Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát hogyan szoktassa...

Kölyök kutyát hogyan szoktassak boxba?

Figyelt kérdés

Találtunk egy apró kölyök kutyát, egyelőre gazdi keresésben vagyunk, de addig is muszáj vele együttélni. Alig 5 hetes, tehát még 3 óránként eszik, és nem tudom egyedül hagyni. Úgyhogy hordom magammal mindenhova, de nem tudok rá mindig figyelni, meg a kocsiban is jobb, ha boxban van, szóval muszáj lenne megszoknia. Az a baj, hogy annyira kiborul - pedig van mellette két felnőtt kutya akik teljesen nyugodtak - hogy rágja a box ajtaját, bekakil, hányik, szóval minden baja van és ordít is.

Próbáltam neki kaját berakni, bent etetni, de nem eszik ha be van csukva.

Az a baj, hogy azt sem akarom, hogy megtanulja, hogy ha hisztériázik kiengedem, de most pl. egy órája folyamatosan nyomja, pedig elvileg hulla fáradtnak kéne lennie.


2013. máj. 4. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsd el, hogy egy 5!!!! hetes kölyökről van szó. Neki még az anyja és a testvérei mellett lenne a helye! Mindenképp pozitív élménye legyen a boxal. Tehát rakj be neki kaját (bár nem tudom, hogy mit eszik). Esetleg egy plüsst, amihez oda tud bújni. Semmiképp ne büntetésre használd (bár egy 5 hetes kölyköt még nem szabad büntetni!!)


Örülök, hogy gondoskodsz róla, kevesen tennék meg!

2013. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem büntetem a box-szal, meg eleve se büntetek egy ilyen picit, viszont nem tudom megoldani, hogy fokozatosan, meg pozitív élménnyel, mert vannak kényszerhelyzetek. Igazából aggaszt, hogy nem tudom mivel könnyíthetném meg neki.
2013. máj. 4. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!