Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializáljam, de hogyan?...

Szocializáljam, de hogyan? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyanyám Yorkiejáról lenne szó. Négy éves szuka. Elkényeztetett, szeparációs szorongásban szenved a jelek szerint és teljesen képzetlen, magyarán nem kutyának hanem gyerekpótléknak van tartva. Eddig ritkán láttam a kutyát. De most ha nem is naponta de hetente többször lenne lehetőségem elvinni a kutyát sétálni. Evvel csak az a gond hogy a kutya a kerten kívül alig volt még.. Addig jutottam vele hogy már szépen jön pórázon de húz, nem figyel rám akkor sem mikor már megnyugodott (séta előtt teljesen megőrül) . Behívást ugye meg se merem vele próbálni a kerten kívül. A legnagyobb gond viszont hogy kutyákkal szerintem alig találkozott még és mikor elhaladunk egy teljesen nyugodt kutya mellet akkor is teljesen bepánikol próbálja magát kirántani a pórázból, látszik hogy fél. Sajnos nincsenek a környéken kutyás ismerőseim akikkel tudnánk gyakorolni, megpróbálok majd egy szimpatikusabb gazdit kinézni, hátha segíteni egy kicsit szoktatni a kutyust de nem tudom akkor mit is kéne tennem. És a parancsszavak.. Annyit sem tud hogy ül, marad stb. Így kicsit nehezebb a séta is, gondolkodtam hogy megtanítom neki, de nem tud koncentrálni pörög ezerrel nem hallgat rám. Szerintem azért mert nem én vagyok a gazdája. Szerintetek érdemes képeznem vagy hagyjam és csak sétálgassunk? Nem vagyok túl képzett kutyanevelés terén és nincs lehetőségem elvinni a kutyát kutyasuliba. Tudnátok tanácsokat adni?

Bocsánat a hosszú szövegért!


2013. máj. 2. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Először csak sétálgass vele.Minél több inger éri annál jobb.Te tanulod a kutyát,a kutya meg mindent.Hidd el alakulni fog.Amikor lenyugodott,megszokta a rendszeres sétát és mindent ami vele jár,kezdheted tanítani.
2013. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem a tiéd a kutya, és a nap 24 órájából 23,5-ben az eddigi nevelését kapja, addig nem fogod tudni átkattintani. Annyit megtehetsz érte, hogy ráraksz egy hámot és utánakötsz egy fél literes flakont tele vízzel, ha viszed sétálni, hogy legalább a felgyülemlett energiáit levezesse, és kevésbé legyen stresszes, meg persze taníthatod, jót fog neki tenni, meg használj mindent, amit a kutyákról tudsz, de csodákat ne várj.
2013. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem először is ezt olvasd el! Sok türelem és kitartás kell az ilyen kutyákhoz, ne várj gyors eredményt. Lehet hogy hetek kellenk mire esetleg oda mer menni más kutyákhoz. Először is engedd hogy megismerje a világott, sétáltasd sokat. Tanítani akkor érdemes ha séta közben elfáradt. Ha megijed valamitől, ne kezd nyugtatni csak állj melette nyugodtan.

2013. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. máj. 2. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!