Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen tenném vagy feleslege...

Helyesen tenném vagy felesleges/hiba lenne, ha ma nem kapna enni?

Figyelt kérdés
A kutyáim engedelmesek,szófogadóak,szabadon kísérnek minden embermentes útvonalon sétánál,bicajozásnál egyaránt.Van egy kihalt utca,amelyiken az egyik kutyám rendszerint vonakodva jön,csak mert lusta és tudja,hogy a végén(mivel zsákutca)úgyis visszafordulunk,akkor meg minek jöjjön.Ettől függetlenül vonakodva bár,de mindig jött,mert normál esetben(gondolom én)a gazdát kellene követni,ahogy azt ők is teszik 99%-ban.Ma bicikliztem,a másik kutyám fáradtan bár,de velem tartott-pedig direkt lassítottam,s ilyenkor szaglászni is mindig megállnak,ezért jönnek szabadon,hogy tudjanak kedvükre visszább venni a tempóból és pihenni,szimatolni.Ő nem jött velem,megállt egy fánál és leült,nézett.Nem fáj semmije,egészséges,fiatal,enyhén elhízva,melyből szépen fogy.Egyszerűen hisztiből levágta magát és akárhogy hívtam,nem jött.Mi tovább mentünk,gondoltam,ha már eltűnűnk a szeme elől,bepánikol,de nem.Később láttam,sétálgat ott,de nem tágít,nem jött utánunk.Húsz perccel később,mire visszamentünk,ott várt.Nagyon pipa voltam,hogy lustaságből,hisztiből ilyen engedetlen-holott azért viszem őket,hogy nekik jó legyen,én már fáradt voltam,miattuk pattantam csak mégis biciklire,bár ez mellékes.Hazafelé pórázon jött,futtatva.Szívem szerint ma nem adnék neki enni sem,ez nem egy kisebb hiba,itt az élete is lehet a tét,ha ezt eljátssza(holott eddig MINDIG követett,sosem volt ilyen,maximum vonakodott,de jött)egy idegen helyen.Kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére,mi most a helyes.A rendes,kulturált és segítőkész választ megköszönöm.
2013. máj. 2. 20:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem túlbonyolítod az egészet. Gondolom téged is kicsit megfertőzött a falkavezéresdi túljátszása. A problémát nagyon egyszerűen meg lehet oldani. Olyan nincs hogy nem jön veled. Az első alkalommal pórázra kellett volna venni amikor nem akart jönni, hisz amikor végül megtetted akkor működött. Kész, probléma megoldva. Mi van ha történik vele valami amíg nem voltál ott? Különben is törvénytelen dolog kutyát felügyelet nélkül hagyni...

Az etetést pedig nevelési célzatból teljesen felesleges kihagyni, ugyanis már rég nem emlékszik rá, hogy mégis mi az oka.

Amúgy meg arra gondoltál, hogy talán tényleg fáradt? A kutyának is joga van elfáradni, főleg ha túlsúlyos. Fogyókúráztatni nem úgy kell, hogy minden nap meghajtod mint az állat. Az veszélyes inkább mint hogy egészséges.

2013. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Abból ő semmit nem fog érteni ha holnap nem viszed sétálni. A kutyának nem így működik az emlékezete.
2013. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozok megszállottan a,,falkavezéresdivel",mindössze annyit várok el,hogy szót fogadjanak.Sokadszor ismétlem,a kutyámon már alig van felesleg és NEM hajtom meg minden nap mint az állat.Nem tudom,ezt hol olvastad.Az,hogy néhanap bringázunk és olyankor,míg én LASSAN,nézelődve tekerek,ők le-lemaradva,szimatolva,pihenőidőket beiktatva követnek...A kettő szerintem köszönőviszonyban sem áll egymással.Azt kellett volna tennem,amit Szilvi írt.
2013. máj. 2. 22:52
 14/15 A kérdező kommentje:
Odafelé rohanni,hazafelé ROHANNI,itthon tombolni,ahhoz nem volt fáradt...Láttam már közelről kutyát és ismerem a sajátjaimat annyira,hogy meg tudom állapítani,mikor,milyen körülmények között,mennyire fáradt.Nyilván nem cibálom ha ki van nyúlva,mindössze sétálós-kocogós követést vártam el.Ha annyira fáradt lett volna,nem rohan minden irányba,főleg,hogy előtte maximum ötszáz métert mentünk,azt is úgy,hogy még lassú bringázás mellett is számtalanszor megálltam bevárni őket,mert ma több volt a szimatolnivaló...
2013. máj. 2. 22:55
 15/15 A kérdező kommentje:
Mindegy,köszönöm a válaszokat,legközelebb visszamegyek és pórázon majd jön utánam.
2013. máj. 2. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!