Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová fordulhatnék? A kutyám...

Hová fordulhatnék? A kutyám nagyon problémás, meg akarok válni tőle.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy német juhászkutyám. Elrontottam a nevelését, és a szocializációját, túl domináns és ideggyenge is. Megőrül más kutyák láttán, ha fűnyírót, vagy fűkaszát hall, őrjöng, mint egy vadb*rom. Nem bírok vele, csak megkeseríti az életemet.

Ezért szeretnék megválni tőle. Létezik olyan ember, aki bevállalná ezt a kockázatot? Hová fordulhatnék ezzel? Sokszor már sírok, annyira kiidegel a kutya. Kutyaiskolai próbálkozásaink nem jártak nagy sikerrel, főleg, mivel látom hogy nem bírok el vele. Ő sok nekem.

Viszont nagyon szeretem, és szeretnék neki egy újabb esélyt adni, egy új gazdánál. Csak a kérdés: mennyi esély van rá, hogy egy ilyen kutyát akárki befogad? Ha van is ilyen ember, annak rendkívüli határozottsággal és tapasztalattal kell bírnia, csak úgy egy embernek nem adnám oda.

Ha nincs más esély, akkor pedig elaltattatom, vagy menhely, de mivel szocializálatlan ezért könnyen lehet, hogy megkeserítené a menhely életét is.

Hová forduljak a problémámmal? Segítsetek, kérlek, már nem bírom idegekkel.



2013. máj. 5. 10:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod, mit tennél még meg érte. Ismerősömék először hónapokig 130km-t autóztak oda-vissza a kutyával hetente, h megfelelő terápiára hordják, speciális terápiás csoportba, most már eljutottak odáig, hogy helyben is meg tudják oldani a dolgot.

Merre laksz?

2013. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de már nincs türelmem és energiám hozzá. Nem lennék képes arra, hogy 130 km-re hurcoljam. Szemét dolog, de jobb lenne, ha tiszta lappal kezdenék egy új, lehetőleg megadó természetű kutyával. Ami ráadásul kistermetű. Így utólag már tudnám, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy megfelelő szocializációja legyen, de a mostani kutyára már nincs energiám. Egykor volt, próbálkoztam, nem sok eredménye lett.

Amúgy Tápiógyörgyén lakom.

2013. máj. 5. 11:43
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először akartam egy cifra választ írni, de rájöttem, hogy nem posztom téged megítélni, még ha nem is értek veled egyet.


Volt egy bulldogos válaszoló, akinek szintén hasonló problémája volt, neki végül a Cerberos kutyaiskola egyik dolgozója fogadta be a kutyát. Próbálj tőlük segítséget kérni, illetve talán az Állatvédőrség is tud valamit tenni az ügyedben. Remélem, megoldódik a problémád. Hirdesd őt neten is, hátha találsz megfelelő gazdát. Ha közelebb laknál, és nem lenne egy ideiglenesem, lehet, hogy megnézném magamnak én is a kutyát, mert kíváncsi lennék, hogy tényleg olyan szőrnyű-e, vagy csak eddig inkompetens emberek próbálták megnevelni.

2013. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Szóval inkompetens vagyok. Oké, akkor marad a macska, azzal legalább nincs ennyi gond xD

Már írtam a német juhász fajtamentésnek e-mailt, de lehet hogy fogok a Cerberosnak és a Állatvédőrségnek is.

2013. máj. 5. 12:15
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom erre már magad is rájöttél, hogy inkompetens vagy, hiszen nem sikerült a problémát megoldani. De egyébként nem rád gondoltam most, hanem a kiképzőre.
2013. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban laksz? Nem tudod megoldani úgy a sétát hogy ne találkozzatok más kutyákkal? Esetleg csak a sulivezető kutyáival? Felelősséget vállaltál azért a kutyáért. Értem én hogy te megpróbáltad helyrehozni de ez nem elég. Ha csak a szocializáció a probléma, hát egye fene akkor ne találkozzon más kutyákkal, de élhessen. Rengeteg kutya van utcán akik szintén megérdemelnék az esélyt.

Egyébként meg, hogyha már most az új kutyán gondolkodsz (amit kissé elítélek, de nem az én dolgom) akkor most legalább tájékozódj, és figyelj oda a szülők szűréseire,eredményei hogy elkerüld az ideggyengeséget, valamint egy igazán birkatermészetű kutyát válassz.

2013. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Igen, kertes házban lakunk, de nem csak a szocializációjával van gond. Hanem sok mással is, amiket leírtam, meg még hozzá ilyenek, hogy túl hevesen őrzi a területét, kisgyerekek közé nem lehet engedni, a bejövőkre felugrál, és hiába szólok rá, nem hallgat rám.

És képzeld, annyi eszem még van, hogy igen, tanultam ebből az esetből, ha tiszta lappal kezdenék, egy nyugodt, megadó természetű kölyköt választanék, akit rendesen felnevelnék, és a mostani kutyámmal meglévő problémákat elkerülném.

Ítéljetek el, mondjátok, hogy gonosz vagyok, de ha egyszer nem egyezik a hullámhosszunk a kutyával, és nincs türelmem energiám azt a nagyon hosszú utat végigjárni a helyreállításáig, akkor nincs más út, megválok tőle, elkerül egy jobb gazdához, vagy valami kutyaiskolába beadom, hozzák helyre, és adják örökbe. Így neki is jobb élete lesz meg nekem is. Ennyit szeretnék.

És azt hiszem, hogy talán mégsem vagyok olyan gonosz, és elítélendő, ha próbálom a kutya javát legalább annyival szolgálni, hogy egy HOZZÁÉRTŐ gazdához adom, aki vállalja a vele járó összes dolgot.

2013. máj. 5. 13:59
 18/39 anonim ***** válasza:
67%
Támogatom, hogy elakarod ajándékozni egy jobb gazdinak, mert te nem tudtál róla gondoskodni, de hogy elaltatás felmerüljön az durva. Te rontottad el, miattad alakult ki a helyzet mert nemtörődömségből és divatból vettél kutyát ezek után a te hibáid miatt megölnéd az állatot? Ez már nekem sok!!! Másik kutyán meg ne is gondolkozz akármilyen méretű kutyát választasz az is erre a sorsra fog jutni! Ha pedig tenyésztőtől akarsz majd kutyát, hogy ne legyen ideg gyenge ilyen előélettel és kutyatartási háttérrel egy normális tenyésztő se fog neked kutyát eladni!
2013. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Az altatás lenne az utolsó megoldás, először valami gazda után néznék nyilvánvalóan.

Teljesen hülyének meg ne nézzetek, lesz kutyám őutána is, és már mondtam, de elmondom még egyszer: tanultam a hibámból. Következőleg nem egy domináns óriási kant választok, hanem egy nyugodt, megadó kutyát. És őt jól fogom nevelni, időben kutyaiskolába és ingergazdag környezetbe viszem, szocializálom, és alapfokon kiképzem. Lehet, hogy egy ilyen nehéz esetet mint a mostani kutyám, nem tudok megoldani, de egy könnyen kezelhető kutyával képes lennék bánni.

2013. máj. 5. 14:23
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj kérdező de én mindebből azt vettem le hogy egyáltalán nem értettél meg semmit a jó kutyanevelésről. hiszen az hogy semmi de semmi az ég világon neveltetése nincsen illetve semmit de semmit az ég világon nem hallgat rád, az nem más hibája mint a tied. illetve ahogy kispalikee is írta több mint valószínű hogy a kutyaiskola sem lehetett megfelelő. azt már most leszögezném hogy tuti nem fektetett hangsúlyt a gazda kutya közti kapcsolatra. namármost ez egy halálosan leírhatatlanul fontos dolog. hogy megmutassák a gazdának hogyan érhetik el azt hogy a kutya rájuk hallgasson. nem azon van a lényeg hogy a suliban megtanuljon a kutya leülni. hiszen hiába tudja ha tekintélyed meg nulla és nem ül le neked mondjuk. és ez csak egy csepp ugye a tengerben. namármost. ha fogalmad nincsen erről (ami nyilvánvaló hiszen valamicske változás azért mindenképpen lett volna) akkor ugyanúgy egy megadó típusú kutyát is simán elcseszhetsz. ugyanúgy a megadó típusú kutya is kezelhetetlen lesz, ugyanis ha nem te vagy a falkavezér azt valakinek be kell töltenie. ami azt jelenti hogy a kutya dönti el (ahogyan a jelenlegi is) ki barát és ki ellenség. elgondolkodtam továbbá azon is hogy egy kutya egészen a felnőtt koráig bizony nem olyan egyszerű dolog. akár domináns akár nem, szüksége van egy jó vezetőre. egy gazdira aki következetesen és határozottan megtínatja arra mit szabad és mit nem. egy kölyökkutya is ugyanúgy lazán kiröhög ha nem vagy képes helyt állni megfelelően. és hiába viszed kutyasuliba ha TE, ismétlem TE nem tudod megfelelően irányítani és nevelni a kutyát. én egyetértek kispalikee azon mondatával is hogy több mint valószínű ez a kutya megfelelő kézben kisangyallá válik. díjazom hogy egy megfelelő gazdihoz szeretnéd jutattni. ellenben azon terveiddel egyáltalán nem értek egyet hogy egy új kutyával te tiszta lappal indulnál. hiszen semmit az ég világon nem értettél meg. jól látható abból hogy tipikusan a kutyát hibáztatod ahelyett hogy magadban keresnéd az okokat. nem lényeg hogy milyen élete volt eddig. egy kutya (szerencsére) tökéletesen képes alkalmazkodni. nekem eszembe jutott továbbá néhyány kérdés amire leköteleznél ha válaszolnál. egy másik hasonló témához írtam ugyhogy inkább csak átmásolnám, ha nem baj.


eddig ti mit tettetek a kutyáért? hogyan foglalkoztok vele? hogyan etetitek? hogyan próbáltátok a pórázhoz szoktatni? ha nem hallgatott rátok mit csináltatok? ha morgott, nem elfogadhatóan viselkedett mi volt a reakciótok? úgy általában mi a kutya napi programja? játszottatok e valaha vele, mondjuk labdával (apport)? dicsértétek e valaha bármiért amit jól tett? ösztönöztétek e már valaha bármilyen dologra amit biztosan tudott így dicsérve őt, biztatni hogy jól tette amit tett? tudjátok e mi az a pozitív-negatív megerősítés alkalmazzátok e? neveltétek e bármilyen módon a kutyát valaha? tudjátok e mit jelent a falkavezérség? tudjátok e hogyan/miként lehettek jó falkavezérek?


ez segít azzal is szembesülni hogy valóban megértetted e a lényeget. bár hogy én őszinte legyek ezekkel az alapvető dolgokkal tuti biztos hogy nem vagy tisztában mert akkor az a kutya nem így viselkedne.

2013. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!