Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket, tapasztalatokat...

Véleményeket, tapasztalatokat kérhetnék?

Figyelt kérdés

Azt előre szeretném leszögezni hogy nem provokációnak szánom a kérdést!

Mi a véleményetek a Cerberos és a Tükörmódszer iskolákról?

Kinek melyik vált be?

Miért?

Mi a véleményetek Cesar Millanról , Jan fennelről?


Milyen kutyátok van?

Domináns?

Ivaros vagy ivartalan?


Szeretnék mindenkit megkérni hogy lehetőleg ne pontozzatok senkit mert őszinte véleményekre, tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Tehát egyik tábor se pontozgassa a másikat legyetek oly szívesek.


Köszönettel: Andrea



2013. máj. 5. 20:23
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Korábban volt itt valaki, aki nagyon nyomta azt hogy a magyar IPO válogatott tagjai mind tükrösök, illetve hogy a rendőrségi kábszer és bombakereső kutyákat, valamint a profi mentőkutyákat is tükörrel készítik fel. Mivel ezt a területet elég közelről ismerem, kértem hogy mondjon neveket. Nos, azóta is mondja...


Nem azzal van a gond hogy valaki hobbi szinten kutyázgat, hanem azzal, hogy a hobbi szinten kutyázgatókkal foglalkozók a komoly kutyás munkát fojtóval, szögessel, pórázzal rángatós állatkínzós dolognak állítják be és pont abból csinálják a propagandát maguknak ha nem akarod a kutyádat kínozni, akkor gyere hozzánk dupla ennyiért.


A hobbi szinten kutyás sportokat űzésről annyit még hogy elkezdtek hobbi szinten terelni is, hát azon nem tudom hogy sírjak vagy röhögjek.


[link]

2013. máj. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
66%

Nem kötözködésből, tényleg érdekel:

Mi alapján gondolod, hogy a tükrös kutyák idegen környezetben nem müxenek? Mert nekem ez így kijelentve ugyanolyan értelmetlen feltételezésnek tűnik, mint az, hogy a tükrös kutyák nem tudnak pórázon közlekedni, lefagynak tőle, meg minden, holott oviba, alapfokra is már mindenki pórázzal jön-megy...


Szerintem, ha vannak is olyan kutyák, akik nem tudnak idegen környezetben jól dolgozni, az nem a módszer hibája, hanem az, hogy a gazda nem viszi a kutyáját sok helyre, nem gyakorol vele idegen helyen...


Nekem úgy tűnik, a középfokú tanfolyam nagyon sokat segít a boldog együttélésben a kutyámmal. Az elmúlt két évben a környék összes kutyaiskolájában voltam már, s voltam több tipikusan hagyományos, félhagyományos képzésen is - az ott tanult technikák, a kapott tanácsok esetében pedig már az számított jónak, ha nem ártottak. xD


Szerintem az igénytelenségnek a kutyatartók között sok mutatója van, ez nem tartozik közéjük. Arról nem is beszélve, hogy te sem hobbikutyás szemszögből közelítetted meg a kérdést, hisz arról beszélsz, idegen terepen mennyire dolgoznak nem jól a tükör kutyák. De ez ki a fszt érdekel, ha az adott hobbikutyás nem akar idegen helyen dolgozni az ebzetével?

Olimpikon futó - parkban kocogó - tv előtt gömbölyödő

Munkakutyás - hobbikutyás - igénytelen kutyás

2013. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
66%
Mindenhol vannak ostobaságok. De azért az se tartozik az igényes kutyatartás fogalmába, mikor elvileg profi terelőverseny győztese után a birkák véresre vannak tépve... Mert azt már nem is lenne szabad versenyben hagyni, aki sebet ejt a birkán. A terelés még olyanabb, mint bármelyik sport, mert a birka élőlény és érték - ezért terelni csak jól kézben tartható kutyával lehet, ami már sok hobbi kutyás szintjét meghaladja. De pl az agility a tipikus kocogás, amit mindenki tud legalább hobbi szinten űzni.
2013. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
48%

"Mi alapján gondolod, hogy a tükrös kutyák idegen környezetben nem müxenek? Mert nekem ez így kijelentve ugyanolyan értelmetlen feltételezésnek tűnik, mint az, hogy a tükrös kutyák nem tudnak pórázon közlekedni, lefagynak tőle, meg minden, holott oviba, alapfokra is már mindenki pórázzal jön-megy..."


Nem engem kérdeztél, de gondolom az alapján, amit lát.


"Szerintem, ha vannak is olyan kutyák, akik nem tudnak idegen környezetben jól dolgozni, az nem a módszer hibája, hanem az, hogy a gazda nem viszi a kutyáját sok helyre, nem gyakorol vele idegen helyen..."


Nem a kutyával való együttélést tanítja meg a módszeretek? Abba az is beletartozik hogy olykor ismeretlen helyekre is elmentek.


"Nekem úgy tűnik, a középfokú tanfolyam nagyon sokat segít a boldog együttélésben a kutyámmal. Az elmúlt két évben a környék összes kutyaiskolájában voltam már, s voltam több tipikusan hagyományos, félhagyományos képzésen is - az ott tanult technikák, a kapott tanácsok esetében pedig már az számított jónak, ha nem ártottak. xD "


Na bumm. Mások meg a tükörre mondják azt hogy kidobott pénz volt.


"Szerintem az igénytelenségnek a kutyatartók között sok mutatója van, ez nem tartozik közéjük. Arról nem is beszélve, hogy te sem hobbikutyás szemszögből közelítetted meg a kérdést, hisz arról beszélsz, idegen terepen mennyire dolgoznak nem jól a tükör kutyák. De ez ki a fszt érdekel, ha az adott hobbikutyás nem akar idegen helyen dolgozni az ebzetével?"


Tehát környezethez kötődő kutyákat kell nevelni, az a hobbikutyázás?


"Olimpikon futó - parkban kocogó - tv előtt gömbölyödő

Munkakutyás - hobbikutyás - igénytelen kutyás"


Nem jó a hasonlat, aki a parkban szokott kocogni, az tud futni parkon kívül is. Mondjuk vicces lenne ha valakinek aki állandóan azzal dicsekszik hogy mennyit kocog azt mondanák hogy jó, akkor gyere el futni velünk a tó körül, az lenne a válasza hogy de én nem tudok a tó körül futni mert csak a parkban szoktam! :-DDD

2013. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

"Mindenhol vannak ostobaságok. De azért az se tartozik az igényes kutyatartás fogalmába, mikor elvileg profi terelőverseny győztese után a birkák véresre vannak tépve..."


Na! Hol volt ez a terelőverseny és melyik volt ez a győztes kutya?


"Mert azt már nem is lenne szabad versenyben hagyni, aki sebet ejt a birkán. A terelés még olyanabb, mint bármelyik sport, mert a birka élőlény és érték - ezért terelni csak jól kézben tartható kutyával lehet, ami már sok hobbi kutyás szintjét meghaladja."


Akkor a tükrösök miért ridgebackkal akartak terelni, ami jól láthatóan nem terelt, hanem kiszúrta a nyáj leggyengébb birkáját és le akarta gyilkolni?


"De pl az agility a tipikus kocogás, amit mindenki tud legalább hobbi szinten űzni."


Na! Mondj légyszíves tükörrel kiképzett komoly agility kutyát eredményekkel!


(Borítékolom hogy nem fogsz konkrétumokat mondani, a többi tükröshöz hasonlóan.)

2013. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
50%

Ez annyira vicces. :)

A reakcióid egy része azon alapszik, hogy ne általánosítsak (mármint, attól, mert nekem jó a tükör, másnak nem biztos, hogy az), holott én valóban nem is általánosítok, mert csak a saját tapasztalataimat írtam le, míg a módszer kritikusai folyamatosan általánosítanak, mert láttak néhány rosszul működő tükör kutyást (s nyilván hasonló mennyiségű nem tükröst is, csak az senkit nem érdekel).


Az oktatásokon elmondják, hogy vinni kell a kutyát több helyre, mindig növelni kell az ingerkörnyezetet, mert a kutyának meg kell tanulnia általánosítani. Attól, mert sokan ezt nem fogadják meg, az még nem a módszer hibája, az oktatók nem állnak lesben a bokorban a reggeli sétán, hogy na most!


Vannak olyan elvetemült emberek, akik csak annyit akarnak, hogy nagyjából mindenhol be tudják hívni a kutyájukat, és nem akarják azt, hogy bárhol, bármikor képesek legyenek magas szintű vizsgák letételére. Ők a kocogók. A hasonlatom pedig igen jó, mert ezek a kocogó kutyások a maguk igényei szerint bárhol képesek helytállni, de nem igen tudnak lefutni egy profit. Esetleg, ha jó napjuk van, kijön a család szurkolni, akkor talán rövid távon az ismert kis parkjukban nem kapnak akkora verést. :D

2013. máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
66%

1. Valóban igen rossz a névmemóriám, Árkosi József mesélt nekem erről az esetről asszem, kérdezd meg őt.


2. Most komolyan te egy képből meg tudod állapítani, hogy a kutya le akarta gyilkolni a kiszemelt áldozatot, s nem mondjuk utána fordult, hogy visszahozza? Tutituti? Hát, Te nagyon profi vagy.... (még úgy is, hogy azt én magam is kétlem, hogy egy ridgeback-kal pont terelni kellene).


3. Mi a kérdés? Ha az agility lehet kocogás, akkor most én nem értem, hogy jön ide az, hogy van-e olimpikon tükrös agilitys? Ha azt állítom, hogy az agility egy tipikus hobbira is alkalmas sport, akkor ezt miért azzal kéne bizonyítanom, hogy mondok az iskolából egy komoly versenyzőt? Nem azzal kéne bizonyítanom, hogy rengetegen űzik ezt a sportot, miközben jól érzik magukat a kutyájukkal, bár versenyen eszükbe se jutna indulni? :)

Egyébként, nem tudok, mert mi nem náluk agilityztünk, nem is nagyon érdekel.


Féleértés ne essék: én nem a tükör iskola harcos őrangyala akarok lenni. Én csak próbálom szegény, igénytelennek titulált kocogókat védeni - akiknek egyébként a tükör iskola jó lehetőséget nyújt a hobbijukra, esetleg fejlődésükre.

2013. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
66%

Még annyit, hogy így visszaolvasva néhány pont elég rosszul "hangozhat". Sehol nem alkalmaztam gúnyt vagy hasonló negatív dolgot, csak jó kedvem van így reggel egy kis reménnyel kecsegtető zh előtt, ilyenkor alkalmazom tutitutit és társait. xD


A viccest meg úgy értem, hogy vicces, hogy két ember még írott szöveg mellett is mennyire el tud siklani egymás mellett. :D Milyen lehetne egy ilyen kis eszmecsere galamb postával? :D Egy hétig lehetne morfondírozni.

2013. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

"A reakcióid egy része azon alapszik, hogy ne általánosítsak (mármint, attól, mert nekem jó a tükör, másnak nem biztos, hogy az), holott én valóban nem is általánosítok, mert csak a saját tapasztalataimat írtam le, míg a módszer kritikusai folyamatosan általánosítanak, mert láttak néhány rosszul működő tükör kutyást (s nyilván hasonló mennyiségű nem tükröst is, csak az senkit nem érdekel)."


Vagy azon hogy nem láttak jól működő tükör kutyást (a villanylekapcsolós meg karácsonyfadíszítős, klikkertrükkökkel megtanított kutyákat ne vegyük ide). Én is láttam már tükör bemutatót, siralmas, aztán láttam a youtube -on ugyanezt a bemutatót megvágva.


"Az oktatásokon elmondják, hogy vinni kell a kutyát több helyre, mindig növelni kell az ingerkörnyezetet, mert a kutyának meg kell tanulnia általánosítani. Attól, mert sokan ezt nem fogadják meg, az még nem a módszer hibája, az oktatók nem állnak lesben a bokorban a reggeli sétán, hogy na most!"


Persze, a módszer kiváló, csak a sok hülye, aki szembemegy az autópályán...


"Vannak olyan elvetemült emberek, akik csak annyit akarnak, hogy nagyjából mindenhol be tudják hívni a kutyájukat"


Akkor miért a környezeti kötődésre gyúrnak? Az ennek pont aláver.


"és nem akarják azt, hogy bárhol, bármikor képesek legyenek magas szintű vizsgák letételére. Ők a kocogók."


Azért a kocogó is el akarja érni a buszt...


"A hasonlatom pedig igen jó, mert ezek a kocogó kutyások a maguk igényei szerint bárhol képesek helytállni, de nem igen tudnak lefutni egy profit. Esetleg, ha jó napjuk van, kijön a család szurkolni, akkor talán rövid távon az ismert kis parkjukban nem kapnak akkora verést. :D"


Nem jó a hasonlatod, ezek a hobbikocogók is el szoktak menni a parkukon kívülre mondjuk maratont futni, csak ők nem az órával versenyeznek, hanem arra kíváncsiak hogy egyáltalán meg tudják-e futni azt a távot.


"Valóban igen rossz a névmemóriám, Árkosi József mesélt nekem erről az esetről asszem, kérdezd meg őt. "


Bár a lottószámokat tudnám így megjósolni. De inkább megkérdeznéd te? Láthatóan ismered személyesen, nem kerülne nagy fáradtságodba.


"Most komolyan te egy képből meg tudod állapítani, hogy a kutya le akarta gyilkolni a kiszemelt áldozatot, s nem mondjuk utána fordult, hogy visszahozza? Tutituti? Hát, Te nagyon profi vagy.... (még úgy is, hogy azt én magam is kétlem, hogy egy ridgeback-kal pont terelni kellene)."


Tutituti. Nagyon profi nem vagyok, viszont már több terelőversenyen láttam, több kutyát láttam terelni és nekem is van olyan kutyám, aki napi gyakorisággal tereli az otthoni jószágot. Hidd el, ha vissza akarta volna hozni a ridzs a birkát, akkor nem a nyájtól elfele tereli. Amit a ridzs mutat, az nem terelés, hanem vadászat.


"Mi a kérdés? Ha az agility lehet kocogás, akkor most én nem értem, hogy jön ide az, hogy van-e olimpikon tükrös agilitys? Ha azt állítom, hogy az agility egy tipikus hobbira is alkalmas sport, akkor ezt miért azzal kéne bizonyítanom, hogy mondok az iskolából egy komoly versenyzőt? Nem azzal kéne bizonyítanom, hogy rengetegen űzik ezt a sportot, miközben jól érzik magukat a kutyájukkal, bár versenyen eszükbe se jutna indulni"


Minden sportot lehet hobbi szinten is űzni, nem csak az agilityt. De ha már sport, akkor a sportban benne van a megmérettetés is, lásd a hobbikocogó elindul a maratonon, a hobbiúszó a Balaton-átúszáson. Ugyanígy van verseny a hobbiagilityseknek is. Nos, itt van tükrös ebállat?


"Féleértés ne essék: én nem a tükör iskola harcos őrangyala akarok lenni. Én csak próbálom szegény, igénytelennek titulált kocogókat védeni - akiknek egyébként a tükör iskola jó lehetőséget nyújt a hobbijukra, esetleg fejlődésükre."


Ahogy én látom, nem a fejlődésre nyújt lehetőséget, hanem arra hogy lemennek a futira, akkor el lehet engedni a kutyáját a többivel, azok ott jól elvannak anélkül hogy figyelni kéne rájuk, a gazdik meg pletyózhatnak a Barátok közttől a Kiskegyedben olvasottakon át a zacher torta receptjéig mindennel. Megtehetik, mert a kutya jobban rá van kattanva a fajtársaira, mint rájuk. Nos, ez az igénytelenség hogy elégedettek azzal hogy a kutya ezt tudja. De kérdés hogy az ilyennek minek a kutya?

2013. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy minden kiképzés célja az kell, hogy legyen, hogy a kutyával normálisan együtt lehessen élni, bárhova biztonsággal elmenni. A kutya évszázadok óta háziasitva van, azóta az ember szoláglatában áll. igy számomra az az elsődleges szempont, hogy velem érezze jól magát, velem akarjon játszani. Az enyém is játszott kiskorában idegen kutyákkal, de ma már nem és nem is várom el egy 4 éves dobermann kantól, hogy ezt tegye. Arról harsog a tükör, hogy a kutyák ösztöneit ki kell elégiteni. na már most a folyamatos etetéssel ez nem történik meg. És igen elég elszomoritó az, ha a gazdi egy Eszterházy vagyon kifizetése után elmegy egy idegen környezetbe, és ha nincs nála véletlenül fél kiló virsli, a kutya használhatatlan. de olyan szinten, hogy még leülni sem tud. A behivásról meg ne is beszéljünk. nem a módszert szidom, de olyan agymosáson mennek keresztül az oda járók, hogy az hihetetlen. Ha valaki tanácsol mást, ami esetleg működne, de nem tükrös, azt egyszerűen kritizálják, mert számukra csak az a tökéletes. lehet szidni a hagyományos képzést, de meglehet nézni, hogy akkoriban hány szófogadatlan kutya volt, és most mennyi van.
2013. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!