Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenleg ennyit kell varjam,...

Tenleg ennyit kell varjam, mielott setaltathatnam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet , h van egy 3 honapos goldim, ma kapta meg a 4. oltasat (az utolsot, bar mint azok kozul amiket 2 hetente kapott) es a chipet is. A regi allatdoki azt mondta, h mar a 3 oltas utan mar 1-2 nappal mar vihetem setalni, de ez az allatdoki azt mondta, h varjam meg a 4. oltast. Persze mindent a kutya biztonsagaert, gondoltam ez a 2 het ide vagy oda kibirom. De ma miutan megkapta az oltast es a chippet megkerdeztem tole, h akk 1-2 napon belul setaltathatom-e, erre azt valaszolta, h minimum 2 het kell es csak utana. Mondjuk en meg kibirnam, de a hazunknak eleg kicsi az udvara, es a kutyus is egyre nagyobb es hiperaktivabb, mar nehez otthon lefarasztani. Tenleg ki kell meg varjam azt a 2 hetet?

Valaszokat elore is koszi.


2013. máj. 2. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hét kell ahhoz, hogy a negyedik oltásra is teljes immunreakciója legyen a kutyának. Sokan már a harmadik után is viszik, hacsak nincs sok kóbor kutya vagy erdős terület a környéketeken szerintem mehettek.
2013. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan jól lepontoznak majd..nekem egy újfullandim van, az ország másik végéről hoztam el,úgy hogy egy oltása sem volt és semmi baja sem lett. Azért hoztam így, /vonaton/ mert a neten találtam egy hirdetést, a kiskutyák a szemétből lettek kimentve, és a nevelő anyujától ingyen kaptam úgy hogy majd vállalom a velejáróját. Tehát csak itthon volt már idő beoltani, de nem volt baj.:) természetesen azóta megkapta a szurikat. Tehát a lényeg, hogy szerintem már nem lenne baja.
2013. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi, hat ugysem fogunk mar az elso nap maratonozni, 1-2 het ugy is kell ameddig rendesen hozzaszokik es rendesen setalhatunk. Addig meg majd setank itt a kornyekbe ahol erdo sincs, es figyelmes leszek h miket szaglaszik.
2013. máj. 2. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is le lehet pontozni, de én a második oltás után vittem sétálni. Sőt kutyák közzé is vittem, igaz mind ismerős volt akinek tudtam hogy oltva van a kutyáj. Mondjuk annyit megtettem hogy a dokitól megkérdeztem hogy van-e a környéken járvány, szerencsére nem volt.
2013. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a második után 5 nappal vittem sétálni és kutyák közé. Akkor volt kicsit több, mint 8 hetes. Itthon is volt másik kutya, a tenyésztőnél is kutyák között élt, ezek a kutyák is bevihették volna a fertőzést tehát nem oszt nem szoroz, hogy én viszem ki a kicsit vagy a felnőtt kutyák hozzák be a fertőzést. A harmadik oltás után (ami a második kombinált) már teljes a védelem. Sok doki nem is adja be a negyediket. Ha nagyon rosszul áll a fertőzöttség a környéketeken akkor nem árt az elővigyázatosság, de amúgy már most is viheted sétálni.
2013. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ugyan még nem volt kölyökkutyám, de ha az állatorvosom azt mondja, hogy nincs komoly járvány-fertőzés veszély, akkor a második oltás után kb. 10 hetes kortól fogom sétáltatni...a szocializáció számomra NAGYON fontos...és láttam már nem egy kutyát, akit 4 hónaposan vittek ki először a kertből...
2013. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy a szocializáció fontosabb. Igazából az egyetlen komoly veszély a parvó, az meg olyan makacs egy vírus, hogy hazaviszed a cipődön is, ha fertőzött a környék, ha meg nem, akkor a kutya is mehet ki.
2013. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Uccsó oltás után mentünk ki, de akkor azonnal. 13 hetesen.
2013. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!