Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász keverék kutya....

Németjuhász keverék kutya. Teljesen hiperaktív. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

4-5 hónapos kb. de annyira idegesítő. Ha kötve van és megyek felé enni/inni adni vagy akármi, rögtön 2 lábra áll, nyalogat lökdös és persze végig karmol. Pólóban már kerülöm is.

Ha szabadon van, szintén hülye, mint aki fel van pörögve, nem is figyel rám ha pacsizni tanítám, csak dugja a fejét hozzá 2 lábon ugye és kapaszkodik rám. Értem én h figyelemre/törödésre vágyik, de már a kedvem is elveszi a viselkedésével, sétáltatni sem könnyű.

Mit tegyek?

20 éves fiú.



2013. ápr. 30. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Vidd el kutyaiskolába. Ott megtanul viselkedni, és te is megtanulsz bánni megfelelően a kutyáddal...

Ennek a kutyának rendszeresség kell az életébe sok mozgással, feladattal.

2013. ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki egy másik gazdát, aki ért hozzá, tanítja, foglalkozik vele, nem tartja megkötve és legfőképp van ideje és energiája egy ilyen kutyára!
2013. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Le kell mozgatni.... Hiába viszed kutyaiskolába, ha túl sok az energiája... Ezt a felesleges energiát le kell mozogni. Én a bullterrieremet minden nap elviszem futni (otthoni kertben labdázás nem elég) és ez a falkaszellemet is erősíti. Eleinte rossz volt vele futni mert ment volna jobbra balra de kb 1 hét alatt teljesen megváltozott a viselkedése és lényegében átszellemül futás közben és nem figyel semmire és senkire. Ajánlom, hogy próbáld te is meg, de ne menjen el a kedved ha az első alkalmakkor nem tud viselkedni. Sok siker hozzá
2013. ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1. Kutyaiskola? falun élek, 60 km.es körzetben tuti nincs ilyen.

#2. ahelyett h tanácsot adnál azt mndod találjak neki más gazdát? -.-

#3. köszi :) én is szoktam futni, megpróbálnám vele, de te pórázzal szoktad? én anélkül nem merném, elszaladni, meg sem tudnám fogni :D

2013. ápr. 30. 15:09
 5/18 A kérdező kommentje:
*Elszaladna
2013. ápr. 30. 15:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

4-5 hónapos , megkötve...szerinted milyen legyen? Egyáltalán tisztában vagy egy kölyökkutya mozgásigényeivel?

Igen ajánlatos lenne még most annak a kutyának új gazdár keríteni. Felnőtten sem a megkötés a tartás megfelelő módja.

2013. ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, nagyon sok foglakozás. Nekem boxim van ami elég aktív elhiheted, le kell mozgatni. Futtatni pórázon is lehet, persze az alső néhány alkalom nem lesz egyszerű de ha kitaró vagy meglesz az eredmény. Ha rendszeresen foglalakozol vele hamar rákap a dologra és lenyugszik. Szerintem nem olyan nagy még a baj hiszen kölyök, és kajla. De ha nem kezded komolyan venni később nagy bajba leszel. Szerintem olvass utánna a falkavezérségnek is, ajánlanám Jan Fennell Kutyapszihológia cimű könyvét, a neten megtalálod letőlhető verzióba.
2013. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Igen pórázzal futtatom, ha nem ezt tenném akkor minden kerítéshez odamenne balhézni egy kicsit :) Csak ne add fel az első futás, kocogás után...Biztos szörnyű lesz de pár nap alatt érezni fogod a viselkedésében a változást. Ne beszélj közben csak csendben haladjatok előre. Bennük van a falka szellem és ezáltal az is, hogy a falkavezért megadóan követni kell bárhová. Miután hazaértetek akkor kapjon csak enni. Tele pocakkal tilos a mozgás mert könnyen gyomor, bél csavarodást kaphat.
2013. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Első kutyád neked? Mert úgy vélem, 0 ismereted van a kutya nevelésében. Ajánlottak itt olvasni valót, és azzal is gyarapodsz, ha beírod a keresőbe: kölyök kutya nevelése.
2013. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Minek azt a kutyát megkötni?

Azon meg ne csodálkozz ha szabadon van akkor fel van pörögve. Persze, hogy nem figyel rád és pacsit sem fog adni amíg így tartod őt.

A megkötés után a szabadon engedett kutya úgy viselkedik mint a karámból kiengedett kiscsikó, össze-vissza nyargal, őrül, hogy van egy kis szabadsága.

Persze, hogy két lábra áll. Türelmetlen és alig várja már, hogy elengedd a kikötésből.

2013. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!