Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás, kajaféltés, és üldözés...

Morgás, kajaféltés, és üldözés. Hogyan kell ezekről letiltani egy kölyök kutyát?

Figyelt kérdés

Eléggé morog, amikor a kajás tálkája felé nyúlok, és nem tudom hogyan neveljem le erről!

A másik, hogyan neveljem le arról, hogy a macskánkat üldözze? (a macska nem fut előtte!) ?


2013. máj. 3. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne érdekeljen, hogy morog, nyúlj oda. Addig csináld ezt, amíg nem tud bántani, és bátor vagy, lássa, hogy nincs hatással rád a gyerekes pattogása. A macskázásról meg tiltsd le, azt is lehetőleg addig, amíg egyszerű. ha nem megy, vidd oviba.
2013. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Sajnos a tapasztalatodat meghaladja a kölyök, így mindenképp az ovit javaslom! Kérd ki a szakemberek véleményét, tanácsát és segítségét is ez ügyben.

2013. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én úgy szoktatam le hogy mindig eléraktam és elvetem tőle akaját amíg morgot egy idő után rájöt ha nem morog kap enni és aba hagyta de ez egy kis ideig eltart nem egyszer ismételtem meg vele ne meg rá is szoltam közben határozottan egyszer próbált akezemhez kapni akkor meg az orrába pöcköltem többet nem csinálta soha már 8 éves anémet juhim és aszájából is kivehetem acsontot akár egy pisszenést és egy hangot sem ad ki.

A nagyfati kutyája már 2 éves volt az is csinálta egy idejig de leszoktatam róla nála ezek nem váltak be neki mindig az orát akajáába nyomtam mikor morgot és ő is beletörődöt hogy én vagyok a főnök.

tudom sokaktól kapni fogok ezért de ezt másként nem lehettet

2013. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Eboktató ***** válasza:
45%

A kutya ösztönösen védi az élelmet. Ha már megkapta, nem zaklatom, én sem szeretem, ha piszkálnak evés közben.

Ha nagyon zavar, tehetsz ellene, ha tudatosítod benne, hogy te vagy a főnök! Ha ezt elismeri, elég, ha közelítesz a tál felé, arrébb fog húzódni.


A macskával meg vagy megbékél, vagy nem. Nekünk 1 év kellett ahhoz, hogy a vadászkutya ne akarja megvacsorázni az új cicát.

Emögött az áll, hogy a kutya és a macska nagyon másképp kommunikál. Vagy sikerül megtalálniuk a közös hangot, vagy nem. De ha még te magad sem tudsz tökéletesen kommunikálni a kutyáddal, ne várd el, hogy a macskával nagy barátságot kössön.

2013. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem sokat morgott, a szájából is kivehettem az ételt. Igaz kiskorában előfordult, hogy a kezemhez kapott. Én is a tányér elvevős módszert tudom ajánlani, ha morog elveszed. De ez sem minden kutyánál válik be, és valóban csak stresszeled vele, ha folyton piszkálod, amikor enne. Persze elvárható dolog, hogy ha mondjuk leejtesz valamit mellé amikor eszik és próbálod felvenni, vagy közel mész hozzá ne harapjon meg. Vagy ha mondjuk gyerek van a háznál...

Nekem az is be szokott válni, hogy amikor morog rászólok illetve "csittegek". Olyan csitt/shhhhh hangot adok ki jó hangosan, esetleg tapsolok is. Mindig akkor, ha morog. Szépen le lehet így szoktatni a dolgokról.

Megjegyzem, felnőtt kutyáknál nem javaslom, illetve agresszívabb (szintén felnőtt) kutya esetében sem, mert lehet, hogy épp ellenkező hatást váltasz ki belőle és rád támad. Többéves kutyák esetében inkább érdemes oktatóval beszélni.


Macskás helyzet nálunk is volt. Én mindig bemutattam a kutyának a macskáinkat. Odavittem a kezemben és hagytam, hogy megszagolja, simogattam, ha próbálta bántani rászóltam. Ha sikerül elérni, hogy valóban falkavezérnek tekintsen (sokszor előfordul, hogy bár a gyereké a kutya az inkább tekinti mondjuk az apukát falkavezérnek, ha nálatok is hasonló a helyzet, akkor az az ember tiltsa meg neki a macskaüldözést), akkor elég ha rászólsz vagy odamész a macskához és megsimogatod és ha közelít a kutya, közéjük állsz. Nekem hamar megszokta, hogy a mi macskáinkat nem bánthatja, pedig ő is hajlamos volt erre, minden más macskát továbbra is üldözött.

Azért ha macska nagyon ideges típus nem árt azt is nyugtatni, mert ha sokat fújtat felidegesítheti vele a kutyát és akkor egy alapvetően nem komoly helyzetnek induló dologból is nagy csetepaté kerekedhet...

2013. máj. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fut előtte a macska, akkor, hogy üldözi??? Találkoztak már? Mit csináltak.?
2013. máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak meglátja a macskát és ráront. De nem bánja.
2013. máj. 4. 18:09
 8/8 A kérdező kommentje:
A szájából én is kivehetek bármit, és a morgás is ilyen "mű morgás" de nem akarom hogy eldurvuljon.
2013. máj. 4. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!