Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki-palotapincsi keverékről...

Yorki-palotapincsi keverékről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetséges,hogy kaphatok egy yorki-palotapincsi keveréket. Azt szeretném kérdezni van-e valakinek ilyenje és mi a tapasztalat/vélemény. Mennyire okos/buta? Kint tartani lehet? Amit én kinéztem kiskutyákat azokhoz az eladó direkt mondta ,hogy nagyon dús szőrzetű és télen is lenne neki nagyon kibélelt,nagyon hőszigetelt meleg háza! Nyáron pedig árnyékos helye lenne. mindennap tudnék vele foglalkozni délután 1 órát ,este kb. 1 vagy 1,5 órát,hétvégén pedig reggel is egy órát vagy inimum egy felet. Egyébként emellett sétálni is vinném. Mi a véleményetek? Köszönök minden választ!!!



2013. máj. 1. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel kis testű mind két szülő, így a kölykök is azok leszek, ebből következik hogy kint nem tarthatóak. A papotapincsi eleve társasági kutya. Nyáron lehet kinti-benti kutya de télen ki ne rakjátok szegényt egész napra. Lesz olyan kölyök amelyik inkább pincsis lesz és lesz olyan is amelyik yorkis. A pincsis kicsit lustibb, butácskább. A yorkis pedig ennek ellenkezője, vagy ezek kombinálása. A méretén kívül szinte semmit nem lehet róluk mondani, hisz keverékek ki tudja milyenek lesznek. A szülőkön is sok múlik, és mivel nem ismerjük őket meg sem tudjuk saccolni milyen kiskutyák várhatóak.
2013. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Igazad van ,de szerintem az esze a neveléstől függ nem?

Ja ,és köszi hogy nem ugattad le a fejemet hogy hogy jut egyáltalán eszembe kirakni :)Mert olyat már tapasztaltam a gyakorin, hogy azért leszedik a fejemet,mert egyáltalán meg mertem kérdezni.. -.-

2013. máj. 1. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján nem sok felelősség szorult beléd...

Egyik fajtát sem lehet kint tartani, ebből következik, hogy a keveréküket sem! Az pedig, hogy egy mocskos szaporító mit mond erről, aki csak a pénz miatt gyárt ilyen kutyákat, nem sokat számít!

És miért is szaporítót támogatsz? Menhelyeken ezrével vannak pont ilyen kutyák, legalább annyi tudatosság, jóérzés lehetne benned, hogy nem járulsz ahhoz, hogy még több ilyen keverék kerüljön be! Ha szaporítótól akarsz kutyát venni és még a minimális igényeit se akarod kielégíteni szerencsétlennek, inkább ne is gondolj a kutyatartásra!

2013. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Már nem azért ,de engem hidegen hagy,hogy te mit gondolsz rólam ,és mit nem.Nem tudsz s te semmit és így osztod az észt! -.- Nem szaporító a személy akitől el akartam hozni ,és teljesen ingyenes... Szóval miért is csinálja a pénzért?

2013. máj. 2. 13:12
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Eladót írtál. Gondoltam azért, mert eladja a kutyát. Azért mert rosszul fogalmazol, még nem más a hibás. És az, hogy egy társasági kutyát kint akarsz tartani, hogy csak napi 2 órát lennél hajlandó foglalkozni vele, illetve, hogy egy szaporítót segítesz, már elég sokat elárul rólad, a kutyához való viszonyulásodról és a tudatosságodról.
2013. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%
Az meg sem fordult a fejetekbe h "véletlen baleset" következménye is lehetnek ezek a kiskutyák? És erről nem a kérdező tehet ő csak ugyanúgy megment egyet ami talán ugyanúgy menhelyre kerülne...
2013. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Szerintem teljesen igazad van ... Aki direkt pároztatja őket , aki szaporító az pénz miatt csinálja... Ezekért viszont nem kérnek pénzt... Nem tudom egy szaporítónak mirt érné meg,hogy amíg nem viszi el senki addig tápot d neki (így az ő pénze fogy) utána meg teljesn ingyen elhozzák tőle...

Utolsó előtti válaszolónak:

Nem tudom észrevettétek e, hogy nem a véleményedet kérdeztem rólam, hanem a fajtáról kérdeztem.... Tudod ez egy olyan oldal ahol ha valaki kérdez valamit akkor arra válaszolni kell, nem meg a véleményt mondani :*

2013. máj. 3. 11:22
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

"Nem tudom egy szaporítónak mirt érné meg,hogy amíg nem viszi el senki addig tápot d neki (így az ő pénze fogy) utána meg teljesn ingyen elhozzák tőle" Vagyis az se fontos neked, hogy a kutyát mivel etették? Pont ezért van annyi allergiás és emésztőszervi betegségben szenvedő fiatal kutya, mert kölyökként moslékot kapott! És az ingyen azt jelenti, hogy se a törvényben előírt kötelező chipet, se a szintén kötelező oltásokat nem kapták meg a kölykök, de még csak nem is féregtelenítették őket. Vagyis elhozol egy biztosan férges, talán parvos kutyát, amelyiknek az oltásait (fél éves korig 7 oltás) neked kell állnod, ahogy a chipet is. Csak az a szomorú, hogy aki ennyire igénytelen a kutyaválasztásban, abban, hogy egy családtag honnan jön és hogy tartaná, az a kutya ellátásában, kezelésében is valószínűleg ugyan ilyen igénytelen lesz. Szinte az összes ember, aki sajnálja a pénzt és időt a kölyökválasztásra, egy betegség esetén a kezelésekre is sajnálni fogja ezeket. Az eddigiek alapján sajnos nagyon úgy tűnik, hogy te is pont ilyen leszel, kedves kérdező!


És véletlen alom nincs! Olyan esetleg előfordulhat a hanyag gazdáknál, hogy véletlenül befedezi a szukát egy kan, de utána lenne még 2 hónapja az ivartalanításra a kedves gazdinak! Ha nem hajlandó ivartalaníttatni a kutyáját, akkor nem tett semmit azért, hogy megakadályozza az alom megszületését, vagyis nem lehet azt mondani, hogy nem akarta a kölyköket.

2013. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Hű bazz! Te aztán azt sem tudod hogy működik egy kutya! Egy yorkit sem, és egy palotapincsit sem lehet kint tartani! Tehát a keveréküket sem! Úgy írtad a kérdést, hogy azt sem tudod mire van szüksége egy kutyának! Okos vagy buta? Jézusom! Egy kutya értelme a gazdájáétól függ! És a foglalkozástól, attól, hogy mennyit vagy vele, mennyit tanítod! Olvass könyveket, mielőtt kutyát veszel magadhoz! Nincs hülye kutya, csak buta gazda!
2013. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ÓÓ istenem de szánalmasak vagytok -.- És a legszönyűbb ,hogy észre sem veszitek -.- -.-

Csak MEGKÉRDEZTEM VMIT!!! Nyilván ha azt mondjátok nem lehet kint tartani akkor behozom,vagy választok másikat. Jaj idegbajt lehet kapni tőletek -.- Okoskodó majmok.

2013. jún. 4. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!