Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják ezt mindig?

Miért mondják ezt mindig?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért mondják rögtön egy lányra, hogy plázacica, csak azért, mert van egy kis méretű kutyája, ölebe? pl. mopsz, francia bulldog, yorkie...

Valahogy nem fér a fejembe... ma rám is ezt mondták, mikor közöltem, hogy egyszer szeretnék egy papillont...


2013. máj. 7. 15:54
1 2 3
 1/21 klopusz ***** válasza:
100%

Szerintem is marhaság ilyeneket mondani.

Én ugyan inkább a nagytestű kutyákat szerettem, mindig ilyenem is volt (németjuhász, golden retriever, most meg egy berni pásztor - skót juhász keverék), de az úgynevezett ölebek között is van olyan fajta, amelyiket kedvelem.

Aki ilyesmiket mond, az egyrészt sztereotip, másrészt nem tuja felfogni, hogy nem minden kutyaszerető embernek van kertes háza, ergo kistestű blökit tart inkább.

2013. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
klopusz: én is jobban szeretem a nagyokat, mindig is jobban kötődtem hozzájuk, de a nem túl "elmacskásodott" kistestűeket is szeretem... de ha valaki szeretne kutyát, és nincs ideje pl. egy berni pásztorra, akkor mi a fenét csináljon...?
2013. máj. 7. 16:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg abszolút nem a kutyája mérete miatt plazacica valaki!
2013. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%

Szerintem az amerikai filmekből lehet kiindulni! Ott mindig a plázacicák mászkálnak kutyával a táskában...

Egyébként szerintem se nagyon normális dolog mindenhova egy táskában magaddal hurcolni egy kis állatot. Amikor először láttam ilyet nagyon elcsodálkoztam :D

2013. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
# 4/4: természetesen én sem táskában cipelném, hidd el... van annak a kutyának lába, tud menni is...
2013. máj. 7. 16:07
 6/21 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Bocs, ha félreérthető voltam.

Úgy gondolom, mindenki olyan blökit szerezzen be magának, amilyen neki tetszik és amilyenre elég ideje, energiája és pénze van (pl. kozmetika).

Amúgy a szomszéd utcábanlakik egy csalág, akiknek yorkijuk van és mindig a majdnem két méteres, százkilós családfő sétáltatja. Vajon akkor most ő is "plázacica"?

Láttam én már yorki-t és törpesnauzert is kutyaiskolában, rendesen dolgoztak, mint a többi kutya.

2013. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem baj...

A pénzt összegyűjtöm, azzal nincs semmi baj... de elég sok dolgom van, és a papillon küllemre is tetszik, és kevesebb a mozgásigénye, mint egy nagynak, illetve a pénz sem vet fel állandóan...

2013. máj. 7. 16:12
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nagytestűeket szeretem,de nem lenne időm egy nagytestűre,másrészt a szüleimmel lakok és határozottan tiltották a nagytestű kutyákat,azt is a tudtomra adták,hogy olyat keressek amelyiknek nem hullik a szőre és kistestű legyen,én elsőnek azthittem,hogy minden kutyának hullik a szőre mondom akkor nekem sem lesz kutyám..

aztán egyik ismerőssel beszélgtve említette,hogy vki a rokonai között allergiás a kutyákra és Bichon-t vettek,annak nem hullik a szőre..


Utána is néztem a fajtának,meg is tetszett és anyumék is belegyeztek innentől kezdve jó volt,lehetett kutyám :D


Bár én nem kaptam olyan jelzőt,hogy pláza cica,de a kutyámat állandóan le táska kutyázzák,patkányozzák ami nem esik jól,mellesleg a Bichon Frise az térd alá ér egy picit,szóval nem annyira kicsi mint pl egy yorki..

Nem foglalkozom az ilyenekkel!

Én örülök,hogy ilyen kutyám van,mert nem eszik sokat így a minőségi tápot tudom biztosítani,nem kell a szőrt takarítani,nem kell vele egy húzamban 2-3 órát lent lenni ,mert fél óra intenzív mozgásban is kifárad :D

de ha kell akkor túrázik velünk egész nap...

jelez ha vki kopog..nekem ettől jobb kutya nem kell..

természetesen ha lehetőségem nyílik egy nagytestű kutyára akkor befogadok egyet a menhelyről,de csak akkor ha lesz rá időm és pénzem..


Sokan abba sem gondolnak bele,hogy vki okkal vesz kistestű kutyát,mert a fenntartása nem kerül sokba,míg egy kistestű kutyának a legjobb táp havi 5 ezerbe van addig egy nagytestűnek 15-be.


Én rohadtúl lesz.rom más mit gondol, annyi kutya fajta van,mindenki tartson olyat amilyet eltud látni és kitudja elégíteni az igényeit!

2013. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: valahogy én is így vagyok vele... csak én nem bichon-t szeretnék, hanem papillont... persze nem most, mert a szüleim elváltak, és apámnál van egy drótszőrű foxink. ^^
2013. máj. 7. 16:19
 10/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem azért mondják valakire, hogy plázacica mert éppen van egy apró testű kutyája, hanem a hölgyemény küllemére.
2013. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!