Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány féle dolgogtól/betegségtő...

Hány féle dolgogtól/betegségtől hullhat a kutya szőre? Van e köztetek valaki akinek a kutyája csirkeallergis?

Figyelt kérdés

Szóval..van egy keverék pincsi/csivava/mopsz (?) féle keverék kutyusom.Mikor hozzám került csont és bőr volt,legyengült immunrendszerrel.A hátán konkrétan nem volt szőr.Akkor szörtüsző atkával kezeltük. Sikeresen,de ennek ellenére is megmaradt a vakarózása.Főképpen faroktőnél és kétoldalt rágja.Megmaradt nála egyfajta korpás bőr ott hátul,de akkor még a vakarózást a büzmirigyének tudtam be,merthogy büzmirigy gyulladása volt ,előtte meg férgesség (még felsorolni is sok:/ )

Szóval a doki már konkrétan széttárta a karját,így elvittem egy másikhoz.Egyébként amióta mindenből kikezeltük még mindig rágja magát és már kezd egy két helyen kikopni a szőre...most a másik doki nizorált irt fel így azt használjuk(idig 2x fürdettem+ gyógyszer)mintha nem vakarózna annyit..de ezt már lehet csak bemagyarzom magamnak.

SZóval érdekelnének tapasztalatok,hogy aki járt már ilyen cipőben mit használt vagy mi lett a diagnózis??

Ha esetleg csirkeallergiás azt hogyan lehet kezelni?stb

Bocs,h ilyen hosszú voltam


Üdv Edina



2013. máj. 2. 01:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha csirkeallergiás, akkor adj neki olyan tápot, amiben nincs szárnyashús. Sokféle ízesítésben kaphatók és pont a múltkor olvastam, hogy ez nagyon gyakori dolog kutyáknál, tehát feltételezem, hogy vannak direkt ilyen kutyusoknak is tápok.

Egyébként nem mondanám biztosra, hogy ez a baj. Talán érdemes lenne tovább kezelni, ill. más orvosokat is megkérdezni. Talán az sem ártana, ha kérnéd, hogy vegyenek mintát és aztán célzottabb kezelést adjanak, mert már eleget vacakoltatok ezzel a problémával.

2013. máj. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nállunk is van hasonló, csak a fenekénél vakarózik ott is csak a forgóknál, mármint ahol a szőrben van egy forgó! Nem tudom mi lehet a probléma, mert ha alrgia lenne máshol is vakarózna szerintem.
2013. máj. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk foxi keverék. Nagyon vakarózott, sebes is lett.

4 állatorvosnál jártunk.

Először szőrtüsző atkát mondtak, kapott fürdetőt, sprayt, kenőcsöt, immunerősítőt.

Jobban lett, de nem gyógyult meg.

Utána rühre kapott kezelést (injekciók, spray, kenőcs)

Most sokkal jobban van, de arra gyanakodnak, hogy ételallergiás.

2 állatorvossal beszéltük át a kezelést.

Most Peroxyderm samponnal kell fürdetni és diétáztatni.

Csak krumplit, zöldséget és rizst ehet. Tápot sem.

Az egyik doki szerint 30 napig, a másik szerint 50 napig.

Mindkettő azt javasolta, hogy előbb csináljuk végig a diétát és ha nem gyógyul, utána mintákat venni és azokat vizsgáltatni. A kétféle minta (vér és bőr) vizsgáltatás 50-50 ezer lenne, plusz a kezelési díjak.

7 napja diétáztatjuk, most már sokkal szebb a bőre, mint a betegsége alatt bármikor.

Próbáld meg te is a kezelések mellett diétáztatni is és meglátod, hogy javul-e.

2013. máj. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
3-as, húst egyáltalán nem kap, vagy csak tápot nem?
2013. máj. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem kaphat húst sem.

Csak krumpli, zöldség, rizs, semmi más.

2013. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszi, rendben:-)
2013. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld meg,hogy 6 hétig csak hipoallergén tápot adjál neki.Ez idő alatt kiürül a szervezetéből teljesen az allergiát kiváltó ok.Utána,egyszerre csak egy dolgot,egyenként(pl,csirkehús) adj a táp mellé és figyeld a kutyát.Ha nem ütött ki,kipipálhatod,jöhet a következő.Amikor észreveszed,hogy megint vakarózik,azt jelenti,hogy arra allergiás(pl.rizs,kukorica,kenyér,marha,stb).Ha a hipoallergén táppal való etetés alatt is kiüt,lehet az is,hogy stressz,ideg alapon történik.Ismerek ilyen esetet is.....A korpásodás,száraz bőr elleni harcban sokat segít,ha hetente 3-szor egy egy evőkanál szezámmag,olíva vagy lazac olajat adsz a kajájához...Persze én azt tanácsolom,hogy 6 hétig próbáld csak a speci táppal(pl. lazacos-krumplis hipoallergén Britt táppal,olyan 4O-45 Euró egy 1O kilós zsákkal),s ugyanúgy utána adsz majd ezekből az olajakból s nézed a hatást..Sok sikert és gyógyulást,javulást.
2013. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Nos,még akkor azt kéne tudnom,hogy ha adom neki a hipóállérgén tápot,az mellé semmi mást nem kaphat..itt arra gondolok,hogy ha mi eszünk akkor sem kaphat 1-2 falatot? Természetesen nem húsra gondolok,hanem pl sajtot,vagy kenyér darabot stb.(?)

Amúgy kb 3 hete adok neki elég drága sensitiv érzékeny bőrre való tápot,de mellette azért néha kap egy-egy falat szalámit,sajtot,vagy pl most éppen szalonnát sütöttünk és abból pár falatot...akkor gondolom ezeket teljesen meg kéne szüntetni?

Amúgy azt kifelejtettem,hogy a fülét is rázza.De azt is inkább reggelente,meg amikor mondjuk megérkezek valahonnan és rendkívül örül. Amúgy Ő egy mentett kutyus,nagyon rossz állapotban került hozzám és azóta istenként követ mindenhova és ha elmegyek nagyon szomorú.

Olvastam,hogy esetleg valóban a stressz is kiválthat efféle tüneteket...

Úgyhogy asszem fel van adva a lecke :(

Amióta 2x megfürdettem a nisoral samponnal a vakarózás mintha enyhült volna..sőt határozottan állítom,de a fülrázás még mindig gyakori...

2013. máj. 4. 08:49
 9/13 A kérdező kommentje:
Jah,amúgy ha diétáztatnom kéne (semmi hús) akkor tutira éhen halna,mert eléggé el lett kapatva a nagyságos kisasszony! :)
2013. máj. 4. 08:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne adjatok neki semmit csak a tápot, a falat felvágottakba is lehet pl csirke származék.
2013. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!