Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fűevés tényleg lehet probléma?

Fűevés tényleg lehet probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 kutyánk van,mind a kettő zabálja a füvet,amióta jó idő van.Eddig azt hittem,hogy hiányzik valami a kajájukból,bár ezt nem tudom elhinni,mivel Acana Grasslands-ot kapnak,egy héten 3 alkalommal húst(pulykacomb) és egy héten szintén 3 alkalommal Landfleisch húskonzervet.

Egy nap kapnak enni délelőtt és este.

A reggeli mindig a száraz táp (Acana) és az esti egyszer hús,másnap húskonzerv.

Egyetlen egy nap a héten pedig csak reggel kapnak enni.

Látszatra is egészségesek,rendben van a székletük,mozognak,jó kedvűek.Viszont minden nap rengeteg időt töltenek fű evéssel.Kezdek aggódni.


Menjünk orvoshoz?

Volt már valaki fű evéssel orvosnál?


Tudom,hogy sok kutya csinálja ezt.


Köszönöm


2013. máj. 1. 14:53
 1/6 Bozsikrisz ***** válasza:

A kutyák általában akkor csinálják, ha ég a gyomruk. De az enyém akkor is csinálja, ha unatkozik. Ma is lementünk sétálni, és amíg az unokaöcsém a homokozóban játszott, én egy padon ültem, és állandóan rá kellett szólnom, hogy ne legeljen, mert állandóan megakad a torkán.


Mennyit foglalkoztok velük, mennyit sétáltatjátok a kutyákat?

2013. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem kell, természetes jellenség...


a ragadozók is esznek füvet, csak ők a növény evők belsőségeinel elfogyasztásával teszik

2013. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igyekszem 2x elvinni őket naponta,de van hogy csak 1 fér bele.Kertes házban lakunk,kint vannak egész nap,estére vannak a lakásban,vagy a kennelben.

Nagyon ritka,hogy kimarad 1 nap sétáltatás.

Hegyes vidéken lakunk,hétvégén kirándulni szoktunk.


Ha rájuk szólok abbahagyják,de nem nézem mindig,hogy mit csinálnak.A nagyobb már egyszer behányt tőle.

2013. máj. 1. 15:01
 4/6 Bozsikrisz ***** válasza:
Az, hogy hányt, az nem baj. Úgy értem ez a fűevéssel jár, a kutyák pont azért eszik, mert ég a gyomruk, és attól hánynak.
2013. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De minden nap,akár órákig?


Amúgy mindenkinek ment a zöld.

2013. máj. 1. 15:06
 6/6 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem probléma, minden kutya eszik füvet.Ha látod hogy füvet esznek akkor ég a gyomruk.
2013. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!