsőségei, szóval... Azt mondják, hogy ha kullancs van a testben, akkor nem szabad nyomogatni, mert akkor bocsátja ki a gyomortartalmát és így fertőz. Azzal, hogy összenyomtam a kullancsot, amíg a kutyusomban volt, nagyobb kárt okoztam? :(

Tudom, milyen betegségeket terjesztenek a kullancsok, főleg a babézia nagyon gyakori, és hogyha bármilyen tünetet tapasztalunk, azonnal rohanunk vele orvoshoz... Csak tudni szeretném, hogy így mennyivel nagyobb annak az esélye, hogy az esetleg fertőzött kullancstól elkapott valamit, mintha csak úgy benne hagytuk volna?


Normális válaszokat írjatok, kérlek. :(


2013. ápr. 29. 22:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
ha megszívta már magát, nem igazán számít, ha fertőzött volt. Volt ideje átadni a fertőzést.
2013. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
nem szívta meg magát, kicsi volt, szinte még teljesen lapos.
2013. ápr. 29. 22:57
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha fertőzött volt, akkor az összenyomással ugyan úgy elkapja, mint akkor, ha benne hagyjátok. Nincs nagy különbség. Ha meg nem volt fertőzött a kullancs, akkor mindegy. Szerintem nem csipesszel kellene próbálkozni, mert azzal nehéz egy erősen kapaszkodó kullancsot összenyomás nélkül kiszedni, hanem kullancskiszedő kanállal. Azzal 100-ból 100 esetben tökéletes az eredmény és esélyed sincs összenyomni. Korábban én is csipesszel kínlódtam, de mindig kicsúszott közüle a kullancs, és csak sokadik próbálkozásra sikerült vele kiszedni.
2013. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) igen, legközelebb valami mással próbálkozom majd! :)
2013. ápr. 29. 23:01
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
Sokan nem ismerik a következő módszert de nagyon hatásos. Fogj egy gyufa szálat és nyálazd be a gyufa fejét. Körözz a kullancs teste mellett. A nedves foszfor illatára a kullancs pár másodperc alatt kijön magától. Utána már csak el kell kapnod:)
2013. ápr. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennek csak az a szépséghibája, hogy a gyufa feje nem tartalmaz foszfort. :)
2013. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszi a tippet! nálam itt a gond csak az, hogy így is alig bírtam lefogni a fejét, hogy kiszedjem azt a dögöt belőle, de szerintem ha elkezdeném birizgálni még hozzá a fejbőrét is egy gyufával, azt végképp nem tűrné. :) de azért köszönöm!
2013. ápr. 29. 23:34
 8/24 anonim ***** válasza:
25%

HMMM:D


Kis kutakodás után magam is rájöttem, hogy a skatulya oldalán van a foszfor:D


Ez csak azért vicces mert, nem rég találtam egy oldalt ahol, pont erről írtak, és ott írták, hogy van rajta. Azért is mertem bátorkodva leírni az olvasottakat:)


Na akkor, a következő ötletem az, hogy

1: nem a nedves foszforra jön ki a kullancs és akkor, az előbbi leírt technikával próbáld.


2: ha, igen akkor, a skatulya oldalából tépj ki egy kis részt és azzal körözz mellette


3: nedvesítsd be a gyufa szál végét, húzd meg egy párszor a skatulya oldalán és úgy próbáld a körözést



Na ez már biztosan beválik :D

2013. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
Ha, a fejénél van akkor, fektesd oldalra a kutyát. és kezd el simogatni. Akkor szépen nyugodtan hagyni fogja. Vagy kérj meg valakit, hogy simogassa akkor, tied a pálya:)
2013. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az is lehet, hogy körözhetsz akár varázspálcával is de a kullancs magasról tojik rá, szóval egyszerűbb megfogni és kitépni. Ha már az indoklás is sántít, akkor nem valószínű, hogy működik a módszer.
2013. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!