Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ásás? Többi lent

Ásás? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy három éves keverék szuka kutyám, és egy ideje felássa az egész kertet. Már többször leszídtam érte, de egyáltalán nem hatja meg... Mindig így leszarta a szidást, szóval ez várható volt. A rossz idő miatt nem mentünk kutyasuliba, és elég fura elvonási tünetek jelentkeztek nála néha :D De azok még vicecsek is voltak, de ze már túlzás...

2013. máj. 3. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha ás, akkor unatkozik és "feladatot talál magának". Le kell mozgatni, mint testileg, mint agyilag.
2013. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyit sétálsz vele póráz nélkül egy nap? Mennyit foglalkozol vele? Hogy fárasztod?

Az ásás legtöbbször feszültség levezetés. Kár és fölösleges is szidni a kutyát olyankor, amikor a kevés foglalkozás miatt valahol le kell vezetnie a fölös energiáit.

2013. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
minden másnap viszem sétálni, mert ketten vannak, így fölváltva. Mostanában semmi kedve trükközni se,pedig látom, hogy éhes, a klikkert is leszarja, így egy ideje ilyen szinten nem gyakorolunk, szokak lenni ilyen holtpontok. De hétvégén végre megint megyünk kutyasuliba, szerintem akkor javulni fog a helyzet
2013. máj. 3. 21:09
 4/6 Eboktató ***** válasza:
47%

Kedves Mindenki!

Nem tudom, feltűnt e, de egy cseppet megemelkedett a hőmérséklet. A kutyáknak ugyanúgy melegük van, mint az embereknek! Ösztönből gödröt ás, hogy hűtse magát! Ne aggódj, csak addig tart, míg be nem köszönt a hűvösebb késő őszi időjárás.

És ezért van az is, hogy mostanában nem "trükközik".


Kutyaiskolában mondták, hogy külön sétáltasd a falkát? Jó iskola lehet...

2013. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Eboktató!

Nem, nem a kutyasuliba vannak, de általában elengedem őket a parkban, és kettőjükre nehezebb figyelni, és teljesen más az egyéniségük, míg az egyik a llabdáért van oda, a másik inkább frisbeezni szeret. Szerintem semmi baj nincs azzal, ha külön viszem Őket, nem értem a problémád. Az kell csak, hogy nyár végéig itt kaparásszon nekem, addigra meg is őszülök :D Most lett újraültetve a fű az udvarban, már el is kezte ki ásni a kisasszony... De nem azért ás mert melege van, ez szerintem jó nagy hülyeség. A többieknek van igaza, unatkozik, azért csinálja. Szóval a válaszod sima kötekedés volt, nem lettem tőle okosabb. :)

2013. máj. 3. 22:19
 6/6 Eboktató ***** válasza:

Rendben van, akkor azért. De ha "tudod a választ" minek kérdezel? :D

Akkor javaslom, hogy a nagy lemozgatás után kerítsd azért el a kertet, különben meglepődsz! ;)

2013. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!