Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a videóról? (kutya "siratja" a gazdáját)

2013. ápr. 30. 21:46
1 2
 1/11 egyvalaki99 válasza:
100%

Ez igaz, a kutyák ugyan úgy megérzik, ha a gazdájuk meghal, mint ahogy az ember, ezt a kutyát is sokkolta az eset, és bizony siratja... Ez nem a vicc kategóriába tartozik, sőt ez igazán fontos dolog. A kutyáknak is fel kell dolgoznia azt, hogy egyik nap még van valaki, a másik nap meg már nem látjuk többé, mert meghalt, ezért nem hallgatnak a betanított kutyák egy idegenre...

Bár nem tudom, igazából én még nem éltem át ilyet, viszont nem hiszem, hogy ez átverés lenne, azért ahhoz már nagyon kőszívűnek kell lenni...

A személyes véleményem az, hogy ez igaz, és tényleg siratja a gazdiát.

2013. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez a videó egy kicsit fura. igen, a kutya is sirathatja az elvesztett szeretteit, de általában nem viseli úgy vagy legalábbis olyan látványosan meg mint minket embereket.


plusz volna még egy nem túl szép ellenérvem. a kutya "csak" az elvesztett lelket siratja és nem pedig a testet mint mi emberek. ezért is van az hogy a kutyák nem néznek semmilyen külsőséget mint mi emberek. nem érdekli őt hogy csöves vagy e büdös vagy frissen fürdött. ő csak a benned levő "lényt", lelket nézi. na most ha azt az elméletet nézem hogy egy bezárt elhalálozott gazdiba az éhező kutya egy idő után belefogyaszt tetszik nem tetszik, akkor igen nehéz valóságosnak hinnem hogy a kutya tudja hogy az alatt a kő alatt van a gazdija és ilyen szintű sokkot kapjon a sírkövön. az meg már csak növeli a hitetlenségemet ha esetleg a szóban forgó nagyi (ha jól olvastam) nem is otthon betegeskedett és halálozott el. tehát egy x ideje a kutya esetleg nem is volt kontaktban vele. szerintem ez egy téves megerősítéssel lett a kutyának megtanítva. nem lepődnék meg ha esetleg a sírkőnél síró nagy fájdalmukat átélő embereket reagálta le amit az emberek értelemszerűen tévesen "siratja a gazdáját"nak hittek, elkezdték vígasztalni- símogatni, tehát pozitív megerősítéssel a kutyának megtanítani hogy magyarán jó az amit csinál. olyan ez mint a hachiko (nem biztos hogy helyesen írtam). az emberek tévesen azt gondolták hogy a kutya full szeretetből várja a gazdáját. persze igen abból is, de sokkal inkább falkavezéri felelősségből. hiszen felelősségének érezte hogy megvárja a falkatagot akiről sajnos nem tudta hogy többé már nem érkezik meg. az emberek nagyon sok helyzetre amit a kutya falkavezéri kötelleségből tesz meg tévesen rávasalják hogy szeretet. ilyen amikor sír a gazdi után, mert azt gondolja az nem képes vigyázni egyedül magára a világban, vagy amikor folyamatosan követ. vagy amikor nem enged másokat állatot embert egyaránt a gazdi közelébe, azt gondolják szeretetből féltékeny a kutya miközben falkavezérként csak megszabja kivel mennyit lehet. sokan egy kedvesen viselkedő nem domináns kutyára máris azt gondolják szeretet miközben egy megadó típusú kutya is egy nem helyt álló gazdi mellett automatikusan átveszi a falkavezér szerepet. hiszen azt valakinek be kell töltenie.

2013. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem olyat akarunk belelátni, amire egy kutya nem igen képes. Gondolok itt arra hogy tudja mi az hogy sírkő, tudja hogy ott van a gazdája, tudja hogy meghalt, és ez sírásra készteti. Szerintem egy kutya nem tud úgy sírni mint mi, nem tudom hogy képesek-e ilyesmire. Gondolom ez valami olyan jelenség amit félreértelmezünk, vagy betanították rá.
2013. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én már láttam sírni kutyát igaz más okból, de ugyanígy sírt mint a videóban lévő. Meg olyat is láttam aki kijárt a gazdája sirjához majd néhány hét múlva a síron fekve találták meg elpusztúlva.
2013. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

pedig szerintem ebben is kell lennie valami bibinek. de persze ahhoz tudni kell a történéseket. én például nem lepődnék meg ha régi jó szokás szerint a gazdi mondjuk az elvesztett párja/ családtagja mellé lett temetve. ahova esetleg a gazdi rendszeresen kijárt. netalán a kutyussal együtt. így a kutya odaszokik és oda is jár. én az ilyesmit csak azért nem tudom elhinni mert az már ott a sírkő alatt csak csont és hús. semmi lényegében. miért ragaszkodna akkor a kutya hozzá? egyszer olvastam valami tanulmány félét hogy az emberből ugye kiszáll a lelke amikor meghal. eltűnik a testéből. ez nem tudom mennyire igaz de állítólag minimális mennyiséggel még könnyebb is lesz a meghalt teste az embernek. vegyük azt az elméletet is hogy a kutya szó szerint a tudatalattinkra válaszol. tehát amit belül valójában érzünk. ezért is van az hogyha valaki csak mímeli a szigort a kutya nem veszi komolyan. úgymond a kutya érez minket. ugyanúgy észre lehet ezt venni olyankor is amikor pl. félünk a kutyától. hiába játszuk el hogy bátrak vagyunk ha belül majd összetojjuk magunkat. az embereknek lehet így blöffölni de a kutyáknak szinte képtelenség. leginkább azért mert amit érzünk az automatikusan leolvasható a testbeszédünkből is. (rengeteg könyv áll rendelkezésre ennek megértéséhez) tehát ha a kutya ugymond nem is érzi a sírkőnél a gazdája energiáját, evidens, akkor miért ragaszkodna hozzá? ez csakis egy pozitív megerősítésen alapuló dolog lehet. vagy megszokás. vegyük pl. hachi film példáját. az egész ugye úgy kezdődött hogy a blöki elment a gazdája után= nem hiszi hogy meg tudja magát védeni a világban az ember ezért utánna megy. félúton kap egy kis kaját (ha jól emlékszem hotdogot vagy valami szendvicset)= pozitív megerősÍtés= jól teszed hogy idejössz, kiszöktél stb. aztán megjön a gazdi aki megsímogatja= pozitív megerősítés= jól tetted hogy idejöttél és megvártál. feltehetően útközben az emberek pedig odafigyeltek hogy ne üssék el a kutyust ha netalán az útra kívánkozik menni...



és mivel a kutyus jól reagál a pozitív megerősítésre (jutifalat, simi, dicséret) ezért hamar rendszerré is válik a gazdi elé menetel. mi pedig mindezt észre sem véve, vizesre sírjuk a párnánkat hogy micsoda csodás és édes dolgok vannak a világban miközben ugyanezzel az elmélettel bárki kutyájából lehetne hachit faragni. nah persze ha nem lennének olyan gonoszak az emberek, ha mindenki tekintettel lenne a kutyánkra és nem ütné azt el. ahogyan a filmben is mindenki tudja hogy az a tanárúr kedves kutyája.

2013. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kutyák nem úgy sírnak, mint mi, emberek, nem úgy gyászolnak mint mi. Ez a videó eléggé hatásvadász...
2013. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 luca1 válasza:
2014. jan. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 luca1 válasza:
2014. jan. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 luca1 válasza:
2014. jan. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 luca1 válasza:
2014. jan. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!