Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd pit terriere...

A szomszéd pit terriere nagyon agresszív. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy barátságos massztiff-juk is. Vele először semmi baj nem volt, csak néha átszökött, játszott a kutyánkat stb.. Nemrég ideköltöztettek egy pit terrier-t ami átszökött és megölte szegény kutyánkat :(. Beszéltünk a szomszéddal, megjavította a kerítést és azt mondta nemsokára elviszik de még mindig itt van. Ha a drótkerítés közelébe megyünk elkezd ugatni és mjdnem átjön. Mindig keresi a kisebb lyukakat a kerítésen amin átjöhet de szerencsére még nem talált.

Én szeretnék egy új kutyát de félek h átjön és megöli ezt is. Mit tegyek?



2013. máj. 5. 01:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Csináltass atombiztos kerítést, és ne hagyd kint a kutyát egyedül a kertben.
2013. máj. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Durva kerítés lehet, ha a kutya át tud rajta menni. Javaslom, hogy csináltassatok egy normális kerítést :) És nem csak az agresszív kutya miatt.
2013. máj. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Feljelentés, mivel megölte a kutyátokat az övé. Másrészt csináltassa meg a kerítést.
2013. máj. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

KOMOLYAN KÉRDEZED ?

Még nem tettél feljelentést ?


Vagy félsz ta szomszédodtól ?


Persze kerítést úgysem fogsz tudni csinálni olyat amin egy pit ne mászna át, tehát ez nem igazán fog célra vezetni.

Valószínűleg a pitet harcoltatták, vagy akarják, ezért agresszív.

Nekünk sok bull terrierrel volt tapasztalatunk, sokat oktatunk is, és maguktól nem agresszívek, csak ha úgy nevelik.

Ezt az agresszivitást felnőtt korban nagyon nehéz kinevelni belőlük, de nem lehetetlen.


Azt egy kicsit nehezen hiszem, hogy valaha el fogják onnan vinni, ha eddíg nem tették meg. Ez az állapot igy elég reménytelennek tűnik.

Szerintem két célravezető út van:

Vagy hatóságilag távolíttatod el a kutyát, mint veszélyes kutya, vagy oktatással a szomszédod kineveli belőle ezt a viselkedést.


Van ugyan egy harmadik is, és ezt nagyon csúnya dolog lenne megtenni, úgy hívják, hogy fagyálló. ( én személyszerint nem is tudnám, mert annál jobban szeretm az állatokat ).


Tudom ez a megjegyzésem sok ember ellenszenvét váltja ki, de sajnos a hatóság tekintetében, és a felelőtlen kutyatartók tekintetében maximum 20%-os pozitív tapasztalataink vannak a megváltozásra.


Persze ez a fagyálló dolog azért megfontolandó, főleg akkor, ha rátok nézve is veszélyt jelent, és hatóságilag nem tudtok semmit tenni. Ezt az utóbbit azért írtam le, mert egy agresszív pit elég kiszámíthatatlan is bír lenni, és akár emberre is támadhat. Sajnos sok olyan rossz tapasztalatunk van, mikor a hatóság a füle botját sem mozdítja ilyen esetekben addíg amíg a kutya emberre nem támad. És ugye azt hiszem ezt jobb nem megvárni.


Mindenkitől elnézést az utóbbi megjegyzésemért, de sajnos vannak és voltak olyan helyzetek, amikor nincs más kiút, bár én ezt sohasem tudnám egy állattal megtenni.

Csak egy kósza ötlet volt.

2013. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Egyszerű, ha beteszi a lábát hozzátok vágd fejbe olyan erősen, hogy megdögöljön. Nem kell sajnálni, a te kutyádat sem sajnálta senki rajtad kívül.
2013. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy nem a kutya a hibás, és részben sajnálom is őt, de az a kutya már egészen biztosan nem élne, amelyik megöli a kutyámat. Nem szoktam ilyet javasolni, de ha a hatóság és a szomszéd sem tesz semmit, tegyél te magad.
2013. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

ha ezt az én kutyámmal tette volna,és feljelentés után sem történik változás biztos,hogy megmérgeztem volna azt a kutyát!(pedig nagyon állat barát vagyok!)

tudom,hogy nem a kutya a hibás,de ne hogy már ti éljetek rettegésbe, legközelebb titeket támad majd meg vagy mi?

2013. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A rendőrség nem tesz semmit. A szomszéd egy-két hónapja megígérte, hogy elviszik a fiához de még mindig nem vitte mert felújítják a házukat.
2013. máj. 5. 13:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha megmérgezném még én lennék a hibás szóval nem fogom, meg amúgy se lenne szívem egy állatot hiába vagyok kva mérges rá. A másik kutyával semmi bajom. Ha megcsinálom a kerítés náddal szerintetek 100%, hogy nem tud átjönni?
2013. máj. 5. 13:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, hogy nem bírnád megtenni, de az a helyzet, hogy a pit kíválóan tud mászni.

Ha a kerítésen nem jut át, megpróbálja alatta, ha úgyse, akkor átmászik.

Sajnos nem tudsz olyan kerítést a 2 m-es betonfal kivételével, amin ne jutna át.

Ez kb olyan mintha egy leopárdnak építenél kerítést.

A nádat szétkapja két pillanat alatt, és csak a pénzed dobod ki.


A jelenlegi kutyádat viszont vidd be addíg amíg nem rendeződik a dolog...

Sajnos...

2013. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!