Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy akadályozhatnám meg,...

Hogy akadályozhatnám meg, hogy egy utcában lakó szomszéd etesse a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, akit pár hónapja fogadtam örökbe menhelyről. Kertben lakik, reggel-este etetem-itatom, és minden nap megyünk sétálni egy nagyot. Szóval azt hiszem, nem én vagyok az állatkínzók netovábbja...

Egyik nap láttam egy nénit, aki májkrémes kenyereket dugdoz be a kerítésen, és mikor ráköszöntem, piros fejjel fröcsögve közölte, hogy fel leszek jelentve az állatvédőknél, merthogy "azt hallotta", hogy ez a kutyus csak hébe-hóba van etetve, és jaaaj, szegény, milyen sovány... Olyan tipikus gondoskodás-hiányos kövér idős nő, aki otthon elhízott, gurulós tacskókat tart... Próbáltam szépen lebeszélni a dologról, de egyre gusztustalanabbul beszélt velem, úgyhogy jól összevesztem vele, hogy ne merje etetni a kutyámat, mert nem jó, ha össze-vissza eszik minden szarságot, aztán meg hasmenése van. Mérgesen elviharzott, de ma is láttam, hogy betolt a kerítésen egy vizestálkát, és visszahallottam, hogy egy rakat csontot adott a kutyusnak.

Hogy jön valaki ahhoz, hogy más kutyáját kérdés nélkül etesse? Ti mit tennétek a helyemben?



2013. máj. 1. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod láttad hogy betolt egy vizestálkát, na legközelebb figyeld mikor jön és öntsd rá azt a tál vizet meg nyomd az arcába a májkrémes kenyerét. Abból majd tanulni fog, baja nem lesz.
2013. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nállam volt ilyen eset szintén menhelyes, ráadásúl csontsovány kutyával akinek nagyon kellet vigyázni az etetésére mert mindentöl hasmenése lett. Én vettem egy kamerát felszerelte, majd szóltam és kiírtam hogy a kamerával megfigyelt terűlet. A két "kedves" szomszédnak pedig szóltam hogy a kamera mindent rögzít, ha etetik a kutyát és emiatt állatorvoshoz kell vinni feljelntem őket, és behajtom rajtuk a kezelés. Na ez hatot, soha többé nem etettek, azt persz nem tudták hogy a kamera nem működik.

Előtte persze egy csomószor kértem szépen, semmi értelme nem volt ez viszont megoldotta a gondot.

2013. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegesd vissza, hogy te is feljelented állatkínzásért, mert a kutya túletetése (a tacsijai túlsúlyosak) is állatkínzásnak minősül.
2013. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerem a fajtáját. A vizes leöntés, és az állkamera tökéletes lenne. De ha felveszed videóra, feljelentheted. Sok szerencsét a továbbiakban.
2013. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én tuti már kezét törtem volna, ha ezt megcsinálja.

Egyébként igen, meg kell neki mondani, hogy szereltél ki kamerát, ahogy az előző leírta. Hidd el, abba fogja hagyni..

2013. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mondd azt neki, hogy beteg lett a kutyád a csontjaitól, és súlyos összeget fizettél az állatorvosnak. Te meg kezdd el követelni a pénzt tőle, fizesse ki a költségeidet, mert ha nem fizet akkor feljelented.

Szerintem ez hatásos lenne.

2013. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már rég feladtam az ilyen problémákat. Egyszerűen a kerítés közelébe sem engedem a kutyákat ha nem vagyok jelen. Akár egy nagyobb kennel vagy egy kiskerítés megteszi ami elválasztja mondjuk a kert első részét a hátsótól.
2013. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!