Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves kutyát hogy lehet...

5 éves kutyát hogy lehet benti pisilésre szoktatni?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrogtok megindoklom: csípőműtétem lesz, nagyon sokáig ágyhoz leszek kötve. A férjem amúgy is nehezen mozog, max. napi 1-szer tudja levinni a kutyánk pisilni, kakálni.

Jár hozzánk gondozónő, de őt nem lehet megkérni ilyenre, a fiam pedig távol lakik.

Megválni nem szeretnénk tőle, ideiglenesen sem tudnánk hol elhelyezni, így jutott eszembe, hogy jó lenne, ha sikerülne alomra szoktatni amit kint tartanék az erkélyen, így mégsem olyan neki, mintha a lakásban pisilne.


A kérdés már csak az, miként szoktassam rá az amúgy teljesen szobatiszta kutyát?

Jó ötlet vajon, ha ahol lent pisil, kitépnénk a pisis füvet és behintenénk az almot, hogy összekapcsolja a dolgokat?


2013. máj. 4. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

ha már szobatiszta nem fog bentre pisilni,alomra kutyát nem lehet szoktatni..


egy diákot kérjetek meg aki elvinné sétálni egy kis pénz fejében biztos elválalná :)

én szívesen sétáltatok kutyákot,ismerősőmék vizsláját is én sétáltattam a nyári szünetben :)


szóval esetleg ismerős gyerekeket akik megbízhatóak azokat kérd meg


amúgy az egy dolog,hogy bentre pisilne,de hogy mozgatjátok le?

a kutya teljesen befog csavarodni!

2013. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

én at javaslom hogy ennek a kutyának találjatok egy megfelelő gazdát, vagy ha a felállás ideiglenes akkor adjátok addig valakinek oda.


ha nem ideiglenes: nem is a benti toalettel van a fő gond, hanem azzal hogy a kutya nem élheti ki a természetes igényeit mint pl. séta. ha ez nem történik meg akkor szerencsétlen állat mentálisan és fizikailag is egyaránt beteg lehet.


ha csak ideiglenes x időre lenne szoktatva: nagyon kellemetlen jövőnek néznétek elé. ugyanis bár nem buták de fenáll az esélye hogy onnantól újra kintre szoktatni már nem lehet. az sem kizárt hogy az állat annyira összezavarodik hogy nem csak a erkélyen hanem mindenhol máshol végzi majd el.

2013. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ismerősök,barátok,rokonok akik befogadnák addig amíg ez az időszak elmúlik?


ha engem egy ismerősöm megkérne,hogy x hónapja vigyázzak a kutyájára megtenném,persze a kaja pénzt ő állná,bár pénzt nem fogadnék el,ha ismerős az illető,bár nyilván illik vmennyi összeget felajánlani,mert mégis csak időt fordít rá..


szóval előbb a környezetedben kérdezz körül..


amúgy milyen fajta?

2013. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16:08-as vagyok


előre láthatóan kb mennyi ideig leszel ágyhoz kötve?

2013. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg inkább kérjetek meg valakit, hogy sétáltassa, tegyetek ki egy-két plakátot, kutyabarát tizenéves lányok tucatjai fognak jelentkezni.
2013. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hónapokról van szó, sokáig mankóval kell közlekednem otthon (csípőprotézis műtét).

Nagy a lakás, odabent tudok vele labdázni, játszani, meg őszintén szólva elég lustácska (angol bulldog), így attól nem félek, hogy megőrülne napi 1 sétával.


Akkor szerintetek reménytelen az elképzelésem, hogy alomra szoktassam akkor is, hanem a lakásban helyezzük el, hanem az erkélyen?


Igazából más lehetőséget nem nagyon látok, nem ismerek olyan fiatalt aki szívesen elvállalná, a szomszédaink is vagy idősek, vagy kisgyerekes, dolgozó családok, diákok pont nem laknak a házunkban, mást meg nem nagyon ismerek.

Hirdetést feladni meg nem merek, nem bízok az ismeretlenekben.

2013. máj. 4. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem kérdezzétek meg az állatorvost, h ő mit szól ehhez a benti pisiltetéshez, vagy egy kutyasuliban is biztosan szívesen válaszolnak és azért az csak megbízhatóbb :)
2013. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha lenne "parancsszava" a pisilésre, biztos könnyebben menne. Nem tudom, mennyi idő múlva lesz a műtét, de addig bevezetheted nála, hogy amikor pisil, mondogatod neki, hogy "pisi, pisi", meg dicséred hozzá, így összeköti a kettőt, és majd ha mutogatsz a helyére odafent, meg mondogatod, hogy pisi, tudni fogja, mit vársz tőle. Az más kérdés, hogy baromira nem fogja érteni, miért, de így azért jobbak az esélyek, mintha csak kirakod az almot és várod a csodát.
2013. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!