Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen fajta kutyátok...

Nektek milyen fajta kutyátok van? Neve? Okos? Hány éves? : ) ) )

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Van egy rottweiler a neve Stone 5 eves.nagy,eros,ragaszkodo,es tudja mit szabad es mit nem.imad jatszani es benne van az orzo vedo ver.imadjuk!!!

masik kutyusunk egy beagle a neve Amyra most lesz 1 eves es minden rosszat megcsinal amire csak lehetosege van.kipakolja a mosogepet,a szennyeskosarat,az agyat szetbontotta alattunk szoval nem az a szofogado fajta.sokan lemondtak rola hogy rendre tanitsak.bohoc es konok.mehy a feje utan de ezt a fajtaja is hozza.a mi kis dinka kutyank. :)

2013. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Griffi, 13 eves yorkshire. Rigolyas oregur.

Maxim, 6 eves yorkie. A kapuk orzoje :)

Maja, 8 eves napolyi masztiff. Onfeju es makacs

2013. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mopsz kutyusunk van, Winstonnak hívják és múlt héten töltötte be a 9-et. A maga kis bamba módján nagyon okos, mindent megtanult, amire beidomítottuk és magától is sok mindent kitalált. Szegény sajnos elég beteges, de nagyon vidám és jókedvű. Odavagyunk érte. :D
2013. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Moncsicsi 2 éves csivi. Egy gazdis kutya, a páromra ne hallgat, ha 1-2 napra külföldre kell utaznom a feje tetejére áll a világ a párom nem bír vele, kergeti az udvaron mert másképp nem tudja behívni és pórázon se sétál neki normálisan,folyton ugat, és ellopkodja a zokniat a párom meg ideges ha reggel nem találja vagy nyálas :) Ha itthon vagyok akkor pedig olyan mint egy kis angyal, egy szavamra visszajön és egy szóra le tudom tiltani bármiről, sétánál szépen bal láb mellett jön aportírozik és az alapvető parancsokat is ismeri (ül, fekszik, marad, hozd)de csak nekem engedelmes :)
2013. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Diesel, Amerikai bulldog. Okosnak nem mondanám nem túl kitartó, gyorsan feladja ha gondolkozni kell, de ha megmutatod mit kell neki csinálni akkor azt szívesen teljesíti és örömmel közreműködik főleg ha egy kis labdázás is kilátásba van. Ha kicsit pörgősebb lenne annak tudnék örülni :D 1.5éves múlt.


Ozzy, Amerikai bulldog. Ő okos, viszont néha előfordul hogy nem akar közreműködni a dolgokban. 9hónapos.


Coco, Palota pincsi. Ő nagyon nem okos :D Aranyos meg cuki tehát mindent teljesít amire egy palota pincsinél szükség lehetett valaha :D lassan 3éves. Mostanra jutottunk el odáig hogy már tud ülni, feküdni, maradni... kb ennyi azt tudja hogy a patkánál le kell még ülnie. Ha meg akarok neki tanítani egy 5dik dolgot akkor az előzőekből valamit elfelejt.. :D

2013. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Magyar Agár leányzó, 3 éves. A legjobb kutyám eddig, hűséges, okos, egy igazi társ! Együtt eszünk, alszunk, jövünk-megyünk, kirándulunk. Rengeteg trükköt tud: jobb és bal manccsal külön-külön pacsit ad (amelyiket kérem), de ha elköszönök tőle, azt is tudja, hogy a jobb mancsot illik odanyújtani a kézfogáshoz. Tud meghajolni, ül, fekszik, ugat, kér, lenyomja az ébresztőórát ha csipog, és idehozza a játékot, amit kérek tőle. És még az ajtót is ki tudja nyitni, ami kilincses, ha szólok neki. Egyszerű tanítani, mert figyelmes, élvezettel vesz részt mindenféle programban. Egyszóval imádom! :)
2013. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Neveket nem írok, nem akarom, hogy esetleg rámismerjenek.


Kistestű keverék kan, júliusban lesz 2 éves, fél éves korában találtuk. Hihetetlen együttműködő, elképesztően gyorsan tanul, mindene a gazdi, minden sportban, amit kipróbáltunk nagyon tehetséges (őrző-védő, nyomkövetés, engedelmes, ügyességi). Hatalmas lasztibolond, kedvenc elfoglaltsága a labdázás. Elég domináns, amivel régebben voltak problémáink, de már nagyon jól kezelhető. Kedvenc kutyám a 3-ból, mindenhova póráz nélkül megyünk, maximálisan megbízom benne.


Husky szuka, 2 éves. Ő a leggyengébb láncszem, 1 éve van nálam, azelőtt kóbor életmódot élt, amit sajnos nem sikerült belőle teljesen kinevelni. Nagyon érzékeny és makacs, ha erősebben szólok rá, vagy épp olyan kedve van, meglép. A kutyasuliban sem igazán tudtunk vele mit kezdeni. Ő a legokosabb kutyám, hihetetlen módon ki tud játszani, mindent megfigyel, és leutánoz (táskám cipzárjának a kinyitása, lefelé fordított kilincs elfordítása stb). Sajnos az okosságát nem a velem való együttműködésre használja. Imádja a macskákat, a madarakat és a többi kisállatot üldözni, erről csak a kb. 5 m-es körzetemben tudom letiltani, ha nekilódul, akkor már késő.


Az ideiglenesem: egy év körüli vizsla-labrador keverék szuka. Nem kimondottan okos, de nagyon jámbor és jólelkű. Nagyon embercentrikus, ahova megyek a lakásba, ő azonnal követ, és letelepszik. Nagyon könnyen nevelhető, szépen letiltható dolgokról, mérsékelten zsákmányos.

2013. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2003 év mixe van a tulajdonomban :) neve Tappi nagyon okos, mindent tud amit tudnia kell, ragaszkodó kis vakarcs :)

Másik egy talált keverék kutyus, neve Mogyi Kb: 1,5-2 éves lehet, okos viszont nagyon energikus és kajla :D

A harmadik egy 4 hónapos Pitbull amstaff keverék kiskutyus és a Bosco névre hallgat. Már szoba tiszta, ami nagyon ritka és kezd hallgatni arra, hogy gyere és már nem akar mellőlem elszaladni, ritkán húz és az ül-re is hallgat :)

2013. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Firestorm ***** válasza:

Nekem Amerikai Stafford és pit keverékem van.7 hónapos, Daisy névre hallgat,egy igazi energia bomba,időnként eljátssza az alkalmi süketet és elég sokszor feszegeti a határokat.

Rettentő okos,4 hónapos kora óta szobatiszta az ül,fekszik parancsokat már az első napon megtanulta a pacsit 2 nap alatt a szépen kér (Leül a popsijára és úgy pitizik) azt meg a pacsival egyidejűleg.Nem behívható sajnos amint kutyát lát már menne játszani.Sok mindent tud csak kissé önfejű :)

Gyerekeknél,tanítás nélkül is tudta,hogy rájuk nem ugrálhat játékból sem és arcon sem nyaldoshatja őket.

2013. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nevet én sem írnék, mert nem a világhírnév a cél:)


Májusban 3 éves, ivartalanított, yorkshire terrier, 3 kg, "fekete hátú".

Első kutyás vagyok, ezért folyamtosan tanulunk. Az alapparancsokat órákon belül megtanulta, a játékait névről ismeri, odahozza, a helyüket is megmutatja.


Mivel a terrierek nem kimondottan apportosok, ezért meg kell őket tanítani arra, hogy a zsákmányt nem csak elkapjuk, hanem házhoz/gazdihoz visszük és bizony oda is adjuk. Ezt a mókát is hamar megtanulta ugyan, de sajnos mindig kell valami cserealap, mert enélkül tovább szalad a szajréval:)


Rettentően féltem, hogy milyen lesz az élet egy kis lesajnált, halálra cikizett terrier fajtával, de rettentően élvezetes.

Ami meglepő volt, hogy mennyire gyorsan tanul és amikor kiejtem a varázsszót: "jáccunk"?, ma mit tanulunk? azt a csillógó barna szemeket!!!!


Az enyém alpból nem "duracel" fazon, vagyis időnként nyugdíjas tempóban poroszkál, időnként ugra-bugrál, de tény, hogy van benne jócskán makacsság. Ezt kell tudni, kezelni!! A magafajta kutyákért odavan, de ez sajnos az esetek nagy részében nem kölcsönös, viszont a nagytestű kutyákkal remekül kijön, mivel korán szokattam, de a társaságukat közömbösen viseli.

Az ugatással is rendben vagyunk, mert alapvetően csöndes, csak akkor "kiabál" ha két kutya játszik, és őt nem veszik be, vagy ha "gyanús" alakok mászkálnak az utcán, az erkélyről kiabál és bejön szólni:)


Imádunk brigázni, Ő is - ilyenkor a "kutyahurciban" jön velünk mindenhova a kormányon:)


Hogy okos-e? Véleményem szerint a gazda türelme és ideje határozza meg, szerintem a csillagos eget...na jó azért mégsem:)

2013. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!