Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová fordulhatnék? A kutyám...

Hová fordulhatnék? A kutyám nagyon problémás, meg akarok válni tőle.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy német juhászkutyám. Elrontottam a nevelését, és a szocializációját, túl domináns és ideggyenge is. Megőrül más kutyák láttán, ha fűnyírót, vagy fűkaszát hall, őrjöng, mint egy vadb*rom. Nem bírok vele, csak megkeseríti az életemet.

Ezért szeretnék megválni tőle. Létezik olyan ember, aki bevállalná ezt a kockázatot? Hová fordulhatnék ezzel? Sokszor már sírok, annyira kiidegel a kutya. Kutyaiskolai próbálkozásaink nem jártak nagy sikerrel, főleg, mivel látom hogy nem bírok el vele. Ő sok nekem.

Viszont nagyon szeretem, és szeretnék neki egy újabb esélyt adni, egy új gazdánál. Csak a kérdés: mennyi esély van rá, hogy egy ilyen kutyát akárki befogad? Ha van is ilyen ember, annak rendkívüli határozottsággal és tapasztalattal kell bírnia, csak úgy egy embernek nem adnám oda.

Ha nincs más esély, akkor pedig elaltattatom, vagy menhely, de mivel szocializálatlan ezért könnyen lehet, hogy megkeserítené a menhely életét is.

Hová forduljak a problémámmal? Segítsetek, kérlek, már nem bírom idegekkel.



2013. máj. 5. 10:53
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Egyébként a kutya nem hülye, alap parancsszavaknak engedelmeskedik, egyedül a szocializációval van gond. Ha határozott kézben, megfelelő motivációval dolgozik, és nincs zavaró tényező, akkor kiváló munkakutya.
2013. máj. 5. 10:59
 2/39 anonim ***** válasza:
81%

felelős állattartás:) tönkretetted a kutya életét és úgy adod elő mintha te lennél az áldozat:D

nem tudsz mit tenni. valószínűleg senki nem fogja elvinni a kutyát. marad a menhely...

2013. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Hozzájuk fordulj: [link]
2013. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én tettem tönkre, és talán te is áldozatnak éreznéd magad, ha végigcsináltad volna vele azt a fél évet, aminek semmi eredménye nem volt ami a szocializációt illeti. Ja, de bocsánat, volt eredménye: egy idegroncs lettem, aki remeg, ha a kutyáját ki kell vinni az utcára.
2013. máj. 5. 11:05
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
kedves kérdező! nem lennék idegroncs.:) 2 kan amstaffot nevelek békességben (és panelban). ha ez nem lenne elég akkor még van egy (épp tüzelő) szuka pincsim.
2013. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az, hogy milyen iskolákba jártál vele.

Ismerősömnek ember és állat agresszív kutyája van, elszúrta ő is a nevelését. December óta járnak oktatóhoz (tükörsuli), heti 1 alkalommal. A kutya nagyon szépen javul!!!

2013. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Igen, te egy határozott egyén vagy. Én nem. És ez a kutya még pluszban rendkívül domináns. És a sok kudarc, hogy nem vagyok alkalmas rá, hogy neveljem, és a viselkedés, amit produkál, kissé idegbeteggé tett.

De igazad van, elismerem, kezdő voltam, amikor hozzánk került, és ez csak és kizárólag az én hibám. De megérdemel egy új esélyt egy jobb gazdánál. Ha nincs rá jelentkező, akkor pedig altatás.

2013. máj. 5. 11:24
 8/39 anonim ***** válasza:
Ő egyébként egy pit-staff-boxer keverék.
2013. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Jártunk suliba, próbálkoztunk szocializálni, az oktatóm birkatürelmű kutyáival már jól elvolt, de a többivel nagyon nehezen szoktattuk össze, végül az oktatóm is azt mondta, hogy fogalma sincs mi a kutya baja, nekem pedig elfogyott az erőm és a türelmem. Egyedül nem tudom helyrehozni, kutyasuli pedig nincs a közelben, csak az, ahová jártam, de ott nem volt eredmény, vagy nagyon lassú.
2013. máj. 5. 11:29
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

keress fel egy másik kutyasulit!

mert lehet,hogy amibe jártatok nem volt megfelelő!


én a helyedben, ha már így elrontottam a kutyámat akkor a minimum ,hogy eljárok vele kutyasuliba,vhogy össze szedném a pénzt..

altatás és menhely nálam kizárt lenne!

2013. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!