Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2. kutyának husky?

2. kutyának husky?

Figyelt kérdés

nagyon szeretnék újra egy kutyát...

És nagyon tetszenek a husky-k

12 éves vagyok... szeretek kint lenni,játszani,

És nagyon szeretem a husky-kat és a németjuhászokat. Szerintem igazi kutyák.

A 2 kérdésem is lenne. Tapasztalatotok a husky-ról és a németjuhászról? És egyátalán ajánlanátok-e őket? ez az egyik kérdés



a másik kérdés: egy herélt vagy egy szuka husky vagy németjuhász nyugodtabb?


Öleb-et nem szeretnék. Már azért sem mert lesz egy lovam szóval mindig kint vagyok és van rá időm + jöhetne velem a kutya pacizás közben és addig még sétálna meg minden :DD



2013. máj. 4. 12:16
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
ja és az utazás azt még nem is említettem.. hogy ha nyaralunk akkor társas panelos féle házban vagyunk és elég sokan de ez már mellékes mert mehetünk máshova is ahol elférne a kutya.
2013. máj. 4. 12:18
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért pont huskyt szeretnél, mit szeretsz a fajtában? Mármint a külsején kívül.
2013. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Huskym van. Nagyon erősen ajánlom, hogy maradj a német juhásznál, de azt is csak szülői segítséggel. Egy 12 éves gyereknek kb. halál lenne egy husky. Iszonyat jófej kutyák, imádom őket, de olyan határozottságot nem tud egy gyerek (és sok esetben felnőtt sem!) mutatni, amivel a rigolyáit kezelni tudod. Emellett óriási mozgásigényük van, az hogy pacizás mellett megy veled, lóf.sz már elnézést. Tanítás, bicaj mellett futtatás (ha hámmal húzza, még jobb), más kutyákkal való szocializálódás alap. Arra készülj, hogy egy ösztönerősebb példányt meg nemigen tudsz leszoktatni a kisebb állatok üldözéséről. Szóval kérlek a saját érdekedben felejtsd el a huskyt, és ne vegyél, csak mert gyönyörű kék szemei vannak.
2013. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Épp elég önsétáltató huskyt láttam már, meg menhelyen rohadni, csak mert megvették a gyereknek, mert olyan széééép...
2013. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom a huskyt, nekem 2 is van, de majd idősebb korodban inkább. Tényleg ilyen fiatalon még nincsen elég határozottságod a neveléséhez.
2013. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egyetértek teljes mértékben Kispalikeeeval. Elég husky van a menhelyen igy is a felelőtlen emberek miatt, akik nem tudtak velük bánni, nem mindenkinek való ez a fajta és főleg nem kerti disznek... Na meg arról nem is beszélve, hogy az ilyen emberek miatt lett lehúzva a fajta is és kapta a szép jelzőket hogy buta, szökős, nevelhetetlen, kezelhetetlen... stb.. Mert az emberiség sosem vallaná be, hogy ő nem volt elég a kutyához és nem értett hozzá, elrontotta a nevelést, hanem egyből a fajta a szar.

Persze ezeket nem bántásból mondom, de fiatal vagy még hozzá. Lehet belőlük fantasztikus kutya, de ehhez határozottnak kell lenni és törődni velük. Elrontani meg őket is ellehet nagyon is, aztán jön a szökősség, meg az, hogy nem lehet velük birni meg tanitani őket.

2013. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Értem... amúgy nem csak a két szép szeméért szeretem :D

Hanem mert eléggé okos kutyák és kötődnek az emberhez és sokban hasonlítanak hozzám...

Csak az a gond hogy valamiért a németjuhásztól fél anyum..

2013. máj. 4. 12:48
 8/22 anonim válasza:
2013. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

a husky minden csak nem ló mellett terepező kutya.

elég önfejűek mennek a fejük után.a németjuhász sem fog a ló mellett menni.

nem tudom amit tapasztalatból tudok és jött a ló mellett az a puli és mudi kutyák,a barátnőm kutyái.

a vadász fajta kutyák szerintem beindulnak terepen de ha visszahívható szerintem a vizsla vagy a menhelyeken is van amelyik bárhová követ téged.

2013. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

igaza van kispalikee-nek. én csak egy videót linkelnék elgondolkodtatólag. ez a lány nem 12 éves de a határozatlansága egyenlő egy gyerekével. kb. ilyen jól kézben tudja tartani a kutyát. http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE


egyébiránt abban is tökéletesen igaza van kispalikee-nek hogy nem minden olyan rózsaszínfelhős mint pl. pacizás közben jön velünk a kutya. mind boldogok vagyunk stb stb... a kutya ragadozó. a ló zsákmányállat. nem kis melót kellene belefeccölni hogy ezek ketten megférjenek.


és ebbe még nem is számoltam bele ha nem vagy képes helytállni mint a kutya (és itt totál lényegtelen már a fajta) vezetője, vezére. te pedig felülsz arra a nagy lóra amivel természetesen a kutya nem ért egyet. és már meg is van a baj... a kutya megtámadja a lovat, az megbokrosodik, te pedig kapaszkodhatsz benne hogy le ne ess. 12 évesen nem hszem hogy akkora nagy élmény egy megbokrosodott több tonnás lovat megtartani. én már csak tudom. 11-12 voltam kb. mikor ilyen szerencsés voltam.

2013. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!