Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt tud a kutya...

Mennyi időt tud a kutya figyelni egyhuzamban? És hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy szóra lefeküdjön?

Figyelt kérdés
Elkezdtük a kutya sulit, és minden nap kell gyakorolnunk, hogy ne maradjunk le. Tegnap másfél órát suliztunk, utána volt 2 órás pihi, majd én megint elkezdtem vele gyakorolni, előszőr 10 percet a lakásban, ott még ment a dolog, aztán lent a parkbna, de ott már tökre nem figyelt. Lehet hogy agyilag elfáradt nagyon? És egy nap hány percet lehet vele foglalkozni kb? A másik kérdésem, hogy hogyan tudom megtanítani a kutyának, hogy ne csak kézjellel feküdjön le, hanem szóra is?

2013. máj. 6. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat mondod is neki es mutatod is es azntan szepen lassan csak mondod
2013. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
másfél óra iskola után, már teljesen felesleges otthon is gyűrni. Max. kérsz tőle egy ül-t ha kimentek valahova. rád néz elkéretszkedik, mehet futkározni, vagy labdázni. Fekszik. Először adjuk a vezényszót, majd kézjellel segitjük a kutyát.
2013. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért a suli után nem kellene már gyakorolnod! Ezzel csak azt éred el, hogy le sem fog sz*rni a kutya és megunja, megutálja az egészet! Nem kell túlzásba vinni a dolgot. Ha minden nap akarsz gyakorolni, akkor naponta 10-15 perc bőven elég, még akkor is hamar megunja. Én a helyedben nem gyakorolnék minden nap, vagy ha igen, akkor játékosan, hogy élvezze ő is a tanulást.. ez, amit te csinálsz, nagyon nem jó :/


A fektetés meg annyi, hogy megvárod, míg magától lefekszik (falattal a kezedben ugye) és mikor lefeküdt, kiadod a parancsot. Pár fekvés után megtanulja.

2013. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Parkban egyelőre ne gyakorolj, mert úgyse fog sikerülni és csak azt tanulja meg a kutya, hogy nem kell engedelmeskednie a parancsaidnak! Akkor vidd ki a gyakorlást az utcára, ha otthon és a pályán már szépen dolgozik és erősebb ingerkörnyezetben is magadon tudod tartani a figyelmét.
2013. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor naponta csak negyed órákat fogunk gyakorolni. Lefeküdni kézjellel lefekszik, csak hangra nem. Az ülés már megy ül szócskára.

De otthon minden gyakorlatot megcsinál, csak kint a szabadban nehéz, meg akutya suliba megcsinálni, gondolom a külső ingerek miatt. Azért gondoltam h inkább kinti terepen gyakorlok, h ott is tanulja meg h engedelmeskednie kell.

2013. máj. 6. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezdésnek a kutyától függően akár 5perc aktív figyelem is megterhelő lehet, ezt az időt lehet szép lassan kihúzni 15-20percre, ennél tovább nem érdemes húzni. Persze az aktív koncentrációt igénylő gyakorlatok közt érdemes sőt szükséges is némi játékos feloldás, így egy idő múlva 30-40percre nyújtható a gyakorlás. De tudni kell nem túl húzni a kutyát és időben abbahagyni, mert ha állandóan túl van terhelve és megunja akkor nem fog örömmel dolgozni.
2013. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
valószínű h már nem érdekelte a dolog tegnap, mert igaz leült, de nem figyelt már rám úgy mint a suliban. Viszont később kijött 2 kutya ismerősünk is, és az egyik gazdival gyakoroltuk a láb mellett követést meg ültetést, és akkor meg mind3 kutya figyelt, az én kutyám is. De ott azért játékosan gyakoroltunk, meg hát több kutyával, lehet azért :) én egyedül uncsi vagyok neki :/ :(
2013. máj. 6. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!