Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik könyvet ajánlanátok...

Melyik könyvet ajánlanátok kölyökkutya tanításához?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 14:06
 1/8 sippara ***** válasza:
18%

Szobatisztasághoz? Trükkök tanításához? Agilityhez? Engedelmes alapfeladatokhoz? Neveléshez? Szocializációhoz? MIHEZ szeretnél könyvet?

El se tudom képzelni, milyen érzés lehet úgy feltenni egy kérdést, hogy nyilvánvalóan te sem tudod, miről is beszélsz...

2013. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Kezdésnek olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. irományát. Legyen ez a nevelés alapja ;)
2013. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Neveléshez vagy tanításhoz? Amúgy éna netről szedegetem össze az infókat főleg, meg persze a kötelezőknek tartott irodalmakból.
2013. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló ha nem tetszik a kérdés akkor nem kell ide jönni belepofázni. Keress egy másik topicot és ott kötekedj.

Mivel kölyökkutya nyilván az alapokat szeretném megtanítani neki és ehhez keresek könyvet.

2013. máj. 7. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
fennel kutyapszihológia az nagyon jó könyv. Én most kezdtem el olvasni. A népszigeti kutya suli is elvileg ez alapján tanít, szerintem sok hasznos dolog van benne. Meg néz meg you tubon videokat, azok is hasznosak
2013. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
0%

De Szűz Máriára könyörgöm, MINEK AZ ALAPJAIT????? Csak hogy értsd, a kérdésed nagyjából egyenértékű azzal, mintha azt kérdezném, milyen könyvet ajánlanál az autókról.

Tehát KONKRÉTAN mi a bánatos atyaúristent akarsz megtanítani annak a kutyának?

2013. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szűz Mária gyere le az égből...mit nem értesz azon hogy az alapokat?

De jó, oké felvilágosítalak. Az alapokon belül azt értem pl. pórázon vezetés, helyben maradás stb..mivel Bullterrierem van és nem éppen egy nyugodt kutya..

De kössz a te segítségedre nincs szükségem, szóval elmehetsz innen, köszi!

2013. máj. 7. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, teljesen valid volt, hogy megkérdezte, hogy pontosan mihez, mivel a tanítás és a nevelés ugye eléggé elválik, és a kölyökkutyánál mindkettőre szükség van. Külön könyve arra, hogy kölyköt hogyan kell tanítani nem tudok mondani, mert a legtöbb irodalom nem tesz különbséget a kölykök és felnőttek közt. Szerintem alap gyakorlatokat bármelyik nevelős könyvből pl. a póráz két végén meg lehet tanulni, de sokkal értelmesebb inkább a youtube csatornákon bogarászni, mert ott több módszer is van. Mindenestre a marad, ül, fekszik stb.-t nagyjából egyetemesen rávezetéssel tanítják, ezt bárhol megtalálod a neten. Bonyolultabb trükkökhöz a 101 kutyatrükköt ajánlom, vagy a klikkert, Vámosi Nagy Nóra Klikk! c. könyvével kiegészítve.
2013. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!