Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz probléma?

Póráz probléma?

Figyelt kérdés
Miért van az,ha egy kutya(boxer)pórázon húz,de szabadon minden gond nélkül jön láb mellett?Nagyon húz,majdnem megfojtja magát.Ha le vesszük a pórázt,semmi gond.Csakhogy városban nem lehet póráz nélkül.Egy csomó kutyát neveltem már,de ilyet még nem láttam.Szabadon,abszolút kontrollálható,szót fogad,mint egy kis angyal.
2013. máj. 5. 21:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hogy próbálod rávenni, hogy ne húzzon?
2013. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Cesar féle - lábbal óvatos figyelemelterelés,visszafordulásos módszer,sima visszarántás.Sőt már jutalomfalatot is vittem egyszer,hátha a szaga meg a tudat hogy nálam van visszafogja,de nem.A kutya vörös,a gazdája meg Károly,főleg ő sétáltatja,murisak ahogy végig vágtáznak a városon.Mint Károly bácsi és Frakk.Bosszantó,mert tudom,hogy jó kutya,amint levesszük a pórázt,jön láb mellett mint az álom,ül,fekszik,marad stb.Nem értem.
2013. máj. 5. 21:45
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld ki, hogy egyszerűen megállsz, és addig maradsz egy helyben, amíg nem lazít a pórázon. Akkor viszont azonnal indulj meg, hogy meglegyen a visszajelzés. A Cesar-féle mozdulatot baromi nehéz hatékonyan kivitelezni, a visszafordulás néhány kutyánál nem válik be, mert mindegy neki, hogy merre megy, amíg megy, a visszarántásnak meg nincs elég visszatartó ereje. Az unalom, a "történjen már valami" viszont a legtöbb aktív kutyát gondolkodásra készteti, és ha a probléma megoldása a laza póráz, akkor arra fog törekedni. Legalábbis elég jó eséllyel :)
2013. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld hámmal sétáltatni nyakörv helyett, nálunk ez jött be. Mióta hámmal sétál láb mellett jön, egyáltalán nem húz.
2013. máj. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mi kutyaoktatással és rehabbal is foglalkozunk, és hát kérem ez bizony falkasorrend probléma.

Rengeteg ilyen kutyát sikerült már rendbe rakni. Sajnos és meglepő módon a németjuhászok 80%-a ezt csinálja.

A leszoktatásról priviben írok...

2013. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

egy tipp : nyakörv ,és tegyél rá egy póráznak tűnő dolgot ( nem kell maga a póráz,elég egy arra hasonlító kötéldarab is )

és hagyd a kutyán , had szokja . talán maga a póráz ami a frusztrációját okozza ?? persze ettől ,még lehet falkasorrend probléma, de te nem írtál erről .

egy próbát megér .

a régi időkben a szökős kutyák nyakába koloncot tettek ( kolonc : egy nagyobb fadarab ráfogatva a nyakörvére ),hogy a kutya ne férjen át a kerítésen ,vagy más helyen .

bár ez a dolog eléggé barbárnak tűnik, évszázadok óta használták, és a kutyák később amikor a kolonc lekerült , már nem szöktek el ??!!

ebből gondolom, hogy az állandóan rajtalévő pórázt is megszokná, sőt , javaslom,hogy ha van rá lehetőség NÉHA kösd ki a pórázánál fogva , 5-10 percekre , később akár 1,5 órára is , a póráz csak egy eszköz, sokféle képen használható . a lényege : városban a kutyákra ,jelen pillanatban kötelező :)

2013. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom,szerintem a falkasorrenddel nincs gond.A húzáson kívül semmi baj vele.Simán kiveszem a szájából a kaját.Ezt egy magát falkavezérnek gondoló kutya nem hagyná.Egy falkavezér mindig,mindenhol 1. akar lenni,legalább is ez van a köztudatban.Őt bármikor leültetem,váratom,ha póráz nélkül van is inkább egy lépéssel mögöttünk jön...
2013. máj. 6. 09:53
 8/20 A kérdező kommentje:
Szuka egyébként,még az sincs hogy hajtja a vére.
2013. máj. 6. 09:54
 9/20 anonim ***** válasza:

szerinted " nincs baj a falkavezérséggel :)" ezt szokták mondani mások is :)

csak sajnos ,félreértik , és ők mondják magukról :)

ezt inkább hozzáértők mondják rólad.

ha húz a pórázon az baj !!!

probléma, és nevelést igényel !!

VÁROSBAN a szabadon követő kutya ,egy idő után elunja a követést, és elindul felfedezni, sok ember pedig fél a kutyáktól, ezért is kell ,sőt kötelező a pórázhasználat ,egyenlőre.

tanítsd meg pórázon sétálni!

2013. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Városban nem követ szabadon,mert nincs elengedve.Erdőn,mezőn,külvárosi kirándulóhelyeken,vízparton stb,van elengedve.Kiugrik előtte egy nyúl vagy őz,megindul,de egy szóra visszaáll a helyére.Ez akkor sem a tipikus domináns,magát főnöknek képzelő kutya viselkedése.
2013. máj. 7. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!