Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már vettem rendes kullancscsip...

Már vettem rendes kullancscsipeszt is, mégis 4-ből 3 kullancs szétnyomódott/szétszakadt a kutyában. Az az egy is csak azért jött ki mert jó nagyra megnőtt már mire észrevettem. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 13:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A Frontline Combo oldalán ezt találtam: "A hatóanyag a bőr felszíne alatt, a faggyúmirigyekben tárolódik, és onnan folyamatosan, hétről hétre a szőrszálakra és a bőr felületére kerül, biztosítva a folyamatos védelmet."

Ha folyamatosan a bőr felületére jut, akkor nem áll fenn a mérgezés veszélye a gyereknél ha fogdossa?

2013. máj. 6. 14:17
 12/18 anonim ***** válasza:
Mi hajlított végű műszerész csipeszt vettünk. Azzal jól alá lehet nyúlni és lassan elkezdeni kihúzni. Nem kell tekergetni, meg cibálni, csak lassan húzni és elengedi magát.
2013. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én sem mérgeződtem még meg, pedig évek óta fogdosom a cseppentett kutyáimat. A gyerek sincs cukorból, ha néha kerül két molekula vegyszer a kezére, túl fogja élni, mint ahogy az összes tenyésztő gyereke is túléli, pedig ott aztán bőven van vagy nyakörv, vagy csepp az összes kutyán. Ne nyalogassa meg szopogassa a kutyát a gyerek, te meg ne parázd túl ezt a dolgot :)
2013. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#12: kullancsot nem húzunk ki lassan. Azt kitépjük, hogy ne ő engedje el a kutyát, mert akkor öklendezi tele a potenciálisan fertőző nyálával, amit baromira el akarunk kerülni. Egy mozdulattal rántjuk.
2013. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A nyakörv méreganyaga is a faggyúban elkeveredve hat a kutyán. Rovarölő van benne, ami melegvérűekre nem (tehát emberre sem) hat. Ennél több mérget megeszik a gyerek a piacon vásárolt salátával.
2013. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na de pl. mi van akkor, ha egy másik kutya nyalogatja a spot on-ozott kutyát?
2013. máj. 6. 15:51
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne? Semmi. Csak addig ne nyalja le róla, ameddig a bőre beissza, mert ha előbb lenyalja, akkor nem fog hatni. Viszont az, hogy nem mérgező a melegvérű állatokra nem jelenti azt, hogy ezek után feltétlen nyalogatni kell. De ha a kutya bőre beissza és ettől nem lesz semmi baja az állatnak, akkor amit 1 hónapon át kiválaszt a teljes testfelületén, attól a kis mennyiségtől a gyereknek főleg nem lesz semmi baja. Arra meg gondolom tudsz vigyázni, hogy csepegtetés után 2 napig ne nyalogassa a gyerek a kutyának a hátát ahol becsepegtetted, illetve nyakörv esetén ne rágja le a kutyáról a nyakörvet. Mindenféle védelem ellenére kullancs mehet bele, azt meg kell tanulnod egyben kihúzni!
2013. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor nyalt pár molekulányi rovarölőt. Annyi vegyi anyag akkor is a szervezetébe kerül, ha felnyal a padlóról egy morzsát, amit te előtte felmostál. Képzeld el azt a pici spot-ont, ahogy eloszlik az egész kutya felületén, és 30-60-90 nap alatt (mert bolha ellen elég sokáig hatásosak még) jön ki. Minimális mennyiség jut egy időpillanatban egy tenyérnyi helyre. A macskákra mérgezőek is ezek a kutyás cseppek, mégis beszívódás után nekik sincs semmi bajuk akkor se, ha együtt alszanak a kutyával.
2013. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!