Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 14 kg-os kutya mennyi...

Egy 14 kg-os kutya mennyi tejet ihat, milyen gyakran?

Figyelt kérdés

2

éves, eddig bele se szagolt, de mostanában egyfolytában inná. Nem

hajtja meg, ha sokat iszik? Ma olyan 3-4 dl-t ivott, a táphoz (normális,

Belcandoro) hozzá se nyúl, csak este.


2013. máj. 1. 17:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*belcando
2013. máj. 1. 17:22
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom a meleg miatt szomjasabb, másrészről a tej ízletesebb is a víznél, így inná literszámra...

Szerintem nem szükséges neki adni, rakj elé tápot és friss vizet és kész. Eleinte nem fog örülni, de ha rászoktatod a tejre később egyáltalán nem fogja meginni a vizet és nyáron még ki is száradhat, ha keveset iszik.

2013. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem jó neki a tej, főleg nem minden nap. Ha már tej, akkor kecske tej, semmiképp nem tehén!
2013. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az előző kutyánk is sokat ivott, 16 évet élt, csak ő német juhászkutya volt, ezért vagyok bajban.

Amúgy házi tehéntej.

Köszi a válaszokat, majd akkor megkérdezem a dokitól, úgyis vinni kell oltásra. :)

2013. máj. 1. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tejcukorérzékeny (magyarul nem fosik a tejtől), akkor adhatsz neki nyugodtan, minden nap 3 deci semmi gondot nem okoz. Azért ne legyen több, mert a tej nem innivaló, hanem ennivaló, és így sokkal nehezebb kiszámolni, h mennyi kaja kell neki.
2013. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Firestorm ***** válasza:
47%
Csak jó tanács,mielőtt tejet adsz neki forrald fel neki :)
2013. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Az én 5 kg-os állatkám is majdnem minden reggel iszik a kakaómból. (kevés kakaó van benne) Kb 1 dl-t kap, és még soha nem hajtotta meg.

Nyilván ő is tudna többet inni, mert nagyon szereti, de szerintem ennyi elég neki.

2013. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!