Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám lenyelt egy darazsat....

A kutyám lenyelt egy darazsat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap egyedül voltam itthon, mikor délután suliból haza értem és láttam, hogy a kutyusomnak nagyon fel van dagadva a feje..(Ott a toka környékén..) Nagyon meg ijedtem, és egyből arra következtettem, hogy Lenyelt egy darazsat..Mivel láttam már, hogy próbálta elkapni őket..Nagyon sok mindent nem bírtam érte tenni, mivel a legközelebbi állatorvos az 43km-re van innen, és még csak felhívni sem tudtam, mert telefonomon nem volt pénz..De olvastam itt pár dolgot, és azt írták ha lélegzik és még nem halt meg, akkor túl fogja élni.. ami megnyugtatott..De ma felkeltem és láttam, hogy még jobban fel van neki dagadva..Már nagyon megijedtem..De ma mivel Május 1. van nem dolgozik egy állatorvos sem szóval ismét csak nem tudom mit csináljak.. Kérlek segítsetek!!

2013. máj. 1. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd állatkorházaba.Lehet ,hogy lélegzik,de nehogy pár óra múlva elszorítsa a torkát a daganat,akkor már nem tudsz segíteni rajta.
2013. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2013. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 roxycs válasza:
az a baj hogy nem tudom mit csinálhatnál.. :(( tartsd szemmel mindenképpen... lélegzik rendesen vagy zihál? nehezen veszi a levegőt?
2013. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel allergiás a tünete, kellene antihisztamin neki. Ajánlatos lenne orvost keresnetek.

"a legtöbb csípés az arcon, a száj belsejében, vagy a torokban található. A csípés ezeken a területeken veszélyes, mert a nyelv vagy torok bedagadása a légzést nehezíti. Elsősegélyként mossuk ki a szájat szódabikarbóna oldattal (fecskendő használatával ) , vagy használjunk antihisztamin krémet, ha a csípés az arcon van. Antihisztamin tabletták ugyancsak jelentősen csökkenthetik a dagadást, és elkerülhetővé teszik az állatorvosi vizitet. Néhány kutya allergiás a csípésre és sokkot kap. Ha ez történik, vagy ha a száj és torok dagadása nagyon akadályozza a légzést, azonnali állatorvosi beavatkozás szükséges. "

2013. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit mintha hörögne lélegzés közben :S
2013. máj. 1. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha darázs lenne, tegnap óta már jobban kellene lennie. Ha van valamilyen kalcium tartalmú gyógyszer (pezsgőtabletta, calcimusc) adj neki, hátha lejjebb viszi a duzzanatot. Egyelőre ennyit tehetsz. De jobb lenne akár még ma orvoshoz vinni.
2013. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
[link] mindenhol kell lennie ügyeletnek, május 1től függetlenül
2013. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idő után válaszolnak az orvosok?
2013. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp próbáld elvinni állatorvoshoz, ha rosszabb lett a helyzet. Szomszéddal, rokonnal intézzétek el az utat, ha nincs kocsitok, de valahogy próbáljátok elvinni. Egy valamire való állatorvosnak nem számít az ünnepnap, ha a kutya veszélyben van.
2013. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!