Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Német juhászkutyákat miért...

A Német juhászkutyákat miért hívja mindenki farkas kutyáknak?

Figyelt kérdés
valami alapja biztos van ha rengeteg ember így hívja főleg a régiek ...
2013. máj. 3. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Talán mert alkatában, és mintájában emlékeztet a farkasra. Mást nem tudok elképzelni.
2013. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mert amíg nem voltak elterjedve a malamutok meg a huskyk akkor ragasztották rájuk ezt a nevet.

A malamut még mindig jobban hasonlít egy farkasra mint egy Német juhász.

2013. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Eboktató ***** válasza:

Amikor így nevezték őket az emberek, akkor még nem volt ennyire elterjedve ez a rengeteg fajta. Falun volt a német juhász, a tacskó, a puli meg a komondor. Ezek közül a nj hasonlít a legjobban a farkasra. És az ember is jóval egyszerűbben gondolkozott.

Sokan még így jegyezték meg szüleiktől, ezért ezt az elnevezést használja. Nincs emögött semmi furfang...

2013. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez csak magyarországon használatos elnevezés, sehol máshol nem találkozol vele.


Valószínű, hogy a sok ősi magyar kutya fajta mellett, akik nem hasonlítanak a farkasra, ez a fajta volt ami farkas felépítésű. Gondolj csak bele, az egyszerű juhász ember, túl sok fajtát nem láthatott, csak amiket munkakutyaként használt. Tehát ha látott egy ilyen kutyát, ez egy olyan fajta volt, ami "tiszta farkas" felépítésű volt...

Egszerűen ráfogta hogy farkaskutya.


Persze találhatunk rá más magyarázatot is...

Pl. a nj kutyát a farkas támadások ellen tenyésztették ki, akár innen is eredhet az elnevezés...


Bár a nj kutya nem is olyan régi fajta mint ahogyan sokan gondolják, ugyanis a német juhászkutya "atyja" Max von Stephanitz (1864-1936) lovaskapitány volt.

Ez mondjuk inkább cáfolja a "régiek hívták így" teóriát.


Létezik a három alapszín mellett még fehér színű is, ami inkább hasonlít a farkasra, de ezt az FCI nem fogadja el, ezt Kanadai-Svájci juhászkutyának regisztrálták be annak ellenére, hogy nj alomból is sok fehér recesszív gént tartalmazó egyed születik.


Tehát szerintem megnyugtató választ ebben a kérdésben szerintem nem fogsz kapni. Találgatni, tippelni lehet, de, hogy mi az igazság, szerintem ez homályban marad...:)


Ja és mégvalami. Kutyakiképzéssel és mentéssel foglalkozunk, de ennek ellenére még én is sokszor hívom farkaskutyának. Ez tudom, hogy sokak számára felháborító, de szerintem aranyos elnevezés... :)

2013. máj. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!