Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik a tüzelés?

Hogyan zajlik a tüzelés?

Figyelt kérdés

Mik a jelei? Meddig tart? A termékeny időszak meddig tart? Büdös? A szagon segít a tüzelőbugyi/tüzelőpelenka? A kutya engedelmessége megváltozik (pl. nem jön oda)?

Igaz, hogy ivartalanítás előtt ajánlott megvárni az első tüzelést?

Saját tapasztalatokat várok. Köszönöm!


2013. máj. 2. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de ebben 1, max. 2 kérdésemre kaptam választ
2013. máj. 2. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem észleltem szagot, van olyan állatorvos aki azt mondja hogy várd meg az első tüzelést de én nem javaslom. Fejlettebb országokban 4-5 hónaposan már ivartalanítják a kutyákat. Az első szukámmal megvártam hogy egyszer tűzelje, nem viselkedett másképp a tűzelés alatt sem. Mondjuk ő mindìg is nyugis kutya volt, max ha egy kan közelebb ment rámorgot. Mondjuk a tűzelés alatt csak pórázon sétáltattam. A műtét másnapján ugyanúgy viselkedett mint előtte, és ez azóta sem. Tüzelő bugyit nem használtam.
2013. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, azóta sem változott. Nem is hízott el.
2013. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám nagytestű és ő 1 év 3 hónaposan tüzelt először. Kb. 1 héttel előtte már a kanok megpróbáltak rámászni. Aztán elkezdett megduzzadni a pérája és a mellbimbói. Minden reggel az volt az első, hogy megnéztem van-e már rajta vércsepp. Onnantól nem vittem kutyás közösségbe, kutyafuttatóba vittem, nagyokat sétáltam vele, hogy pótoljam valahogy a többi kutyával való játékot. Lusta volt, nem nagyon játszott a másik kutyánkkal sem. Viszont utcán meg volt őrülve a kan kutyák jelöléseitől. Mindig szépen sétál pórázon, de akkor nagyon húzott a szagok után.Csak zárt helyen engedtem el, mert hiába jön vissza első szóra, ha betalál titeket egy kan kutya aki elszökött a tüzelés miatt. Egyébként a vérnek nincs szaga, legalábbis én nem éreztem. Tüzelőbugyit nem használtunk, mert a 3 hét alatt kb. 4-5 csepp vér volt összvissz a lakásban. Mindig tisztogatta magát, úgyhogy nekem ezzel gondom nem volt. A termékeny időszak elvileg a második héten van, de ez kutyánként változó, mert van amelyik az utolsó napokban is felveszi a kanokat, éppen ezért én a 3 hét alatt végig nagyon vigyáztam rá, inkább ne kockáztass. Amikor vége volt a tüzelésnek a kanok még majdnem két hétig próbálkoztak. A tüzelés után annyiban változott a viselkedése, hogy már nem vesz minden attrocitást játéknak, hanem komolyabban áll a dolgokhoz. Az alap játékossága és barátságossága persze megmaradt, aminek nagyon örülök. Az ivartalanításról mindenkinek más a véleménye, én úgy vagyok vele, hogy majd ha már teljesen kifejlődött és lezárult a növekedési szakasza akkor viszem el. Remélem tudtam segíteni :)
2013. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!