Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek beteges?

Szerintetek beteges?

Figyelt kérdés
Őszintén mondom a kutyám már nem fiatal 11 éves shih-tzu.Amikor én 2 éves voltam ő akkor született és őt kaptam meg.Nagyon szeretjük egymást.Nagyon barátságos kutya.Eszméletlenül kötődöm hozzá mint egy legjobb baráthoz, egy lelki társhoz.Amikor lefekszem és belegondolok hogy milyen idős és hogy már nincs sok hátra az életéből(sztem 1-2-3 év) elkap a sírás és tudom hogyha "elmegy" mennyire fog hiányozni,össze fog törni a szívem.Anya mondta hogyha nem lesz a kutyám vesz nekem egy másikat erre én ráordítottam hogy "NEM KELL MÁSIK" és elkezdtem bőgni.Utána rájött hogy nem kellett volna ezt mondania.

2013. máj. 2. 10:38
 1/7 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Szerintem minden ember kötődik a kutyájához. És a legtöbben sírunk, és fáj, ha a kutyánk meghal. Ez nem beteges, de édesanyádra ne haragudj, ő csak azt szeretné, ha Neked könnyebb lenne.

Mond el neki higgadtan, hogy egy ideig nem biztosan nem szeretnél másik kutyát.

2013. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, nagyon fiatal vagy. Meg kell tanulnod elviselni, hogy semmi sem örök. Ha elvesztünk egy kutyát, fáj, hiányzik,stb. Előre pedig nem kell filózni.Ki kell használni minden együtt töltött időt.
2013. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A ragaszkodás nem beteges, de ezzel ne anyukádat bántsd mert neki is rosszul esik. Mivel 13 évesen valószínűleg még nem vesztettél el az életedből senkit (ha így van akkor szerencsés vagy) így érthető, hogy nem vagy felkészülve arra (nem is lehet), hogy egy szeretted jelen esetben a kutyád elhagyjon téged. Ez az élet rendje. Ne azzal foglalkozz, hogy mi lesz pár év múlva, hanem azzal, hogy mi van ma. Használd ki a mai napot és ne halasztgass holnapra. Ahogyan nősz majd egyre jobban kezelni tudod a hasonló helyzeteket. A kutya elvesztése után rögtön egy másik kiskutya elsülhet jól mert feledteti a bánatodat, de elsülhet rosszként is mert az előző kutyádat látod benne ha mondjuk valamit nem úgy csinál mint ahogyan a régi tette, így csak büntetni fogod.

Legyél erős, ne hisztizz és mindent beszélj meg a szüleiddel, még azt is, hogy nem tudod hogyan dolgozd fel a kutya esetleges halálát. Hidd el jobban jársz mintha bedurcáznál és másokat büntetnél ezzel.

2013. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtudlak érteni.Nekem is egy cicám volt,amihez ragaszkodtam.Családtag volt.Már azt is megengedtem hogy bent aludjon.aztán egyszer jöttem haza a boltból,és láttam halottan a sarkon.gondolhatod..rohantam haza,és annyira sírtam,hogy egy nyugtatót kellett bevennem.Utána ugyanolyan cicát szereztem.Ezt azért írtam le,mert tényleg ha meghal a kutyád,talán egy másik kutyussal a fájdalmad meg enyhűl mint nekem.Már hat éve ápolom a sírját.Hidd el,enyhűl majd a fájdalmad,de idővel.Anyukádnak igaza van.
2013. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat :D

ui: anyát nem akartam megbántani hogy rákiabáltam de utána mondtam hogy nem azért kiabáltam rá hanem mert egyszerűen tudom hogy nem fogom elviseli a kutyám halálát...de mondta hogy ha nem tudom feldolgozni akkor segítenek nekem :)

2013. máj. 2. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem beteges, korotokból és viszonyotokból adódóan normális reakció.

Én is átéltem ezt, az első kutyánk 15 évig volt velünk, nagyon kötődtem hozzá, nem tudtam elképzelni, hogy más kutya valaha is átveheti a helyét.

Így is lett: azóta volt már három kutyánk is, szerettem őket, de egyik se tudott az első helyére lépni.

2013. máj. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy kötödsz hozzá azzal nincs baj nem beteges. Természetes,hogy valaki szereti a kutyáját, legjobb barátjának tartja -én is így vagyok vele-

Viszont ne gondolkozz azon mi lesz ha nem lesz , élvezd az együtt töltött időd, lefekvésnél is inkább arra gondolj milyen jót sétáltatok vagy bármi. A kutyák is a jelenben élnek, nem törödnek azzal mi lesz holnap vagy mi volt tegnap. Próbáld ezt el tanulni a kutyádtól,hogy csak azzal foglalkozz ami van :)

2013. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!