Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom kutyája állandóan...

A szomszédom kutyája állandóan nyüszít éjjel. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Lakótelepi társasházban lakom. A szomszéd a kutyáját az előszobában tartja, és ilyenkor (mindjárt 11 óra) hangosan és keservesen ugat, nyüszít. Érezni rajta a kétségbeesettséget, a félelmet és a fájdalmat. Egyszerűen nem bírom felfogni ésszel, mi történik odabent (a lakásban a kutyával, illetve a szomszéd fejében). Beteg lehet a kutya? Nem adnak neki enni? Nem viszik eleget sétálni? Nem tudja elvégezni a dolgát? Hogyan bírnak így aludni, amikor én sem tudok tőle? Minek valakinek kutya, meg egyáltalán háziállat, ha nem törődik vele?

2013. máj. 4. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelezd a jegyzőnek és kimennek megnézni. Lehet jót teszel vele a kutyának. De lehet éjjel dolgozik s a kutya egyedül van. Én tuti utánamennék mit csinálnak a kutyával.
2013. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Részvétem.Szerintem ilyenkor kizárhatják oda a kutyát,aki stresszel.Míóta csinálja ezt?Talán megkérdezheted a szomszėdot,hogy beteg e a kutya,hogy szegény az egész éjszakát átsírja.Talán leesik nekik,hogy nem mindenki tud szunyálni egy síró állat mellett.
2013. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
5 hónapja lakom itt, azóta mindig ez van.
2013. máj. 4. 23:04
 4/7 anonim válasza:
Némelyik kutya szándékosan csinálja a nyüszítést. Általában fel akarja magára hívni a figyelmet. Ajánlom, hogy olvass utána egy kicsit: [link] Nem rosszból írom, csak hogy megértsed. Ha nyüszít és a gazdája azonnal odamegy hozzá, igaz csöndbe lesz, de az marad meg benne, hogy "nyüszítek egy kicsit és már jön a gazdi" Ami nem helyes mert egy idő után már rájátszik a kutya és könnyen átveszi az irányítást. Hidd el tapasztalat, nekem is van most egy kutyám, van mikor nyüszít, de nem foglalkozok vele és akkor abbahagyja. A világon minden kutya ilyen, ezt át kell vészelniük és nem a gazda nem törődik vele, ő csak normális kutyát nevel belőle
2013. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A világon minden kutya ilyen, ezt át kell vészelniük és nem a gazda nem törődik vele, ő csak normális kutyát nevel belőle"


Csak közben a fél lépcsőház nem tud aludni éjjel. Megér ennyit egyetlen lakó szórakozása?

2013. máj. 6. 17:46
 6/7 anonim válasza:
A kutya valószínűleg még kölyök. Általában 1, de maximum 2 éves korukig kinövik ezt. Te lehet úgy látod, hogy nem éri meg, de neki ezek szerint igen. Amíg ebből ki nem nő a kutya addig sajnos bele kell törődni, hogy ilyenek lesznek az éjszakák.
2013. máj. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazda nincs otthon és szeparációs szorongása van, ez nem igen fog javulni ha nem foglalkoznak vele, illetve ha a gazda nem változtat a hozzáállásán.
2013. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!