Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen tenném vagy feleslege...

Helyesen tenném vagy felesleges/hiba lenne, ha ma nem kapna enni?

Figyelt kérdés
A kutyáim engedelmesek,szófogadóak,szabadon kísérnek minden embermentes útvonalon sétánál,bicajozásnál egyaránt.Van egy kihalt utca,amelyiken az egyik kutyám rendszerint vonakodva jön,csak mert lusta és tudja,hogy a végén(mivel zsákutca)úgyis visszafordulunk,akkor meg minek jöjjön.Ettől függetlenül vonakodva bár,de mindig jött,mert normál esetben(gondolom én)a gazdát kellene követni,ahogy azt ők is teszik 99%-ban.Ma bicikliztem,a másik kutyám fáradtan bár,de velem tartott-pedig direkt lassítottam,s ilyenkor szaglászni is mindig megállnak,ezért jönnek szabadon,hogy tudjanak kedvükre visszább venni a tempóból és pihenni,szimatolni.Ő nem jött velem,megállt egy fánál és leült,nézett.Nem fáj semmije,egészséges,fiatal,enyhén elhízva,melyből szépen fogy.Egyszerűen hisztiből levágta magát és akárhogy hívtam,nem jött.Mi tovább mentünk,gondoltam,ha már eltűnűnk a szeme elől,bepánikol,de nem.Később láttam,sétálgat ott,de nem tágít,nem jött utánunk.Húsz perccel később,mire visszamentünk,ott várt.Nagyon pipa voltam,hogy lustaságből,hisztiből ilyen engedetlen-holott azért viszem őket,hogy nekik jó legyen,én már fáradt voltam,miattuk pattantam csak mégis biciklire,bár ez mellékes.Hazafelé pórázon jött,futtatva.Szívem szerint ma nem adnék neki enni sem,ez nem egy kisebb hiba,itt az élete is lehet a tét,ha ezt eljátssza(holott eddig MINDIG követett,sosem volt ilyen,maximum vonakodott,de jött)egy idegen helyen.Kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére,mi most a helyes.A rendes,kulturált és segítőkész választ megköszönöm.
2013. máj. 2. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Kell a heti koplaló nap, hogy kitisztuljon a szervezete. De azért ne ezzel büntesd. Próbáld ki azt, hogy olnap nem viszed el sétálni, és akkor leesik neki a tantusz. Az én kutyám nem engedte hogy feladjam neki a nyakörvet, aznap ,és másnap nem vittem el, és 2. napra már engedte.
2013. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma este nem kap enni, ebből ő semmliyen következtetést nem fog levonni, és a kutyák gyomrának meg sem kottyan ha egy nap a vacsi kimarad. Ha az élete a tét, ahogyan irod, akkor miért hagyod magára 20 percen keresztül? A nemkivánatos viselkedést rögtön toroljuk, mert a kutya pillanatokban él, 2 perccel később már egy teljesen más dolog miatt értelmezi a büntit. Irod, hogy kicsit tulsulyos, én nem futtatnám bringával. Inkább diéta, és kimélő futás. Erre rámehetnek az izületei is, és a szivének sem tesz jót.
2013. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem a mai helyzet volt életveszélyes a kihalt földúton a mező szélén,mint írtam,ezt nem játszhatja el egy,,olyan"helyen.Nyilvánvaló,hogy ott,ahol autók jönnek-mennek(példa)nem hagyom magára öt percre sem,nem húszra.Éppen azért is van szabadon,mint említettem,hogy kedvükre le tudjanak maradni pihenni,szimatolni,utána beérnek,s én is lassan tekerek,nézelődök,így nem terhelem a szervezetüket,ízületeiket.Ő viszont erre a lassú,kényelmes kocogás-sétára sem volt hajlandó velünk tartani.
2013. máj. 2. 20:20
 4/15 A kérdező kommentje:
Úgy lesz,ahogy az első mondta,holnap ő nem jön.Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 2. 20:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem fáj semmije a kutyának?Mert nem mutatja? Attól még lehet éppen valami elváltozása a csontrendszerében.

Hány órakor bicikliztél velük?

2013. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amíg nincs meleg (tehát korán reggel, vagy kb ilyen tájt) biztos szívesebben sétálna.

Egyébként meg nem viccből van a póráz. Te is tisztában vagy vele, hogy az életét teszed kockára, amikor egyedül hagyod. Amíg nem 100%-ig behívható a kutya, addig ne engedd el egyedül. Értem, hogy jót akarsz, de ez a kutyának sem jó, és Te is feszült vagy miatta.

Amúgy ne ételmegvonással büntesd.

2013. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mikor kiírtam a kérdést,akkor érkeztünk haza.Biztos,hogy nem fáj semmije,mert az az egy zsákutca,ahová lustaságból mindig csak vonakodva jön,tudva,hogy az nem az útvonal része,hanem a végén visszafordulunk.Itthon rohangál,tombol,labdázik,máskor is fut,de ehhez hasonlót ott már nem először játszik el,ezért tudom,hogy nem fáj semmije.Hazafelé egyébként is futott,meg még odafelé is,csak aminek ő nem látja értelmét,azt nem szívesen teszi meg.Sajnos csak hittem,hogy 100%-ban behívható,eddig ilyen nem történt.Direkt este megyünk sétálni vagy bringázni,amikor már hűvösebb van s ők is jobban élvezik.Ismétlem,nem ITT volt életveszélyes,hanem az LENNE,ha egy ilyet eljátszana egy veszélyes területen(ahol például autók jönnek-mennek,országút van,stb).Ma nem volt veszélyben,ott ült a semmi közepén egy fánál és várt.Hazafelé boldogan,sántikálás és fájdalom nélkül futott.Vacsorát kapott.
2013. máj. 2. 21:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,ahol autó,ember,gyerek,más állat jár,pórázra teszem őket,mégha 100%-osan behívható(nak hittem)is.
2013. máj. 2. 21:48
 9/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

A helyedben a 2.-3. hívás után odamentem volna a kutyához, megszidtam volna, aztán hátrálva adtam volna lehetőséget a javításra. Ha nem ment volna oda, akkor pórázon irány haza :)

Így, hogy ráhagytad, semmit nem érsz a kaja megvonásával.

2013. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azon a szakaszon csinálja,lehet abban az utcában valami, ami neki nem jelent jót. Szag, bármi.
2013. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!