Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fürdessek meg egy kutyát...

Hogy fürdessek meg egy kutyát aki fél a víztől?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Először szoktasd hozzá a vízhez.

Lépésenként.

Ha ez nem megy, akkor sehogy.

2013. máj. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is fél, igaz ő nagy, berni pásztor. Én is megfürdetem 2-3 alkalommal egy évben. Én beviszem a zuhanyzóba, és ott azért megadja magát, jól tűri. Kénytelen, mert én vagyok a "főnök".
2013. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3-ból 2 kutyám retteg a víztől, szerintem minimum azt hiszik, hogy sósavba akarom őket mártani. Fogom, berakom őt, megfürdetem, majd kiveszem, és megtörlöm. Ennyire egyszerű. Ha ki akar jönni, megmondom, hogy nem, és kész. Nincs ezen mit túlbonyolítani. Az összes hozzám érkező (ideiglenes) kutyával így cselekszek, sosem volt gond.
2013. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagytermetű és zuhanyzó fülkénk van...nem túl nagy. A fürdetést csak a kertben tudnám megoldani.
2013. máj. 4. 21:24
 5/8 Kárpáti Balázs ***** válasza:
0%
Szia ha egy kutya nem akar fürödni az azért van mert izgalmi állapota nem a nullán van és te sem határozottan és nyugodtan bánsz vele nem pozitiv megnyilvánulást sugárzol felé probáld meg elsőnek is elérni azt hogy te légy a falkavezér.Aztán a fürdetést mind kényesztetést nyugodtan határozottan kezd el sose akkor akard fürdetni mikor izgága és nem nyugodt mivel akkor sosem fog kifog szaladni.Amikor elérted hogy nyugodt és nyugodtan fürdetheted akkor jutalmazd édes nyugodt simogatásokkal és jutalomfalattal hogy ezaz ezt várod tőle.
2013. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az igazsag az h meg nem probaltam meg megfuroszteni csak ha apukam locsol vagy ha lecserelem a vizuket akkor inkabb jooooo tavol elmegy es olyan "ne baaaants" fejet vag ( nem szoktuk bantani egyszeruen ilyen fejet vag. akk is mikor mondjuk elotte eszem valamit).

Majd akkor szeretnem megfuroszteni ha jobb ido lesz.

2013. máj. 5. 16:38
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne zuhannyal, meg slaggal sokkold a víztől félős kutyát, ettől csak még jobban félni fog. Az én kutyám is fél a víztől, sokszor a pocsolyát is inkább kikerüli. Bár érdekes, mert szakadó esőben és hóban képes órákig áztatni magát. Nekem van egy embereknek való, hosszab nyelű hátmosó kefém, fogtam egyvödör vizet, és a kefe segítségével elkezdetem szép lassan bevizezni. A víz is legyen kellemes, langyos, mert ha túl hideg, az kellemetlen lesz neki, és megint csak nehéz lesz vele a fürdést megkedveltetni. A végén meg rá szoktam önteni a maradék vizet, de persze ezt nem az első néhány alkalommal tettem, csak mikor már megszokta, hogy bevizezem. De jó erre a célra egy szivacs is.
2013. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!
2013. máj. 7. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!