Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vegyes étrend jó...

Szerintetek vegyes étrend jó egy kistermetű kutyának? (most növendék)

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy forrázott baromfi farhátat, nyakat, fejet stb. összekeverném reszelt nyers zöldséggel és ez lenne az egyik menü. A másik pedig egy olcsóbb középkategóriás táp lenne és ezeket adnám neki felváltva.Táppal önmagában nem akarom etetni.Szerintetek?Van aki így etet?

2013. máj. 5. 08:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy adnék neki tojást, túrót, halat stb is nemcsak baromfit.
2013. máj. 5. 08:38
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Mivel kutyakiképzéssel foglalkozunk, sok kutyával van tapasztalatunk.


A tapasztalatunk szerint pedíg a válaszom hogy igen.


Nyugodtan etetheted a kutyát vegyes étrenddel, csak arra ügyelj, hogy a zsírt, vagy olajat ne felejtsd ki, és kb annyira sózd meg, mintha magadnak csinálnád.

Egyébként ez a fajta etetés talán egészségesebb is mint a tápok, mivel sajnos még prémium tápoknál is előfordul nagyon silány minőségű. Ráadásképp nagyon sok táp hosszútávon vesekárosító hatású. Sajna ez saját tapasztalatunk.


Egyébként ez a táp dolog a lusta gazdiknak lett kitalálva, régebben kb. 20 éve nem igazán volt elterjedve. Régen főztek a kutyának, és egészségesebbek is voltak.

Sokan egyszerűen nem adnak a kutyáknak csontot, pedíg az egészséges kemény széklethez kell. A bűzmirigy sem ürül, ha a széklet lágy.


Ja és még annyival egészíteném ki az étrendet, hogy adhatsz nekik rizst is. A rizs nagyon magas fehérje és szénhidrát tartalmú, és keményíti a székletet is. Érdemes keverni a kajájukba.


Elképzelhető, hogy valamelyik kutya nem eszi pl. sárgarépát vagy fehérrépát ( Ez nálunk többször előfordúlt, és ki is válogatják) akkor azt hagyd ki.


Tehát nyugodtan etesd így ahogy írtad.


Remélem tudtam segíteni...és sok örömet és hosszú együtt eltöltött éveket kívánunk...

2013. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából én is így etetek, nállunk bevált.
2013. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, első válaszolónak főképp.A kutyus szerencsére mindenféle zöldséget szeret, még a céklát, petrezselyem gyökeret is megeszi.

Rizst is fogok neki adni ha nem is minden nap.Zsírt, olajat milyet adjak mellé?Napraforgó, oliva,állati zsír?

Néha lenmag örölve?

2013. máj. 5. 20:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Régen is voltak kutyáink(kb 15 éve),nagy-közepes testűek és sokszor kaptak csontot, húst, volt hogy maradékot is a táp mellé és csak az oltások idején láttak állatorvost.Semmi bajuk nem volt, nem voltak allergiásak, jó volt a székletük, izmosak, energikusak voltak.Én azt gondolom, hogy lehet akármilyen táp is azért a valódi húst, húsos csontot, valódi zöldségeket nem pótolja egy sem.
2013. máj. 5. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedre, hogy milyen zsiradékot, hát ha abból indulsz ki, hogy a husokon zsír van, akkor inkább azt.

A kutyák nem igazán ismerték a napraforgó olajat :)


Tehát inkább zsiradékot, mintsem olajat.


Persze azért telítetlen zsírsavak nem ártanak...

Főként az omega zsírsavak, mert azoknak értisztító hatásuk van, de pl jó ötlet a lenmag is...

2013. máj. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm!!
2013. máj. 6. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!