Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb hány g kaját szokás egy...

Kb hány g kaját szokás egy felnőtt westie-nek adni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 és fél éves kan westie-m, aki 11 kg. Ha jól tudom, akkor ez egy enyhe túlsúly már ennél a fajtánál. Szeretném lefogyasztani minimum 10 kg-ra. Mi a napi 1 adagját két részre szoktuk szétosztani, mert nagyon szeret enni, és ha nem férne belé, akkor is megenné mind ami a tálkájában van.

2013. máj. 7. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hányat kéne kapnia, az se jó, ha egyik napról a másikra fele annyit kap. Kezd el csökkenteni a mostani adagját fokozatosan.
2013. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tápok zsákjának oldalán általában van adagolási útmutató.

A kutyát mozgasd többet, és ha lehet, váltsatok "diétás" tápra. Az adagját is csökkentheted, kezdetnek mondjuk 10%-kal. De mindenképp sétálj vele sokat, de ne erőltesd túl. Sajnos sport nélkül smafu a fogyókúra. :)

2013. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mozgással az a helyzet, hogy szinte minden nap futunk kb 2 km-t. Naponta 3x viszem sétálni, és általában azért minimum 45 percre viszem ki. (Pl reggel, amikor suliba megyek, mert akkor kevesebb az időm) De a többi alkalommal egy órára, vagy akár többre is leviszem. Szeret sétálni, azzal nincs probléma. Az ételét is úgy keztem csökkenteni, hogy nem egyből, hanem szépen 5-10g-onként. És mégsem fogy.Mint írtam a szüleim szeretik etetni és már nem egyszer, szépen megpróbáltam elmondani nekik, hogy nem tesz jót neki, ha elhízik, mert volt probléma a gerincével is, szóval még jobban féltem az elhízástól...
2013. máj. 7. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!