Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehérjetartalom szempontjából...

Fehérjetartalom szempontjából Acana Chicken&Potato vagy TOTW Pacific Stream tápot adjak 8 hetes korától a kutyának?

Figyelt kérdés

Mivel egyke, és már most bálna a sok anyatejtől, semmiképp nem szeretném a szokásos 30/20-as kölyöktápokkal etetni. Ez a két táp gabonamentes és a kalcium-foszfor tartalmuk is rendben van, és mindkettő energiatartalma 3600 kcal/kg. Az Acana 28-as fehérjetartalmú, a halas TOTW 25/15.


Néztem a Brit Care Salmon&Potatot is, az is 25%-os fehérjetartalommal bír, de 4194 kcal/kg, ami nem mindegy.


Kezdetben kapja az Acanát, majd kamaszkortól a TOTW-t?


Köszi a válaszokat!



2013. ápr. 30. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy szerencsés ötlet ha egyből felnőtt tápot kap 8 hetesen. Szerintem ha elhozzátok és elkezd többet mozogni a séták alkalmával le fog fogyni.
2013. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen kutyus?

Én Acanával kezdeném valszeg, utána TOTW.

2013. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is Acanával kezdtem, amikor elhoztam a kutyámat, nagy lelkesen megrendeltem a 18 kilós zsákot, na kiskutyám végig is fosta a egészet. Illetve pár hét után elkezdtem neki rizzsel és zöldségekkel keverni és akkor rendben volt. Ekkor derült ki az is, hogy csirkeallergiás a kisállat. Utána álltunk át a Brit Care nagytestű kölyöktápjára. (Előbb a puppyt kapta belőle, utána a juniort.) Ugyan az enyém közepes testű, de ennek találtam megfelelőnek a fehérjetartalmát ahhoz, hogy a kutyának ne menjen tőle a hasa. A tapasztalat szerint az enyémnek a 25-26% körüli az, ami még nem hajtja meg. Most nagyon szemezek a TOTW-al, mert egy oldalon találtam egész jó árban, úgyhogy májustól kipróbáljuk azt is.

Lényeg a lényeg, én a helyedben valami jó minőségű kölyöktáppal kezdeném, aztán 6-7 hónapos korától mehet a TOTW.

Tudom, hogy sokan szidják a Fressnapfot, mert drága, de ők forgalmazzák a Real Nature tápot. Ha a 15 kg-s zsákkal veszed, kb 1100.- forintra jön ki a kilós ára. Nekem jó tapasztalataim vannak vele, és nekik van kölyöktápjuk.

Ha pedig az általad felsorolt háromból kéne választani, akkor a Brit Care kölyöktápját adnám és kamaszkortól a TOTW-t.

2013. máj. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, magyar vizslám lesz egyébként :)


Utolsó válaszoló, Acanánál én is tartok kicsit a hasmenéstől.


Real Nature szimpatikus (eddig eszembe se jutott, pedig milyen jó ötlet), csak a rizs+kukorica+köles+amaránt kicsit sok egy tápban szénhidrátból, és a cukornád melasz nem tudom, nem árt-e majd a fogának? Egyébként tetszik az összetétele, a fehérje- és zsírtartalma pedig szinte ugyanaz, mint a csirkés-burgonyás Acanának.

2013. máj. 2. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!