Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta amelyik...

Melyik az a kutyafajta amelyik egyaltalan nem valo panelba?

Figyelt kérdés
Sokmindent lattam mar.kivancsi vagyok a velemenyetekre.ujdunlandit,dogot,2 rotis panellakast.meddug birja egy ilyen kutya a panelrengetegbe es a gazdaja miert veszi oda pont ezt?
2013. ápr. 30. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy meddig bírja? Élete végéig.


Nem bírom megérteni, hogy miért hiszik azt az emberek, h a kertes házban élő kutyák lefárasztják magukat. Hát nagy lóf@szt. A kutyám köszöni szépen, tök jól elvan az ötödik emeleten. 90 nm, felmehet az ágyra is, van 15 nm erkély, van saját fotelja és minden nap nagy séták, játék, tanítás.

2013. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

ezekkel pont nincs semmi baj.. Két Amerikai bulldogom van kertesházban lakunk, de a kutyák többet vannak bent mint kint a kertben.

A kutyának tök mindegy hogy hol pihen.. Ha a kertbe vannak akkor ott alszanak ha bent akkor bent. A séta a tanulás és a játék ami fontos neki.


Egyébként a nagytestű pásztorkutyák/őrkutyák amik nem igazán valók lakásba, bár még itt is vannak nagyon ritka kivételek.

Tahát én csak ezeket nem vinném lakásba(KÁJ, Kau, Moszkvai őrkutya, Komondor stb.)

Az összes többi kutya tök jól elvan panelba, akár kennelbe/szobakennelbe is ha van velük eleget foglalkozva...

A kutyának a kert is börtön ha nincs sétáltatva, semmivel sem jobb neki a 400nm mint a 60...

2013. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Én pont ismerek egy KÁJ-t, aki lakáskutya. 2ik emelet.

Bár én magam sose vinnék ilyen kutyát panelba, de a gazdik megoldották. Elfér a kutya, elférnek ők is és a kutya tök jól elvan.

2013. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy vannak ritka kivételek :)


Bár ettől függetlenül én ilyen kutyákat tényleg nem vinnék még kertesházba se, max tanyára vagy vidékre tényleg nagy kertel rendelkező házba :)

2013. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ami eddig vitte a palmat hogy 3 dog 50 nm- es panelban es movel nem szobatisztak a gazda felszedte a padloszonyeget es mindenhol csak a beton van.se jarolap se kis szonyeg a kutya ala se semmi.meg szerencse hogy nem en lakok alatta.

minket mindennek elmondtak amiert egy rottweilert tartunk a lakasba.kozos kepviselohoz mentek stb.csak azert tettem fel ezt a kerdest mert az emberek szerint elfogadott hogy egy kistestu kutya panelban lakjon.de ha a nagytestu kutyat veszunk? Ha mozgatva van nincs baj de ha betonon lakik amit egesz nap csak telepisil es nyomorognak is az nem helyes.sokan nem merik fel a lehetosegeiketes a korlatjaikat.es a tobbsegnek biztos nem 80 nm-es lakasa van...

2013. ápr. 30. 11:39
 6/18 anonim ***** válasza:
Komondor, kuvasz, kaukázusi juhász biztos nem való panelba :)
2013. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Pásztorkutyákon kívül bármit.


Majd ha az a KÁJ véletlenül mégis megvadul, akkor a panellakó család is másképp fogja gondolni.

2013. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Amit te mondasz kérdező (a dogos) az már kimeríti az állatkínzás fogalmát.


A KÁJ meg ne mfog megvadulni, mivel minden energiája le van vezetve, otthon csak alszik, illetve a gazdi igen keményen fogja, nem lesz itt hatalmi harc.

2013. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát remélem, mert így is elég rossz híre van a pásztorkutyáknak és ez mind tartási körülmények és nem megfelelő bánásmód miatt alakul ki.

Mondjuk egy küllem KÁJ-nál az ilyen veszély jóval kisebb. Kevesebb a szabadságvágy és a mozgásigény. Bár idegrendszerileg meg gyengébbek.

2013. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Én is a nagytestű pásztorkutyákat nem ajánlanám panelba (berni pásztor kivétel, ő csak a nevében pásztorkutya), de nem azért, mert nagy a mozgásigényük, hanem mert nekik a térigényük nagy, szeretnek minél nagyobb területet az ellenőrzésük alatt tartani. Illetve ízületi problémákra hajlamos kutyákat olyan lakóházban, ahol nincs lift. Ezek általában a kicsi, a rövid lábú és az óriás termetű fajták. Nekik hosszútávon komoly károsodást okoz a rendszeres, hosszú ideig tartó lépcsőzés.


A német dogos példád borzasztó, maga a fajta jól elvan lakásban, de azok a szerencsétlenek borzalmas körülmények között élhetnek...

2013. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!