Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kölyökkutya miért tartja...

Ez a kölyökkutya miért tartja a lába között a farkát? Miért húzza be? Helyes állás ez igy?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 6. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
A behúzott farok általábban félelmet jelez, de legalábbis azt hogy kényelmetlen neki a helyzet.
2013. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alap esetben azt mondanám, hogy bizonytalan és/vagy fél, de úgy a testtartásából nem látom ezt :/
2013. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a képet elnézvén azért olyan megtévesztő mert akira vagy amire néz éppen a kutya az kiváncsivá teszi ezért is nem látszik a fején is a félelem, kényelmetlenség jele. ugyanakkor nem érzi magát jól a jelenlegi helyzetben. ezért is tartja mindeközben a farkát úgy ahogy. egy kép még nem sokat jelent (legalábbis ezesetben). ha jól látom egy asztalra tették fel a kutyát, lehet attól érzi kényelmetlennek a helyzetet mert olyan helyen van ahol (legalábbis normális esetben) nem tartózkodhat vagy csimpaszkodhat fel sem. esetleg maga az asztal magassága (nincs biztonságos menekülési lehetőség) is kiválthatja számára a kényelmetlenséget. az sem kizárt hogy a fotó kedvéért pórázzal felfele "kényszerített" fejtartás miatt érzi magát kényelmetlenül.


tehát önmagában ez a kép még nem ad okot arra hogy a kölyökről egy általánosságban félős ideggyenge kutyát gondoljunk. magát a kölyköt kellene személyesen ismerni ahhoz. bár véleményem szerint egészséges mentalitású hiszen bármi is okozza a számára a kellemetlen érzetet ugyanakkor jól láthatóan kiváncsi is. ha ideggyenge lenne akkor sokkal több jelét látnánk a félelemnek. persze mint már írtam a legbiztosabb véleményt csak a személyes találkozás után lehetne alkotni a kölyökről.

2013. máj. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Helyes állás ez igy?


ez a kérdés relatív. nyilván egy küllembíró nem díjazná ha a kutya maga alá húzná a farkát pl.

2013. máj. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem is állitom, hogy ideggyenge lenne, csak furcsálltam ezt benne. Amúgy nekem tetszik, csak ha mondjuk kiállitási céllal megvenném, akkor nem tudom nem e lenne ebből probléma. De most nem veszek kutyust, Elméleti a kérdés.


[link]


De ezeken pl. látszik, hogy kisebb korában is igy tartotta:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 7. 16:20
 6/10 anonim ***** válasza:
A képek híján én is azt mondanám, hogy fél, de egyébként meg nem látszik sem s buksiján, sem testén. Dokitokat kérdezted, vagy esetleg egy jó kutyakiképző biztos tudna erre választ mondani.
2013. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azt sajnos nem tudom, h miért tarthatja így a kis farkát, de gyönyörű ez a kutyus :)))
2013. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nagyon édes a kutyus.:)általában ilyenkor félni szoktak, de akkor a füle nem így áll. minden nap szoktatok sokat foglalkozni vele? mert h nem akkor magányos. lehet ez a baja
2013. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem az enyém. Olvassátok el a kommentjeim is.:)

Majd akarok kutyát venni, de még nem tudom honnan és nézelődtem és ez a kiskutya megtetszett, csak ezt a faroktartást nem értem nála, vagyis zavar benne. De most semmiképp nem tudom megvenni úgysem, szóval lényegtelen is.

2013. máj. 10. 22:31
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Esélyes, hogy csak a fotózás kedvéért foglalkoznak vele, akkor szokott ilyen behúzott farokkal állni. Nem érti, hogy most mi van. Ezért nem tudták rendesen beállítani sem.
2013. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!