Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalatod van az...

Milyen tapasztalatod van az ultrahangos kullancs és bolhariasztóról?

Figyelt kérdés
Hatásos? Nem zavarja a kutyát?És téged?

2013. máj. 2. 11:49
 1/9 Eboktató ***** válasza:
70%
Nekünk semmit nem ért, rengeteg kullancsot összeszedett vele.
2013. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Kevesebb kullancs volt bennük,de nem 100%-os védelem.
2013. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan semmit sem ér. Használj inkább cseppet. Igaz hogy drága és sokszor kell használni de nagyon megéri.
2013. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Cseppek sem érnek semmit.Mindet kipróbáltuk,ugyanúgy zabálták őket a kullancsok.A gyártók is azt mondják,nincs 100%-os védelem.
2013. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon sokat számít a kutya maga, a terület .

Ahogy embereknél is van, akit megesznek a szúnyogok akárhogyan keni , fújja magát, a másikat meg elkerülik, úgy a kutyáknál is fennáll ez. A tavaszi-őszi időszakban sokszor dupla védelem kell.Sajnos, meg kell találni valahogy, a saját kutyánál melyik szer az, ami használ.

2013. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Van itt egy birkalegelő a közelben teli kullanccsal.És a juhászok kutyái sosem babesiásak.

Kérdeztem tőlük,mit használnak kullancs ellen.Neocidol-lal fürdetik a kutyáikat.Filléres holmi és jó.Az itteni állatorvos a saját kutyáira is azt használja évek óta.

2013. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintunk semmit sem ér sőt...Ez sajnos saját tapasztalat.

Mi is beleugrottunk, de az eredmény siralmas volt.

Több kutyán is próbáltuk, de több kullancsot gyűjtöttünk be, mint egyébként.


A bio cuccokat sem javasolnám, mert méregdrágák, és csak szemfényvesztés az egész...


Ha megbízható cuccot akarsz vegyél FrontLine-t.

Ugyan sok ellenérv van a FrontLine-al, hogy idegméreg stb..., de még mindíg a legütősebb szer, és a méreganyag olyan kismértékű, hogy attól "kutyabaja" sem lesz a kutyának.

Ez a kis méreg még mindíg elfogadhatóbb, mint eltemetni egy kullancs miatt a kedvencünket...

2013. máj. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek, nem veszek.

A kérdést azért tettem fel, mert szerettem volna leváltani az évek óta használt cseppeket, ugyanis félek, hogy a folyamatos gyógyszer adagolás sokat árt. Az én általam használt cseppek (Prac-tic) eddig jó volt, de télen-nyáron használva nem tudom nem árt-e sokat.

2013. máj. 5. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyenlőre nincs rá semmilyen adat, hogy az ilyen szerek miatt meghalt volna kutya. pedig tuti kutatják. Már csak azért is, hogy az egyik cég bebizonyítsa a másik termékéről, az káros. Nem 80 évig élnek a kutyák. Annyi nem természetes anyag kerül beléjük, amit az ember nem is tud elképzelni.

Részemről inkább kicsi mennyiségbe a védekezésre való anyag, mint akár egy babézia, vagy Lyme.

Tavasszal-ősszel dupla cucc van a kutyáimon. Nyáron-télen csak egy féle.

2013. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!