Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha fajtiszta kutyámat befedezt...

NAGY VIKTOR kérdése:

Ha fajtiszta kutyámat befedeztetem egy kannal, aki a törzskönyvek szerint az unokatesója a kutyámnak, akkor gondok lesznek, vagy simán mehet?

Figyelt kérdés
Illetve milyen procedúrája van pontosan annak, ha törzskönyveztetni szeretnénk a kiskutyákat is? Hallottam tenyészszemléről ami elég bonyolultnak tűnik, kb csak tenyésztőknek éri meg azt megcsinálni. Mellesleg nem olyan fontos a törzskönyv ha sok a macera vele.

2013. máj. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Először is FAJTATISZTA ha ezt sem tudod, akkor nagy a gáz. Bizony kell tenyésszemle, egészségügyi szűrés, és sok más is. Ha az alap dolgokkal sem vagy tisztában jól tennéd ha nem szaporítanál.
2013. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezzel a hozzáállással inkább ne szaporíts! A tenyészszemlével nem sok a macera, kb. minden kutya átmegy, amelyiknek van füle, farka, négy lába és nem nyávog. Kiállításokra kellene járnod, egészségügyi szűréseket csináltatni, felkésézíteni a szukát, állatorvossal konzultálni és sokat-sokat tanulni mielőtt ebbe belevágsz, mert ez nem így működik, ahogyan te elképzeled! Na, ezzel így már sok macera van.
2013. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ivartalaníts!


Ha szülőknek nincs meg a tenyészszemléjük, ahol legalább "tenyésztésre alkalmas" minősítést értek el, akkor ugrott a kicsiknek a törzskönyv. Törzskönyv nélküli kölykök árusításáról tegyél le, mert ilyenekkel tele vannak a menhelyek, mindenféle apróhirdetős oldalak, még ingyen sem viszik el őket.

A rokontenyésztést meg sem hallottam, és akkor mindenki jobban jár. Néha előfordul az ilyen tenyésztőknél, ott nincs gond, mert nagyon is jól ismerik a genetikát. Te hogy állsz ezzel a dologgal? Aki tudatlanul vág bele, ott komoly gondok lehetnek az alommal, sőt, hozzá nem értés miatt a szukák is sorban pusztulnak el.

Szóval inkább hagyd a kiskutyázást az igazi tenyésztőkre. Ha szeretnétek még egy kutyust, bátran tudom ajánlani a fajtamentőket(mert tudom, hogy az a lényeg, hogy "fajtatiszta" legyen).

2013. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kérek tőled kérdező, hogy olvass a témában! Az interneten mindent megtalálsz. Ezekre a szavakra keress rá a Google-n: tenyésztés, szaporítás, tenyésztő, szaporító. Kérlek olvass, és ha végeztél, akkor írd le, hogy változott e a véleményed a témában.
2013. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, értettem. Tudom, hogy nem egyszerű menet, olvastam már róla. De akkor utána olvasok még jobban. Köszi
2013. máj. 2. 16:23
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

ha mind a két szülő mentes örökletes genetikai betegségektől akkor mehet, ha nem akkor simán lehet egy csomó beteg kiskutyád.

Első lépésként mind a két szülőnek tenyésszemle és egészségügyi szűrések. Ha ezek megvannak és alkalmasak a tenyésztésre akkor lehet gondolkodni az almon és a kiváltani a kennel nevet.


Ne sértődj meg a válaszokon, sajnos azok a kutyák akik esetlegesen genetikai betegségektől vannak terhelve és nem felelnek a minimális elvárásoknak sem küllemben sem jellemben (amit tenyésszemlén neked megnéznek- pl fogak száma és hasonló alapok) rombolják a fajtákat és az ilyen kölyök gyakran lesznek betegesek.


Ha almot akarsz legalább kicsit legyél felelősségteljes

2013. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Kikérem magamnak ezt a hangnemet Viktor!

Azt hiszem itt senki sem sértegetett téged, ellenben te igen, nem is kicsit.

Azt hiszem elég finoman próbáltalak rávezetni arra, hogy nem olyan egyszerű ám egy almot lehozni, ha az ember tényleg figyelni akar a részletekre. Sajnálom, hogy neked nem ez jött le az írásomból.

És még egyszer mondanám, hogy vegyél vissza a modorodból, mert ez a te szegénységi bizonyítványod!

2013. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bozsikrisz ***** válasza:

Az ilyen kérdéseknél mindig az az érzésem, hogy csak provokálni akarják az olvasókat... Akiben van egy kis felelősségérzet, az tudja mit jelent a tenyésztés, és mit a szaporítás. A szaporítás az, ami miatt a menhelyek tele vannak gazdátlan állatokkal.

Gondolom a Te kutyádnak nincs törzskönyve, és ha a kan kutyának van is, a kölyköknek nem lehet majd, mert ahhoz mindkét szülő törzskönyves kell, hogy legyen.

2013. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kondás Iván válasza:
Kérdem én, ebből, honnan jön le nektek, hogy az illető nem felelősségteljes? Most csinálja valószínűleg először és annyi baromságot írnak a neten össze vissza, sok "hozzáértő" ,hogy gondoltam megkérdezi hasonló normális emberektől, hogy merre érdemes keresgélni, vagy mit tudnak ez ügyben, elvégre ez az oldal lényege. Nem látom, hogy provokálna bárkit is, ellenben a válaszok olyan hangnemben vannak mintha kiskutyákat akart volna megölni. Normális felnőtt ember módjára is lehet válaszolni. Akinek nem inge természetesen...
2013. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sameths ***** válasza:
Ha felelősségteljes, nem a GYIK-en kérdez, hanem a MEOE-nél, például.
2013. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!