Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen fajta kutyát szeretnék...

Ilyen fajta kutyát szeretnék kölyökbe, lehet ilyet magyarországon kapni? és milyen fajta ez a képen?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 1. 21:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz hozzá és csak keménykedni akarsz vele, sok gondod lesz vele, szerintem jól gondold meg mielőtt veszel egyet.
2013. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annál égőbb, mint amikor valaki keménykedni akar egy ilyen pittel, és nem tudja megnevelni. (Múltkor láttam is egy akkora majmot... a kb. 3 hónapos pitjét nem tudta letiltani az utcai szemét elzabálásáról... ráförmerd, hogy ejnye-bejnye, a kölyök le se sz.rta, zabált tovább, ezek után a faszi elkezdett üvölteni vele, hogy "üjjéle azonnal! üjjé le!!!"...

Szerencsétlen kutya bakker... kifogott egy ilyen agyhalottat...


Figyu senki nem kutyával a s.ggében születik, mindenki elkezdi valahol.

Csak tényleg szerintem kicsit hűtsd le magad, nem hajt a tatár, ne kapkodd el a kutyaválasztást.


Valóban nem érdemes küllem alapján választani kutyust, nagyon mellé tud nyúlni az ember, aztán csak fogja a fejét, hogy hát ő nem is ilyet akart...

(Pl. ne várd, hogy egy pit vagy amstaff védje a házatokat, mert általában nem területvédő kutyák, de még a személyvédelemre is képezni kell őket, ha valamit akarsz velük kezdeni...)

Ez a kutya nem emberre, csak más kutyákra veszélyes (hacsak nem éri valami komoly trauma persze...)


A kutyaválasztásnál az elsődleges szempont az legyen, hogy mennyire összeegyeztethető a Te életviteled a kutya igényeivel, illetve hosszú távon (10-15 év minimum - ebbe a tanulást, munkavállalást, családot, stb. is kalkuláld bele) tudnál-e alkalmazkodni az igényeihez.

(Pl. súlyhúzás, stb... ha elrontod a nevelését (mert a gazdák 95%-a elrontja), tudnád-e olyan kutyasuliba vinni, ahol segítenek a problémá(i)tokon?... Lenne-e pénzed a többtízezres esetleges állatorvosi beavatkozásokra, amik az élete során kellenek majd? stb... lejárt lemez... de nem lehet elégszer elmondani.)


Egyébként hadd jegyezzem meg - csak a félreértések elkerülése végett - a kemény kéz nem azt jelenti, hogy fojtóra teszed és rángatod meg kiabálsz vele. (Ebből tökéletesen kiérzi a bizonytalanságod...). A kemény kézzel fogás egy rossz kifejezés.

Nem keménynek kell lenni, hanem iszonyú következetesnek, magabiztosnak, kiegyensúlyozottnak, nyugodtnak.

2013. máj. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
értem miről van szó, de azért kiváncsi vagyok milyen fajta ez a kutya mert biztos nem pitbull xxl
2013. máj. 2. 05:30
 14/26 anonim ***** válasza:

de, ez xxl pitbull...amúgy google a barátod, ha nem hiszed, keress rá ;)

és nagyon nem kellene, hogy gyarapítsd a tudatlan harci kutya tartók táborát :S épp elegen vannak, nekem pedig már éppen elegem van belőlük!

2013. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Egyszer majdcsak elhiszed hogy xxl bulli.

[link]

2013. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
vagy xxl pit vagy american bully. Egy kölyökről még nem igazán lehet elmondani hogy melyik lesz..
2013. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
sok ember sajna vagányságra veszi meg azért mert a pénzét nem tudja mire költeni. nekem tetszik és abba igazatok van hogy ezt fehyelemmel kell tanitani stb... de nem tehetek rola ha nagyon tetszik!!! a gyarapitás meg tökömet nem érdekli, nem vagyok tenyésztö se szaporitó....
2013. máj. 2. 09:38
 18/26 anonim ***** válasza:
Mi tetszik rajta? Ahogy kinéz? Ez édes evés! Semmit nem tudsz erről a fajtáról, így pedig csak elrontanád!
2013. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
nyugodjál meg mert nem rontódik az el!!! :D
2013. máj. 2. 16:27
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha megveszed, előtte olvass utána a fajtának. (de ne feledd, hogy a kutya nem lesz tök olyan mint amilyennek leírják, lehet hogy más a személyisége) Ha következetes vagy vele, nem kényezteted el, akkor nem lesz vele gond. Végülis ő is egy kutya, nincs benne semmi extra, csak rendesen kell megnevelni. Attól még hogy harci kutya, nem fog senkre sem ráugran, nem lesz agresszív, én úgy hallottam az ilyen kutyák kifejezetten kedvesek. Ahogy az összes kutya, ha rendesen foglalkoznak vele.
2013. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!