Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pulimnak a szemhéján van...

A pulimnak a szemhéján van egy kullancs. Még nincs megduzzadva. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vidd állatorvoshoz,vagy az óra járásával ellentétes irányba csavarva vedd ki.Nem szabad semmivel sem bekeni mint pl. alkohol,fertőtlenítőszer mert akkor a kullancs visszahányja a fertőzőtt gyomortartalmát a kutyusba.
2013. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze útána taposd halálra
2013. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdi csavargatni, ugyanúgy elkezdi visszaköpködni....

Megfogod csipesszel, és egy határozott mozdulattal kihúzod. Ilyenkor csak ügyeletes állatorvos van, és egy kullancs miatt tök felesleges lenne elvinni.

2013. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad egyenessen kihúzni mert akkor a szájszerv egy része beletörik.Csípesszel kell forgatni egy irányban,ahogyan már írtam.
2013. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Utolsó, ugye ezt viccből írtad, hogy a szájszerv része beletörik? Ha bele is szakad a feje, az semmit nem számít, nem a fejében vannak a mérgező anyagok, hanem a potrohában.

Egyébként nekem az elmúlt 10 évben kb 80 kullancsból 2nek szakadt bele a feje. És nem csavarom a kullancsot semerre, hanem ahogy előttem is írták, a nyakánál megfogom, és kihúzom.

2013. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már jó pár kullancsot kiszedtem csavargatás nélkül. Inkább azért kérdeztem, mert a szemhéj egy érzékenyebb terület, így nem igényel-e valami extrát (óvatosság stb). Nem hiszem hogy kellemes lenne a kutyának ha a szemhéjába beleszakad a kullancs feje, de az sem ha jobban felfújódik rajta.
2013. máj. 1. 15:02
 7/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Semmiképp na hagy benne! Minél tovább van benne, annál nagyobb az esélye, hogy megfertőzi!

Az enyémnek is volt már a szemhéjában. Reggel arra keltem, hogy csak az egyik szemét tudja kinyitni...megnéztem, és láttam, hogy kullancs van a szemhéján. És ahogy te is írtad, az egy nagyon érzékeny rész, azért is dagadt be annyira. Azonnal kivettem, ugyanúgy hagyta, mintha bárhol máshol lett volna. Nyilván tudta, hogy segíteni akarok.

2013. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!