Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet beszerezni olcsón...

Annamarina kérdése:

Hol lehet beszerezni olcsón vagy ingyen yorki kutyát? . Nagyon szeretnék eggyet már mióta vágyok rá.

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
menhely
2013. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutya vételára egyszeri költség. A tartási költségei ennek sokszorosát fogják kitenni az évek során. Főleg, ha "olcsó", örökletes betegségekkel terhelt kutyát sikerül beszerezned.
2013. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nagyon közeli ismerőstől akinek van szaporulata, vagy fajtamentőknél akiknél hosszú sorokban vannak az örökbe fogadni kívánók (teszem hozzá, hogy egy kis "csúsztatásért" előrébb vesznek a sorban. Sajnos tapasztalat egy másik fajtánál. Előbb jelentkeztem és adtam be örökbefogadási szándékot, nagy nehezen visszaírtak, hogy szimpatikus vagyok és 1 helyre kimennek, hogy ott jó helye lenne e a kutyának, ha az nem válik be jönnek hozzám is. Facebook oldalukon figyelemmel követtem a kommenteléseket a kiskutyák alatt, egy vagyonosabb több kutyás érdeklődő kérdezte, hogy hogyan tudná örökbefogadni a kutyát, írták neki, h adja be a pályázatát (teszem hozzá, hogy én már jóval előbb beadtam és ígéretet adtak, hogy kijönnek leellenőrizni, hogy jók-e a körülmények. Pár hét múlva láttam, hogy a vagyonos helyre került a kutya, érdeklődő levelemre pedig egy hónap múlva válaszoltak vissza, hogy a kiskutya már gazdira lelt. Erről ennyit...

Úgy hogy, szerintem spórolgass és amit tudsz tegyél félre, add el megunt játékaid és egyszer csak összegyűlik egy kiskutya ára, addigra a yorkik ára is lejjebb, mert jelenleg érthetetlenül magas árat kérnek el a legutolsó alomból származó kölykökért is.

2013. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A "megunt játékaidat" - ért elnézést kérek, nem tudom milyen idő vagy, csak kicsúszott a gyors válaszírás során.
2013. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha "már mióta" elkezdtél volna rá gyűjteni, akkor meglenne a vételára egy tk-s kutyának.


Amúgy fajtamentők, de ők se ingyen adják, adományt ILLIK adni.

2013. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért köszike,de amúgy 13 éves vagyok és szerezni akarunk yorki kutyát :)
2013. máj. 3. 12:23
 7/15 Firestorm ***** válasza:
100%

Minek?Ne haragudj,de az írásodból csak tipikus elkényeztetett öleb lenne,agresszív a kutyákkal és az emberekkel.Egy kutya nagy felelősség,és szaporítótól venni a legnagyobb hiba főleg,hogy már így is túl van tenyésztve ez a fajta kutya.

Próbálkozz inkább egy hörcsöggel vagy egy nyúllal és,ha már azokkal tudsz normálisan foglalkozni és nem unsz rájuk akkor jöhet a kutya.

Gondold át,hogy tényleg gondoskodnál róla 15-16 éven keresztül?Minden igényét kielégítenéd?Sétáltatnád,nevelnéd,tanítanád rendszeresen?Ápolnád a bundáját?

Gondolkozz el ezeken a kérdéseken kicsit.

2013. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagyok azzal, hogy illik pénzt adni, egy eredetileg 60-70 ezer forintos kutyát én sem hú..gyért sza..rért vártam volna el tőlük. Természetesen a kezelését, oltását és a chippelését is fizettem volna, ami viszont kötelező. Csak nekik illett volna megadni az esélyt (ha még bármibe is bele kötöttek volna) ha már megígérték a pályázónak. De nem lázadok, tudom, hogy a kutya jó helyre került ami fontos dolog. A világ meg sosem fog változni.
2013. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók már leírták a lényeget. Mivel csak 13 éves vagy elnézem a megfogalmazásod is, de kérlek, hogy itt a gyakorikban a kutyákról olvassgass egy kicsit.


Nekem yorkim van. Nem édi-bédi, cuki-muki vakarcska...Olvass utána dolgoknak mielőtt "szerezni" akarsz AKÁRMILYEN kutyát.

2013. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
olcsón és ingyen sehol nem lehet yorkit kapni. A yorkinál valóban vigyázni kell mert nagyon túltenyésztett fajta. Ha rossz helyről veszed kifoghatsz egy patellás kutyát amire nagyon sokat költhetsz a műtét ára 100 ezer magyar forint, ismerős is olcsón vett yorkit és mindkét hátsó lába patelás lett 200-at hagyott ott a dokinál és egy évig tartott amíg felépült. Ha nincs pénzed megfizetni egy minőségi kutyát akkor egy ilyen műtétet miből fizetnél ki? Vagy végig néznéd amíg a kutyád 1-2 év alatt a kínok kínjai közt lebénul? Tudom, hogy könnyű a szülők pénzét költeni és ez neked nem tűnik soknak, csak, hogy igenis nagy összeg és ezért a szüleid keményen megdolgoznak.
2013. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!