Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nagyon büdös...

Mit tegyek, ha nagyon büdös jellegzetes szaga van a fiú kutyámnak?

Figyelt kérdés

másfél éves kb. Kaukázusi juhász kutya farkassal keverve. Anyja farkas volt, apja pedig kaukázusi.

és az udvar egyik részében el van kerítve...kb 3,5m x 2m -es területen.

Naponta pár órát szabadon engedem az egész udvarban.

És már egy jó ideje észrevettem hogy büdös jellegzetes kankutya szaga van. Neki is, és az elkerített helyének is. És ha kiengedem az udvarba akkor mindenhol olyan szag van.

Mit tehetek ez ügyben ? Ivartalanítani nem szeretném mert sajnálom.

Fördetéssel nem értünk el semmit.

Köszönöm.


2013. máj. 1. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Pedig nem kell sajnálni, hanem ivartalanítani.

Amúgy érthetetlen számomra, minek neked az a kutya, ha el van kerítve egy aprócska helyre. Jó nagy mozgástere van a napi pár óra udvaron levéssel.

Csak felhívnám a figyelmedet az állatvédelmi törvényre, amelyben meg van határozva, mekkora hely kell a kutyának. A tied kevés.

2013. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Ivartalanítani sajnálod, bezárni nem. Érdekesen gondolkozol, bocs. Ráadásúl ennek a keveréknek iszonyat nagy a mozgásigénye. Mivel farkas is van benne teljesen mások az igényei mint egy normál kutyának. A szaga is emiatt sokkal intenzívebb. Szerintem vidd dokihoz és műtesd meg.
2013. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
először is nem ártana a farkaskutya alapvető igényeit kielégíteni ha nem szeretnél a bűzös leheleten kívül egyéb súlyosabb problémát. másodszor ahogy már más is írta nem ártana ivartalaníttatni. harmadszor ... végülis az ivartalanítás miatt az orvost ugyis meglátogatjátok, akkor esetleg megnézetheted a fogai, ínye állapotát is.
2013. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ma 21:54

Nem a szájszagával van gondja a kérdezőnek.

2013. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
valóban, valamiért azt hittem hogy elsősorban a szája büdös. elnéztem, bocsánat. am most hogy jobban átolvastam nem meglepő ha szerencsétlen kutya ott aszalódik egy fika helyen és totál bebüdösödik.
2013. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Firestorm ***** válasza:
46%

Bűzmirigyével nem lehet gond?Nézesd meg dokival.

Kicsit nagyobb területet kéne adnod neki,mert megfog kattanni és oltári nagy gondok lesznek belőle.Legalább napi 2-3 óra edzést adj neki.Próbálj meg vele először csak sima autókereket húzatni,aztán emeld a tétet egy traktor kerékre,ha ezt 1 órán keresztül csinálod vele,hamar le fog fáradni.Utána egy kis levezető játékot is alkalmazz,olyan 30 perceset.

2013. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy másfél éves kau-farkas hibrided 7 négyzetméteren tartva, valószínűleg már nem élnél. Valaki jól átb*szott téged azzal a kutyával.

Vidd dokihoz, nézesd meg, mitől büdös.

2013. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
bezárni nem sajnálod de megműtetni igen :/ műtét után sokkal jobb lenne a kutyának és nem is értem hogy ha pár orára szabadon engeded akkor mértnem lehet szabadon egész nap?
2013. máj. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

megmondom miért nem.

Mert az édesapám hülye elmélete szerint ez a helyes döntés hogy csak napi pár órát lehet "szabadon".

Mivel éjszaka nagyon hangosan ugat, és ha előre van engedve, akkor apámékhoz behallatszik, sőt volt hogy a szembeli szomszéd is jött szólni éjszaka, hogy ha nem hallgattatjuk el a kutyát, akkor kihívja a sünöket.

2013. máj. 5. 11:42
 10/15 Firestorm ***** válasza:
Most miért lettem lepontozva?????Azért mert tanácsot adtam abban,hogy mivel fárassza le a kutyát?Komolyan sok normálatlan ember rohangál itt.
2013. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!