Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz hogy kutya...

Mi kell ahhoz hogy kutya tenyésztő legyek?

Figyelt kérdés
Igazából hobbi lenne nem ebből akarok meggazdagodni csak jöjjön vissza az a pénz amit én belefektetek nyereség nem kell .elsősorban kennel tulajdonosokat kérdezek hogy merre induljak mit kell tennem hogy saját kennelem legyen . Nagyon szépen köszönöm!
2013. máj. 5. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb tenyésztők nem úgy jöttek létre, hogy ők eldöntötték, hogy na most ők azok lesznek. Hanem jött magától automatikusan. Először volt egy bizonyos fajtájú kutyájuk, ezáltal még jobban megszerették a fajtát, komolyabban akartak vele foglalkozni, igy lett egy olyan is, akivel eljárhattak kiállitásra, meg tenyésztésre is megfelelő volt, de ezt mind a fajta szeretetéből, a kutyázás élményéért tették, mert imádnak evvel foglalkozni, és persze a mai napig úgy vannak a kutyák tartva, mint a családtagok. Egy fajta mániának nevezném én ezt, megszállottság.:D

Nagyon vonalakban ennyi a véleményem.

Nekem sem tervezett volt, hogy erre a pályára lépek, de úgy érzem elkerülhetetlen ez a dolog.

Muszáj, hogy érdekeljen a fajta, én az utóbbi évben rengeteg tanultam a kedvenc fajtámról, hogy mire jön a várva várt kiskutyám, ne legyek felkészületlen, de ebben a szakmában élete végéig tanul az ember.:)

Egy tenyésztő palánta.:D

2013. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
DE, hogy a kérdésekre is válaszoljak, először is a fajtát döntsd el, hogy melyikkel foglalkoznál szivesen, elkell járni kiállitásokra, ismerkedni tenyésztőkkel és tanulni tőlük, vagy magadtól olvasgass, venni egy megfelelő kiskutyát, akivel sokat kell foglalkozni, amikor eljön az ideje szűrni a betegségekre, tenyészszemlére vinni, kell legyen egy cél a szemed előtt, hogy milyen kutyát szeretnél létrehozni, mivel javithatsz te a fajtádon, és persze néhány kiállitásra sem árt elvinni.:)
2013. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem akarok bunkó lenni de gondolhatod hogy én is vagyok vele nem csak unalom űzésből akarok az lenni :D szal több mint hobbi
2013. máj. 5. 19:51
 4/8 A kérdező kommentje:
német juhászkutyákkal szeretnék jelenleg is van kettő tks kanom
2013. máj. 5. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha tenyészteni akarsz akkor nem jön vissza a pénzed mert egyre többet kell költs a minőségi kiskutyákra, orvoslásra, ennivalóra és rengeteg időt elvesz. Nem lehet hogy a kutyád csak lefial és többet nem érdekel.

Van 2 féle "tenyésztő":

az egyik lélekkel, szeretettel tenyészt, szinte már ez a szakmája a másik a szaoritó. Pénzéhes ember, a kiskutyákat nem gondozza megfelelően és nem figyel a megfelelő vérvonalra és a betegségek kiszűrésére sem.

Én is akarok tenyészteni bordereket, de nagyon meg kell még gondoljam a témát.Először kiállitási eredmények kellenek (már ha kiállitási kutyákat tenyésztesz) utána megkeresed a megfelelő kutyát a kutyádhoz, feneveled a kölyköket majd a legjobb gazdihoz adod őket! :)

Ez nem hobby hanem mánia :)

2013. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát figyelj ha nem jön vissza a pénz hanem csak megy akkor szerinted miért éri meg tenyészteni egy tenyésztőnek és most ne beszéld be magadnak hogy csak a fajta fenntartása miatt tenyészt akkor is ha csöves lesz ... nyilván aki mindent belead nagyon állandó munkahelye sincs csak alkalmi akkor szerinted hogyan él meg ? engem mondom nem érdekel a pénz de azért túlzásokba esel :D
2013. máj. 5. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha annyira tudod akkor miért is kérdezted?
2013. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint 4 éve foglalkozom intenzíven a témával,járok kiállításokra,figyelem az aktualitásokat,rengeteget olvasok a témában de még jelenleg is úgy gondolom,hogy kevés lennék a tenyésztéshez.Manapság a tájékozatlan embert ott csapják be,ahol csak tudják.Gondolok itt alapjáraton az első tenyészteni kívánt kutya vásárlására is például.Ha nem vagy kellően felkészült,bizonytalan vagy,akkor megvan az esélyed rá,hogy egy tenyésztésre alkalmatlan,vagy esetleg csak "tucat" kutyát kapsz,ami nyilván nem hoz olyan eredményeket a versenyeken,ami indokolná,hogy a vérvonala tovább éljen.


Mellesleg itt megjegyzem,hogy ami manapság folyik a versenyeken az néha már nevetség.Egy-egy kutyafajta esetében már olyannyira elcsúsztak az eredeti standardtől,hogy csak na.Meg amikor odamegy a bíró az egy handlerhez "puszi-puszi mivan veled?" és lám,hogy pont ők nyerik meg :)))


Na de visszatérve erre a "bizniszre".Nagyjából jól írták.Haszon az első időben szinte 0.Később,ha neved lesz a szakmában és rengeteg eredményed (ez sok-sok év munkája),akkor esetleg valami kis hasznod lesz az egészből.


Ja,és megfelelő végzettség nélkül....szerintem ma ez esélytelen.Olyan állatorvosok vannak (tisztelet a kivételnek),hogy a pénzért bármit belemagyaráznak az emberbe,hogy mennyibe kerül a kutya "kezelése".Ha minimális állategészség-ügyi végzettséged sincs,megesznek reggelire.Továbbá tízéves kutyás tapasztalat,tekintély és falkavezérség a legmagasabb szinten (ha csak nem akarsz külön handlert fizetni..)


Nem akarok mindent részletezni,mert hajnalig írhatnék.

Nem nyereséges,iszonyat meló és mellette rengeteg tanulás,pénz,energia.

Ezt ma már tényleg csak az kezdje el,aki halálosan fanatikus és minden létező szabadidejét és pénzét (az elején) képes ebbe fektetni.


Gondold át,remélem segítettem:)

2013. máj. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!