Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami kutya kiképző, vagy...

Valami kutya kiképző, vagy kutyához értő ember segíthetne, hogy taníthatnám ezt meg?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 éves németjuhászom..nagyon okos kutya..az összes felmenője rendőr kutya volt, de ő sajnos nincs kiképezve, de nagyon gyorsan tanul, megkeresi a labdát meg mindent amit megszagoltatok vele..de egy gondom van vele..pórázon egyszerűen nem tud rendesen sétálni..rettenetesen húz..fut..stb..és elég rossz, hogy sehova nem tudom elvinni..meg sajnos ha másik kutyát lát elkezdi ugatni meg ilyenek..az ilyen rossz szokásokról, hogy lehetne leszoktatni?

2013. máj. 2. 14:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Most amiket én fent olvastam a Kérdezőtől, annyira cikik.

Mindegy is, ez csak egy vélemény volt, közben szeretnék okoskodni is.

Szóval, a pórázos dologba rázódva kicsit; kicsit járj egyet a kutyás világban! Kutyakiképző sokkal nehezebben tanítja meg sétálni a kutyát, mint egy mesterképzett kutyaetológus.

A feladat: "sétáljatok", majd álljatok meg és nézz körül az utcán. A kutyát, ha menni akar, akkor pedig a sarkaddal domináld, a fenekénél. Lazán tartsd a pórázt, képzeld be azt, hogy ez nem egy sétálásra képtelen kutya, hanem minden-lépésedre-reagáló. Szusszants, nem kell sietni, egy 1km-s sétánál is jobb a 300-400m-s nyugisság.

2017. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!