Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás nincs rossz...

Ivartalanítás nincs rossz hatással egy kutya agresszivitására, házőrzési és védelmi képességére?

Figyelt kérdés
Mert ha nagyon verekedős vad egy kutya mindig ivartalanítást ajánlják ,hogy lenyugodjon.Pl ivartalanított kan kutya ugyanolyan hévvel védi a területét vagy csibészel mint egy ivaros csak a többi kutyával lesz barátságos?? Nem lesz tőle túl nyugodt ,nemtörődöm ,lusta ? Nem volt soha ivartalanított kutyám sőt környezetemben sincs ilyen ,ezért érdekelne. Vagy az is számít mikor volt a műtét ?

2013. máj. 2. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ivartalanítva van a rotim, de aki mellette be tudna jönni, annak minden elismerésem. Ennél nagyobb hévvel nem is tudná a területét védeni, tök jókat lehet vele játszani, futkosni, (persze ha elfárad akkor megpihen, de nem lusta) Nyugodtnak nyugodt, de nem negatív értelemben, hanem normálisan. Tehát ha én engedek be valakit a kapun akkor nem ugrál meg ugat csak figyel, ha az utcán sétálok vele akkor nem kezd el veszekedni a környező kertek őrjöngő kutyáival.
2013. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 4 ivartalanított kutyám van és 2 ivaros.(Amstaff) Az ivartalanítottak sokkal éberebbek mint a másik 2,de csak az ivartalanítás óta. :)
2013. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez biztató! Mert örzővédő kutya kellene és gondolkodtam az ivartalanon, hogy ne legyen gond se a szökés se a bepárzás . Az számít hogy ivarérés előtt vagy után történik a műtét?
2013. máj. 2. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk az ivartalanított kutyánk, hörögve, kb négy lábbal ugrik a kapunak, ha valaki elmegy előtte. Ja, és nem lett sokkal barátságosabb más kutyákkal, a dominanciája nem csillapodott. Amelyik kutyával ivartalanítás előtt nem volt jóban, azokkal utána is "öri-hari" viszonyban maradt.


Míg másoknak az ivartalanítás után a súlygyarapodás a probléma, addig nálunk pedig alig tudjuk hízlalni, pedig minőségi tápot eszik, egészséges. De lehet azért van, mert abszolút nem lustult el, sokkal elevenebb.

Ja és sokkal jobban figyel ránk, így golyók nélkül, mint az előtt.

Mi 1év 3 hónaposan ivartalanítottuk.

2013. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
talált idősebb németjuhász keverék kant ivartalanítottam, mert sétáltatás közben a kanokkal elég agresszív volt, vagyis 2 szintén ivartalanított szukámat féltette a többi kutyától. ivartalanítás után a kutyák irányába semleges lett, nem érdekli semmilyen kutya, vagyis ismerkedni ismerkedik, de se a szukákat nem szaglássza ezerrel, se a kanokkal nincs baja. a házőrzési szokásai semmit nem változtak.
2013. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sameths ***** válasza:
0%

Fontosabb kérdés, milyen jó hatással lesz az ivartalanítás a kutya egészségére!

Mindenképp ivartalaníts!

2013. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a borzalmas jelölése miatt ivartalaníttattam a pit keverékem. A jelölés kérdés úgy ahogy megoldódott, de az agressziója maradt a kutyák felé. És a területét is legalább annyira őrzi.
2013. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!